Skocz do zawartości

PLAN TYPE 039A Yuan Class SSG - Hobby Boss - 1/350


Wojtek B.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W głównej mierze wybrałem ten okręt do wypróbowania silikonu szklarskiego jako imitację wody na dioramie. Natchnął mnie do tego kolega Halsey ze swoim U-bootem.

In box samego okrętu znajdziecie tutaj;

viewtopic.php?t=23082

A to już zdjęcia gotowego wyrobu;

86257f77a05829b7med.jpg

96ef70973b2fac66med.jpg

e532154fb0446d88med.jpg

538ed819d5fb04admed.jpg

927eafcd712e84a2med.jpg

372cde3e76835908med.jpg

d3f191c3888c4f4cmed.jpg

34d3ab5df55ec451med.jpg

a0c5badad234cb19med.jpg

 

Co do okrętu, malowałem go przy pomocy pędzla, farbami Vallejo. Sam okręt nie przysporzył mi problemów przy sklejaniu.

Wracając do silikonu szklarskiego, jestem pozytywnie zaskoczony i chyba za tą cenę nic lepszego nie kupicie, ja dałem 9 złotych i był to silikon firmy Tytan. Jedynym mankamentem jest to, że nie da się go zabarwiać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

OO i już widzę dioramka

Fakt faktem silikon szklarski nie jest podatny na barwienie, dlatego podbarwiamm zawsze odpowiednio podkładkę, na którą on wchodzi. Natomiast samo pomalowanie silikonu jest łatwe farbą artystyczną prosto z tubki - gęstą, można stosować metodę pół-suchego pędzla, gdzie trzeba mocniej pokryć to już konkretnie malarsko, ważne by farba nie była zbyt płynna, to ma być maź z tubki i wtedy nie ma problemu z nietypowym rozlewaniem się farby.

Raz wpadłem na pomyśl pomalowania zrobionej scenki sidoluksem... efekt był taki, że zmatowiałą warstwę, gdzieniegdzie poskraplanego sidoluksu wykruszyłem i więcej nie wracałem do takich pomysłów jak pokrywanie silikonu lakierami zabezpieczającymi.

Silikon szklarski to dobry budulec geometrii fal, imitacji wody, ale nie wszystko się go trzyma (malarsko), dobrze jednak uczepiają się go imitacje piany - nie wiem teraz czy to było vallejo czy inny modelarski specyfik imitujący pianę, sam jednak nie próbowałem, widziałem tylko efekty.

Niemniej cieszy kolejna makieta z wodą

Świetnie zrobiłeś efekt wylewającej się wody z otworów przelewowych.

Typ 039A - sam grzebię, ale w 1:700 i też klasycznie porwę się na dioramkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.