Skocz do zawartości

Cromwell Mk.IV - Tamiya - 1:35


m1013

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

To kolejny mój czołg na warsztacie, tym razem Cromwell. Nie będzie on jednak w malowaniu gen. Maczka, ale również z 1DP. Na końcu fotka docelowa, czyli oryginał:

 

Cromwell01.jpg

Cromwell02.jpg

Cromwell03.jpg

Cromwell04.jpg

Cromwell001.jpg

Fotka z "Od Acromy do Zwycięzcy" A. A. Kamińskiego.

 

Blaszki Abera, gąsienice Friula, jeszcze trochę ich zostało, mam nadzieję, że wystarczy ogniw na pancerz ;). Czekam jeszcze na dostawę lufy z RB Model.

Zastanawiam się też nad zrobieniem wnętrza, bo wszystkie włazy będą ruchome, tak jak kierowcy i strzelca:

Cromwell05.jpg

Cromwell06.jpg

Cromwell07.jpg

Cromwell08.jpg

Cromwell09.jpg

 

Sorka za kurz na modelu, widzę też, że i odrobina sierści mojego psa się znalazła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

No no ładnie się zapowiada

Mam pytanko, nie zostanie Ci troszkę zbędnych friulli. ?

Szukam żeby obłożyć swojego A30 Challengera. A nie bardzo uśmiecha mi się kupować specjalnie w tym celu całego zestawu.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, A30, są tu gdzieś jego fotki? ;)

No właśnie obawiam się, że mi zabraknie, bo jak widzisz Cromwell Skibińskiego był mocno nimi obłożony. Pewnie więc będę musiał dokupić niestety drugi zestaw. Chociaż, poczekaj... Przypomniałem sobie, że kupiłem kiedyś do niego tracki Hobby Bossa, więc już mi nie zabraknie ;):

Cromwell_tracks.jpg

Ale że na pewno wszystkich nie wykorzystam, to mogę Ci trochę odstąpić. Ile chcesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

O, A30, są tu gdzieś jego fotki? ;)

 

Są, prześlij mi na PW swój mail. To Ci podeśle.

 

Co do gąsienic, to spojrzałem na zdjęcia i okazało się że trochę ich będzie potrzeba. Coś ok 100.szt. W zależności od pojazdu.

Jest też opcja nr 2, czyli obłożenia go gąskami od Tygrysa I.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gąsienic, to spojrzałem na zdjęcia i okazało się że trochę ich będzie potrzeba. Coś ok 100.szt. W zależności od pojazdu.

Jest też opcja nr 2, czyli obłożenia go gąskami od Tygrysa I.

Wow, czyli prawie połowa z zestawu Hobby Boss ;), bo jest ich tu 246 sztuk. Ale spoko, ja tyle nie zużyję, więc jeśli zadowalają Cię te Hobby Bossa to mogę oddać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny model się zapowiada. Trafiłeś w mój gust czyli czołg obłożony różnym osprzętem, a taki Cromwell i ogniwka jako dodatkowy pancerz, to tylko przyjemność dla moich oczu . Ciekawie prezentują się te otwierane włazy. Ogólnie życzę powodzenia w budowie modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się też nad zrobieniem wnętrza, bo wszystkie włazy będą ruchome, tak jak kierowcy i strzelca:

 

Czy silnik też masz w planach ?.

 

Pozdrawiam

Jacek

 

PS. Moje namiary poszły mailem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacperek315, Adrianowro Bo w sumie tak sobie niedawno postanowiłem, że wszystkie włazy we wszystkich pojazdach będę robił ruchome ;), a co tam. A robię je bardzo prosto: wiertełko i drucik ;). Wizjer kierowcy i właz strzelca akurat w Cromwellu bardzo prosto jest zrobić, bo zawiasy są tu grube. A z malowaniem też nie będzie problemu.

 

bigmodel Tak, natchnąłeś mnie tym swoim A30... Nie miałem problemu a teraz... ;). Ale cóż, chyba wydam te 35 funtów na zestaw Accurate Armour, nikt więcej nie robi, a ten wygląda naprawdę nieźle. Za to resztę wnętrza będę musiał zrobić od podstaw, chyba nikt nic nie robi do Cromwella...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kogoś musi być

 

A fajne masz kwity? Bo ja póki co mam tylko tę dokumentację foto, całkiem niezła: http://www.toadmanstankpictures.com/cromwell.htm . Tylko kolory wnętrza mnie tu zastanawiają, bo Angole chyba malowali też na biało, jak Amerykanie?

Nie wiem jeszcze jak się do tego zabrać, ale jak już się postanowiło to trzeba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, prace odrobinę poszły do przodu.

Dotarła lufa 75 mm z RB Model, jest już też amunicja, a ja złapałem się na tym, że niepotrzebnie zrobiłem tylne i boczne błotniki, a przednie wymagają przeróbki. Teraz z zewnątrz Cromwell wygląda tak:

Cromwell10.jpg

Cromwell11.jpg

 

Zacząłem też rzeźbić wnętrze. Powolutku, pomalutku. Kosz wieży:

Cromwell12.jpg

Cromwell13.jpg

 

Powstały też grodzie przedziałów kierowcy i strzelca:

Cromwell15.jpg

Cromwell14.jpg

Cromwell16.jpg

 

Tylnej grodzi od silnika nie ma, bo prawdopodobnie jest w zestawie silnika z Accurate Armour, który już zamówiłem i mam nadzieję, że niedługo dotrze.

 

Na razie tyle prac przy Cromwellu płk. Skibińskiego, mam jeszcze pewne wątpliwości co do elementów zewnętrznych, które zaznaczyłem na zdjęciach:

Cromwell002.jpg

Cromwell003.jpg

Nr 1 na zdjęciu: wygląda jakby zasobnik na prawym błotniku miał inny kształt, albo znajdowała się tu dodatkowa skrzynka.

Nr 3 - czy to może być złożone lusterko? Bo jeśli nie to nie wiem co to jest.

Nr 2, 4 i 5 - nie mogę zidentyfikować tych elementów.

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - właz kierowcy. Pojazd z kadłubem typ F.

2 - to jest chyba ten sam element który wkleiłeś na tym zdjęciu

http://i371.photobucket.com/albums/oo157/m1013pl/Modele/Cromwell09.jpg

3, 4 - nie mam pojęcia.

5 - reflektor - szperacz a na nim hełm pancerniaka.

 

W TBiU nr 163 na stronie 19 jest zdjęcie tego Cromwella zrobione z prawej strony.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - właz kierowcy. Pojazd z kadłubem typ F.

2 - rączka, zamknięcie włazu kierowcy.

Shit, czyli czeka mnie jeszcze przeróbka kadłuba...

 

5 - reflektor - szperacz a na nim chełm pancerniaka.
Tak, ale mnie interesuje ten spory element (w kształcie litery U) za szperaczem.

 

W TBiU nr 163 na stronie 19 jest zdjęcie tego Cromwella zrobione z prawej strony.
Dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m1013 który? No fakt wzrok mi się pogorszył i czekam na odbiór okularów ale ja tam widzę hałer na szperaczu i zapasowe koło jezdne powieszone na uchu do podnoszenia wieży i nic więcej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m1013 który? No fakt wzrok mi się pogorszył i czekam na odbiór okularów ale ja tam widzę hałer na szperaczu i zapasowe koło jezdne powieszone na uchu do podnoszenia wieży i nic więcej :(
Hehehehe, to ja mam jednak kłopoty ze wzrokiem, teraz już widzę w tym koło , dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, poszło zamówienie do Accurate Armour na konwersję kadłuba do wersji F... Heh, ale się wkopałem, z tego Cromwella zaczyna się robić najdroższy model w mojej kolekcji... Muszę jeszcze poszukać kół zapasowych... Może ma ktoś na zbyciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.