Skocz do zawartości

T-72 1:72 Revell


Tenggeri

Rekomendowane odpowiedzi

Również dla zabawy chcę wystartować w konkursie. Postanowiłem skleić mój pierwszy czołg T-72 M/M1. Zobaczymy jakie będą efefty. Narazi zrobiłem zdęcia pudełka i jego zawartość. Ale będzie jazda!!!!

 

2c670a8898affe5fm.jpg 4b41b242b94a2654m.jpg 4f18d36617d1ccd4m.jpg 436ff685ccc828a2m.jpg

2db433c4cbdf219d.jpg

aa38101a9a3f0572.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i podobało ci się? Zobaczymy, dzisaj zaczynam sklejać

Robiłeś już kiedyś jakiś czołg?

 

Ja robiłem na jego podstawie PT-91.

Co mogę ci doradzić:

1) przede wszystkim za krótkie są gąsiennice o dwa ogniwka, najlepiej je zamontować na załamaniach kół jezdnych

2) przednia płyta pancerna jest trochę za gruba i wymaga zeszlifowania.

3) celownik dalmierza TPD-K1 najlepiej odciąć i wywalić na kopach (totalna porażka) a nowy zrobić od podstaw

4) podstawowa sprawa to musisz się zdecydować który czołg chcesz robić

T-72M nie miał wyrzutni granatów dymnnych a we wczesnych latach eksploatacji miał krótkie fartuchy i odchylane ekrany przeciw kumulacyjne

T-72M1 miały już długie fartuchy ale różniły się jeszcze wyżutniami granatów dymnych. Polacy montowali w ramach "modernizacji" tzw. "układ schodkowy" natomiast Ruscy fabrycznie montowali zestaw Tucza (czyli to co przedstawione jest przez Revella)

 

Ogólnie model bardzo przyzwoity. Pomimo tych małych wad ja daję 5/5

 

Powodzenia będę śledził...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moje postępy. Idzie to dość wolno ale posuwa sie do przodu. Muszę powiedzieć, że kadłub naprawdę skleił się bezproblemowo, bez rzadnej szpachli tylko troczę szlifu.

Części przed klejeniem

14744a230b8383f0m.jpg

I po...

968d311e35ca5f1cm.jpg a680b41a53a7edb6m.jpg

Dzisiaj zamirzam zabrać się za koła, tylko jeszcze nie wiem jak je pomaluję. Może wieczorem zamieszczę postępy z prac.

Jeśli macie jakieś pomysły to możecie mi je podrzucić, czętnie skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie to dość wolno ale posuwa sie do przodu.

 

 

Pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł

Nie wiem co ci poradzić. W zasadzie to już wszystkie wady opisałem. Sklejanie "go" to będzie sama przyjemność.

Trzymam kciuki i pilnie będę obserwował. W razie problemów pisz na forum.

 

A i jeszcze jedno...

Malowanie oczywiście jedynie słuszne? (polskie przyp. red.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób w polskim malowaniu

 

Np. taki:

 

a9c80387a2f1f90b.jpg

 

Tu masz też link do T-72 z 6 i 12 DZ:

 

http://www.primeportal.net/tanks/clemens_niesner/t-72m1_photos.htm

 

http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?t=61018&page=15&highlight=m163

 

Nie wiem, czy poszperałeś po forum, ale polecam też ten temat:

http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=709&postdays=0&postorder=asc&start=15

 

Pozdrawiam

sokol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenggeri,

przejrzalem pare fotek, z linka od sokola i sam mialbym problem z doborem kamuflazu

Wiekszosc T-72 na fotkach jest tak utaplana w blotku i brudzie, ze trudno powiedziec, czy to farba czy brud. Do tego jeszcze sa niezle maskowane galeziami. Ten czysciutki 3-kolorowy T-72 to jest chyba z jakiejs wystawy albo innych "dni otwartych". Najlepiej bedzie jak ktos z prawdziwych modelarzy pancernych poda Ci konkretne kolory, ewentualnie wzor kamo.

Oczywiscie mozesz improwizowac, bo to w koncu Twoj model, ale powinienes najpierw sprobowac znalezc malowanie rzeczywiscie istniejace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z numerami kolorów w polskich czołgach to jest kłopot. W zasadzie każda jednostka maluje tym co jest pod ręką.

 

Rozmawiałem kiedyś z kierowcą "bewupa" z 7 BOW ze Słupska i mówił, że oni malują farbami, które szef kupuje w zwykłym sklepie.

 

A co do tej pierwsze fotki - to myślę że zestaw kolorów byłby taki:

 

zielony - Light green - (303)

brązowy - Red brown (47)

ciemnozielony - Dark green (73)

 

Kolory według Gunze Sangyo Hobby Colour

 

Pozdrawiam

sokol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po kiego grzyba komuś się chciałoby w rzeczywistości malować kamo na spodzie czołgu? Masz na to jakieś kwity czy to tylko twoja fantazja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.