Skocz do zawartości

Scania R620 Atelier


maciej_1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, rozpoczynam warsztat mojego pierwszego ciągnika. Jego budowę rozpocząłem wiele lat temu, po krótkim czasie odpuszczając sobie całkowicie modelarstwo, teraz do tego wracam. poniżej zdjęcia tego co było stworzone kiedyś tam...

 

Zastanawiam się nad rozklejeniem kabiny i pomalowaniem na nowo w bardziej odpowiedni sposób. Poza tym rama na pewno będzie w macie czarnym. Na początek zabiorę się za złożenie kabiny. Nowe zdjęcia z postępu prac wkrótce.

 

IMG_1908_zpsaf15cbc1.jpg

 

IMG_1910_zps5a0cfc0e.jpg

 

IMG_1912_zps28137d06.jpg

 

IMG_1914_zps7961cdcd.jpg

 

IMG_1915_zpsa965169e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie niepotrzebnie przerywales warsztat z naczepa, mogles dokonczyc. Beda jakies przerobki w Scanii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor na fotelach to Model Master 4711 - Armor Sand akrylowy.

 

Możliwe że dokończę naczepę równocześnie z pracą nad ciągnikiem - ogólnie mam mało czasu na grzebanie przy tym więc robiąc 2 na raz będzie to strasznie długo trwało. Przeróbek raczej nie będzie, ten model chcę "poświęcić" na naukę wszystkich podstaw: czystego sklejania, malowania aerografem, kalek... Zastanawiam się nad przybrudzeniem go na koniec, tylko nie wiem czy będę umiał.

 

Mam kilka pytań na początek:

1. Z zewnątrz planuję kolor czerwony z szarym grillem, ew. jakieś ciemne zderzaki - środek w beżu i świecącym czarnym chyba do tego nie pasuje? Warto rozkleić kabinę i pomalować na nowo?

2. ramę planuję malować czarnym matem - powinienem najpierw złożyć jak najwięcej elementów ramy, pomalować a potem resztę kleić do pomalowanych miejsc?

3. widziałem że wielu z Was malując male elementy mocuje je na wykałaczkach - czym je mocujecie? klejem jakimś po prostu?

 

Wiem że pewnie większość z moich problemów jest dla Was oczywista do rozwiązania ale dla mnie niestety nie, mam nadzieję że robiąc ten ciągnik i naczepę dużo zdążę się nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. widziałem że wielu z Was malując male elementy mocuje je na wykałaczkach - czym je mocujecie? klejem jakimś po prostu?

Możesz kupić takie coś http://img26.imageshack.us/img26/2623/patafixadhesivebig.jpg lub to http://www.craftycrocodiles.co.uk/images/products/zoom/1286209788-34379600.jpg ja mam patafix i jest ok w rossmanie dostaniesz na bank i w papierniczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem kabinę i pomalowałem podkładem, jest kilka miejsc do szpachlowania. Poza tym pomalowałem ramę i kilka innych mniejszych elementów.

 

Niestety mam problem z malowaniem, aero wywala mi takie małe kropki które widać na zdjęciach - nie wiem co źle robię i jak się pozbyć tego problemu. Poza tym w czasie malowania bardzo szybko brudziła mi się farbą końcówka dosłownie zatykając wylot, używam podkładu Vallejo i podaję go bezpośrednio z butelki po długim wstrząsaniu - powinienem dodawać jeszcze coś do rozcieńczania??

 

Poniżej fotki na których widać te kropki. Na przednim prawy, rogu kabiny, tylnym nadkolu i tylnej części ramy najbardziej.

 

IMG_1924_zpsd27d3cba.jpg

 

IMG_1927_zps8e5164e9.jpg

 

IMG_1926_zps5cc67296.jpg

 

IMG_1925_zpsd32fcc5b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, raz mialem taki sam problem z podkladem w sprayu, wsadzilem puszke do goracej wody na 10 minut, porzadnie wstrzasnalem i problem zniknal, ale rownie dobrze moze to byc brudna dysza w aerografie (tak mysle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mocowania drobnych elementów do malowania na zaostrzonych patyczkach, wykałaczkach itp to ja robię tak-- w powierzchni części której nie będzie widać wiercę malutkim wiertłem otworek i nadziewam część na wykałaczce czy innym ( patyczki do szaszłyków --skl.gosp.dom. ) Tak robię z częściami które mam malować na ten sam kolor. Nakrętka po dużym słoiku kawy wypełniona plasteliną , w tę plastelinę wbijam patyczki z częściami i maluję hurtem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

To akurat nie jest typowo Scania ale możesz się wzorowac .W Scani jest jeszcze wiecej tych przewodów pneumatycznych więcaj zaworów .Zasada jest taka że od przednich siłowników hamulcowych odchodzą przewody pneumatyczne i i od tylnych silowników odchodzą przewody pneumatyczne (wnowych ukladach od tylnych siłowników odchodzą po dwa przewody pneumatyczne ) Po drodze są zawory butle i inne pierdoly. Tyle na temat pneumatyki ciężarowej.Zależy jaki stopien skomplikowania Ciebie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.