Skocz do zawartości

"Wata cukrowa"


Nexus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem - podczas malowania podkładem (Mr. Base White 1000) na samym początku otrzymuję coś co wygląda jak wspomniana "wata cukrowa". W sumie idealnie nadawałaby się na zrobienie pajęczyny, bo dokładnie tak wygląda, ale to nie jest to co ja chciałbym osiągnąć. Podkład rozcieńczam w stosunku 1:1 z Mr. Color Thinnerem 400. Po jakimś czasie problem znika, ale nie udało mi się uchwycić momentu (a raczej stałych parametrów), kiedy aerograf przestaje "tkać". Kiepsko się czyści model z pajęczynek. Jakiś pomysł co to może być? (liczę tu na reggiego )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(liczę tu na reggiego )

:P Sam nie miałem w rękach Mr.Base White, ale chyba raczej chłopaki z Gunze nie szaleli z recepturami i to jest właściwie to samo co drobny Surfacer, tylko że biały :P

Ja Surfacera 1000 rozcieńczałem Zmywaczem Wamodu - i jeżeli dałem go mało, to robiła mi się pajęczynka. To wygląda tak, jakby zasychało na dyszy a potem się "tkało", albo zasychało w powietrzu. Ale jak dałem więcej Zmywacza, to było okej - albo wcale pajęczynek, albo śladowe. Niby Mr. Color Thinner jest dedykowany dla tych produktów Gunze, ale czytałem, że Mr. Leveling Thinner sprawuje się lepiej. Posiada w sobie opóźniacz, retarder, przez co wydaje się, że powinien być rozwiązaniem Twoich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że masz rację co do receptur. Sprawdzę to następnym razem, bo model już pociągnąłem pierwszą warstwą farby. Zapytam też o ten problem u źródła, czyli dystrybutora produktów Gunze zobaczymy czy potwierdzi Twoją wersję. Jak tak, to koniec kłopotu. Jak nie, zostanie eksperymentowanie z ilością rozpuszczalnika.

Niemniej jednak, dzięki za niezwłoczną pomoc i odpowiedź! się należy (może sobie gdzieś je zapisuj? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja surfacery rozcieńczam 1:2 albo bardziej. Włąsciwie to tobię to tak że nalewam rozcieńczalnika do zbiorniczka, pedzelkiem rozbełtuję surfacera w sloiczku i tym samym pędzelkiem nakładam podkładu do rozcieńczalnika i mieszam go.

Wiec zdecydowanie jest mocno rozcieńczony.

Nigdy nie spotałem się z cymś takim jak pajenczynki, kaszka czy jaka kolwiek negatywna reakcja specyfiku.

Wiec śmiem twierdzićm jak poprzednicy iż probemem będze tu włąsnie zbytnia gęstość surfacera.

 

Swoja droga surfacer jest bardzo wydajnym specyfikiem o bardzo dobrych właściwościach kryjących, więc można bo mocno wozcieńczać.

Zreszta jak i inne farby Gunze mają znakomite krycie i dobry pigment.

 

MarCiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem już z dystrybutorem Gunze i potwierdził, że sprawa głównie leży w odpowiednim rozcieńczeniu. Ale nie tylko. Wpływ innych czynników może powodować powstawanie takiej pajęczynki i dlatego przy każdym malowaniu warto potestować przed pokryciem modelu. 1:1 daje dobry efekt po wyschnięciu i można ładnie podszlifować miejsca w których wyszło coś nie tak. Więc może dodam troszkę więcej rozpuszczalnika i będzie git.

Dzięki za podpowiedź Marciu11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.