Skocz do zawartości

Modele ciężarówek - seria pytań


simonx10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie wiem czy piszę w dobrym dziale, jak coś proszę o przeniesienie.

 

 

Mam zamiar sklejać modele ciężarówek. I odnośnie tego mam parę pytań.

 

1. Co potrzebuję do malowania modelu? (składałem model porsche 911 w którym wszystko małowałem spray-em i nawet nieźle to wyglądało ale wiem że większość używa farbek. Co będzie lepsze i z jakiej firmy ?)

 

2. Szukam modelu ciężarówki europejskiej (marka nie gra roli) i chce żeby był on w miarę tani ( do 160 zł) , nie jakiś bardzo trudny ale też nie taki w którym nie będzie silnika, nic się nie będzie otwierać itp. Wypatrzyłem dwa modele :

 

http://www.italeri.com/scheda.asp?idProdotto=1904&idSottocategoria=34&idCategoria=7

http://www.italeri.com/scheda.asp?idProdotto=598&idCategoria=7&idSottocategoria=0

 

 

3. Jakiego kleju używać?

 

 

I narazie tyle.

Z góry dziękuję za odpowiedzi oraz pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kleję cywili,ale co nieco ci doradzę.

 

1. Do malowania modelu potrzebujesz pędzle i farby,z czasem będziesz potrzebował różne rozmiary pędzli.Farby pod pędzel to chyba pactry najrozsądniej.Ja maluje aerografem a do detali i figurek używam pędzli i farb vallejo.Prędzej czy później postanowisz kupić aerograf.

2. Co do modeli niech kto inny ci poradzi.Aczkolwiek Italeri maja raczej ok modele.

3. Klej to polecam Mr.Cement S od Gunze sam go używam i polecam lub Tamiya Extra Thin Cement to w sumie jest to samo co ten gunze.Przykładasz elementy do siebie tak jak mają być złączone i smarujesz pędzelkiem klejem po krawędzi łączenia i masz sklejone.Ceny są w granicach 20zł za klej ale będziesz zadowolony.To są buteleczki po 40ml poj.Starczy ci na masę modeli.No i musisz też mieć jakiś klej do szybek.Ja mam microscale za 23zł.Miałem wcześniej humbrola ale to był syf i poszedł do śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jeżeli zaczynasz przygodę z ciężarówkami to może na początek kup sobie Dafa lub Mana, są prostsze do sklejania niż Scania czy Volvo a również ciekawie się prezentują... wyboru za dużego nie Masz Revell, Italeri ewentualnie jakieś białe kruki AMT.

Co do malowania to już Sam musisz zdecydować czym najlepiej Ci wychodzi, pędzel, spray, aerograf... farbki każdy Ci poleci inne, a osobiście używam smrody Revella, fajne są chociaż czasem psują mi krew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam początkującego kolegę. Ja ze swojej strony mogę Ci polecić klej firmy REVELL jest on w małym opakowaniu jak za równo w dużym i jako ułatwienie ma igłę, którą dojdziesz w różne dziwne miejsca żeby je skleić. Ja sam osobiście używam farb w sprayu motipa i farb w puszeczkach revella, mam także w użyciu farby italeri. Miałem także do czynienia z farbami Pactry ale niestety nie leżały mi one. Tak naprawdę to od Ciebie zależy czym lepiej będzie Ci się malowało. Jako pierwszy model też zaproponowałbym Ci jakiegoś dafa lub mana bez silnika ale jako, że chcesz coś kompletnego polecam Ci te dwa modele:

http://allegro.pl/italeri-741-man-f2000-1-24-i4289822681.html

http://allegro.pl/mercedes-benz-2238-s-6x4-1-24-italeri-757-i4318233780.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Co do modelu to myślałem też nad dafem ale kosztuje on więcej niż ta scania volvo czy mercedes który mi kolega podesłał. Jako pierwszy model chcę najtańszy, ponieważ jakbym coś zepsuł to bym tak nie żałował

 

Mam pytanie jeszcze ile kosztuje aerograf taki w miarę z całym osprzętem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

…Mam pytanie jeszcze ile kosztuje aerograf taki w miarę z całym osprzętem ?

Odpowiedź, która nic ci nie mówi

  • Najtaniej Aerograf circa 150 zł, Kompresor circa 250 zł, Osprzęt circa nie wiem ile.
  • Najdrożej Aerograf circa 1500 zł, Kompresor circa 4500 zł, Osprzęt circa nie wiem ile.

Aerograf

Ja malowałem już

  • pędzlami — od 50 gr do 5 zł
  • „ruskiem” — nawet nie pamiętam ile kosztował
  • Aztec A4709 — w 1999 roku coś koło 500zł
  • Aztec A3206 — w 2009 kupiłem używany za 250zł
  • Paasche VJR — w roku 2010 330 zł

Przymierzam się do Paache Talon (410zł), lub Badger Renegade Velocity (550zł).

Kompresor

Jako kompresora używałem

  • lodówkowca bez regulacji — robocizna własna
  • Typowego 8bar, 24l, 97db — 400 zł
  • Mar MA-3000 — 270 zł

Zbieram elementy do zrobienia sobie samemu kompresora. Wsadziłem już około 450 zł, i jeszcze pewnie wpompuję 150zł.

Osprzęt

Na osprzęt nie wiem ile wydałem. …. wężyk do Paasche 50 zł, tysiąc pipet 100 zł, uchwyt na aerografy 30 zł, miseczki do mieszania 12 zł, 24 słoiczki Tamiya 110 zł, ….

Wniosek

Skoro się boisz wydać dużo na model to najpierw zrób cokolwiek i zobaczy czy złapałeś bakcyla.

  • Nie złapałeś — nie płaczesz nad wydaną forsą.
  • Złapałeś — liczysz dni do kolejnej wypłaty i ile forsy możesz wsadzić w hobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kjp_a_man dzięki bardzo tak zrobię najpierw złożę parę modeli potem będę myślał o aerografie.

 

 

Została mi więc kwestia wyboru modelu. Może ktoś jeszcze wypowie się na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

1. Polecam pactre i tamiye jeśli chodzi o farbki, ale ilu modelarzy tyle opinni codo farbek .

2. Ja wybrałbym volvo, gdyż jest to moim zdaniem model dużo łatwiejszy. Ale jeśli chcesz taniej to na allegro albo w sklepach modelarskich były niedawno magnumki za 100 zł.

3. Jeśli chodzi klej to mogę polecić "contacte" od revella. Klej z igłą, fajne pudełeczko. Nie mam z nim problemów. Kleju tamiya jeszcze nie używałem, ale powoli się do niego "przymierzam" bo podobno faktycznie jest świetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
…Mam pytanie jeszcze ile kosztuje aerograf taki w miarę z całym osprzętem ?

Przymierzam się do Paache Talon (410zł), lub Badger Renegade Velocity (550zł).

Przyszła premia, wybrałem Talon, bo wyszło w sumie circa 200zł taniej.

 

Pierwszym malarzem, który się dorwał do aero był dziewięcioletni syn. Położył werniks na dość spory model i powiedział, że „aerograf jest dobry”. Potwierdzam – moje wrażenia są takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.