Skocz do zawartości

Shelby GT 350 Revell 1:24


Trojan

Rekomendowane odpowiedzi

Zamieszczam kilka fotek z budowy mojego Mustanga. niestety karciocha pamięciochy zaszwankowała i kilka zdjęć poszło w kosmos więc przedstawiam to co mam.

 

Poflokowane wnętrze. Silnik już gotowy

fot1yt2.jpg

 

Silnik i wnętrze widok 2

fot2ex1.jpg

 

Wydech

fot3pi1.jpg

 

Kubełki. Pierwotnie miał być carbon ale został kolor miedzi jako akcent występujący w modelu. Za fotele dla Koksika

fot4qq5.jpg

 

Modelinowa tapicerka skórzana

fot5hy0.jpg

 

Fotele już pokryte flokiem i na miejscu. Fotka nieco przekłamuje i fotele wyglądają na włochate a w rzeczywistości flok jest drobniejszy niż ten użyty do wykładzin.

fot6yo9.jpg

 

Deska rozdzielcza. Kierownica przerobiona. Początkowo miały być otwory w ramionach ale wybrałem wariant gdzie jest jeden otwór.

fot7sn6.jpg

 

Komora silnika z dorobionymi uchwytami na przewody spryskiwacza

fot8va5.jpg

 

Fotele doznały pasów by Eduard wraz z mocowaniem na poprzeczce

fot9ij5.jpg

 

Pierwszy podkład

fot10yv6.jpg

 

... i baza. Gun Metal Model Master + 20% alu metalizera, Kolor nie wyszedł na zdjęciu ale jest rewelacyjny. Drobniutki metalic a nie ziarno jak kasza, odcień też się nieco różni.

fot11nz9.jpg

 

Tu pierwsza przymiarka nowego grilla.

fot12qy4.jpg

 

A tutaj paskudny błąd. Praktycznie gotowa karoseria. 3 warstwy bezbarwnego Prisma Color Spray. Pierwszy szlif papierem 1500 potem 2000. Wstępne polerowanie rozcieńczona pastą Tempo a potem Tamiya Fine. Na sam koniec polerowanie delikatnym filcem za pomocą Dremela (najniższe obroty), chwila nieuwagi i przetarty bezbarwny. Dach "do wyrzucenia. Zostało mozolne maskowanie, malowanie bazy, pasów i bezbarwny. Lekcja na przyszłość - tylko ręczne polerowanie

fot13zd5.jpg

 

I to na razie tyle. Relacja niestety "szarpana" jak wspomniałem ze względu na awarię karty. Czekam na nowe felgi i pracuję nad tarczami hamulcowymi. Zostało sporo wykończeniówek, paprochów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam swoje "3 grosze" w tym projekcie

Dawaj Może jeszcze coś podkręcę

Nad tapicerką foteli jeszcze się zastanowię ale nie wiem czy nie za późno. Trochę straciłem dystans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli fotele ode mnie

No tak. Chyba jeszcze jedną kawkę walnę bo z rana nie kontekstuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem oryginalny pomysł z modeliną tylko trochę za dużo jej dałeś no i nad kolorem bym się jeszcze zastanowił.I mam jedno pytanie te pasy z klamrami z fototrawionki są metalowe czy z tworzywa?

 

Fakt nieco za grubo wyszło. Zastanowię się co z tym zrobić ale flok zostaje bo na modelu lepiej wygląda niż na fotkach. Pasy to zestaw fototrawiony Eduarda. http://www.eduard.cz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pękała Ci farba jak zginałęś pasy?Bo ja z moich fototrawionek byłem w miarę zadowolony tylko na kilku zagięciach farba się złuszczyła i musiałem dobierać tak kolor by było dobrze.Pytałem bo u Ciebie sam pas( nie klamry) wygląda jak jakiś kawałek elastycznego tworzywa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas wyginania musiałem tylko pęsetę zakleić taśmą by nie porysować blaszek. Z farbą nic się nie działo ale mogły by być w żywszych kolorach.

Dostępne są jeszcze czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztowały Twoje i kto je robił bo moje były za 4,50 i robili je Czesi?A jeszcze zapomniałem na siedzeniu po prawej nie pozaginałes klamerek do góry jak na siedzeniu kierowcy.

Fakt, nie wygięte Blaszki kosztowały coś ok 20 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolejny etap. Produkcja tarcz hamulcowych. Jako, że nie dysponowałem żadnymi zamiennikami postanowiłem spróbować sam je wykonać.

Zaczęło się od tworzywa grubości 1,4 mm.

 

fot14sr4.jpg

 

Następnie obróbka skrawaniem za pomocą prostego patentu

 

fot15bn4.jpg

 

i gotowe

 

fot16sq0.jpg

 

Z nakładek dorobiona tarcza

 

fot16bgz6.jpg

 

Wykonałem model pozytywowy jednej strony zacisku. "Wzorowałem" się na AP Racing.

 

fot17xj4.jpg

 

Tu widać przygotowania do silikonowego odlewu formy.

 

fot18sc8.jpg

 

...gotowa forma

 

fot19dc0.jpg

 

i gotowe żywiczne elementy zacisków

 

fot20ny7.jpg

 

Aż tu nagle pojawiła się nowa koncepcja. Kupiłem kolejny model samochodu i pokusiłem się na skopiowanie tarcz hamulcowych z zaciskami. No i teraz mam dylemat - kontynuować pracę na moimi tarczami czy wykorzystać żywiczną kopię

 

Kopia tarcz WRC

 

fot21tk3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały postęp w pracy. Założone kilka przewodów w tym przewodu do spryskiwacza.

 

fot22zu5.jpg

 

A tak wygląda tarcza przed malowaniem

 

fot23sd3.jpg

 

No i nowiutkie kółeczka

 

fot24aw5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się, że zostałeś przy swoich tarczach . Fajnie wyglądają przewody. Ja bym wolał w oryginalnym wykonaniu Mustanga, ale są gusta i guściki, ważne by autorowi się podobało

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła to Fujimi 18", model Fabulous. Zakup z Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.