Skocz do zawartości

[In-box] Special Edition I-400 Tamiya skala 1/350


Andreya

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Przedstawiam model japońskiego okrętu podwodnego typu Sen Toku (Sensuikan Toku) I-400 firmy Tamiya numer kat. 89776 w "wydaniu" Special Edition . Jest to droższa i troszkę bardziej wzbogacona odmiana modelu I-400 Tamiyi o numerze kat. 78019 .

Zasadniczo oba modele są takie same jeśli chodzi o wszystkie podstawowe części i parametry . W obu przypadkach ta sama wersja okrętu i to samo malowanie . To samo pudło z lekko zmienioną okładką.

Różnice (oprócz ceny) to:

Dołożona dodatkowa blaszka fototrawiona z relingami i innymi elementami.

Szablony do rozstawienia słupków relingów przy ich montażu z załączonej blaszki.

Dodatkowa ramka z figurkami załogi (48 figurek).

Metalowe torpedy (3 szt)

Część elementów ( nadbudówki z pokładami , samoloty) są odlane z przezroczystego plastiku aby umożliwić wykonanie wersji hangaru z widocznymi wewnątrz przez sciany nadbudówki samolotami. ( )

Całość prezentuje się b.przyzwoicie . Ładne i dokładne odlewki bez braków i nadlań . Dokładna i przejrzysta instrukcja oraz schemat malowania z kolorową planszą - jak to u Tamiji wszystko na wysokim poziomie.

 

Dla mnie głównym powodem zakupu tego droższego "wydania" był brak tańszej wersji w sprzedaży (a ceny rosną) i to że załączone dodatkowo elementy (głownie ramka z relingami) pozwolą waloryzować model na przyzwoitym poziomie rekompensując jego wyzszą cenę.

Zresztą kupując model tańszy i blaszki Edzia ( z których główna część się powtarza z Tamiyą ) cena zakupu wychodzi podobna.

Na załączonych fotkach możecie zobaczyć wersję "Special Edition" tego modelu. Przedstawiam głównie różnice w stosunku do wersji zwykłej opisanej w in-boxie Jędrka ( pozdrawiam) - link do strony z in - boxem Jędrka z opisem wersji "zwykłej" tego modelu - http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?t=3787

Ps. To mój pierwszy in-box więc jeśli coś pokopałem to sory .

Pozdrawam Andreya

 

 

th_i-400001.jpg

Jak zwykle ładna grafika na pudle (kliknij na fotkę aby ją powiększyć)

 

i-400002.jpg

Model po otwarciu pudła

 

i-400003.jpg

Dodatkowa ramka fototrawiona (na górze) i ta zasadnicza obecna w każdym modelu(niebiskie tło)

 

 

i-400004.jpg

Szablony i torpedy

 

i-400005.jpg

i-400006.jpg

Elementy odlane jako przezroczyste

 

i-400007.jpg

Zestaw 48 figurek załogi

 

Poniżej przedstawiam fragmenty instrukcji dla dodatkowych elementów modelu wersji "special"

 

i-400009.jpg

i-400010.jpg

i-400011.jpg

 

Na zakończenie kolorówka ze schematem malowania modelu (kliknij aby ją powiększyć)

Pozdrawiam Andreya

th_i-400008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szablony do nawiercania - fajna ciekawostka

zdaje się, że razem z dodatkową blaszką można je kupić także osobno i tym samym wzbogacić wcześniejszą "uboższą" wersję modelu

 

mam nadzieję, że po in-boxie model pojawi się również na warsztacie

 

Jędrek

ps. daro pokazuj co tam cichaczem grzebiesz przy swoim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

I-400 czeka w kolejce ale najpierw muszę skończyć Ohio i K-3.

Może pózniej SeaWolf firmy Bronco ze względu na prostotę modelu? Zobaczymy -

kiepskawo z czasem .

Pozdrawiam Andreya

Ps. Czy były wcześniej in-boxy U-bootów 1/350 Flagmana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale najpierw muszę skończyć Ohio i K-3.

następny ancymonek - a gdzie relacja?

Ps. Czy były wcześniej in-boxy U-bootów 1/350 Flagmana ?

nie było, jak masz ochotę to możesz zrobić - zmniejszy mi się kolejka modeli oczekujących na in-box

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Obiecałem wcześniej że relacja będzie to będzie.

Narazie zastój w pracach a wstawianie fotek jedna na miesiąc przy minimum postępu nie ma sensu.

Pozdrawiam Andreya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

ciekawy model. tylko trochę drogi jak na podwodniaka. Aczkolwiek ostatnio natknąłem się na USS Virginia (Fujimi) i jeśli to jest podwodniak, to cena (430 PLN) to chyba jakieś nieporozumienie. A na relacje (liczba mnoga) czekam, jak pozostali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.