Skocz do zawartości

T-72A- Zvezda 1/35


Ł.Sosnowski

Rekomendowane odpowiedzi

Nareszcie zabieram się za budowę chyba najładniejszego współcześniaka.

Model jest od Zvezdy (podobno przepak DML-a). TUTAJ jest inbox. Malowanie będzie irackie. Do modelu dokupiłem metalową lufę RBModel. Zastanawiam się jeszcze nad zrobieniem faktury na wieży. Czy jest ona konieczna w tym pojeździe? Liczę na Waszą pomoc

PS. Pierwsze zdjęcia z postępu prac wrzucę jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jakub, dlaczego model wymaga dużo pracy?

Oj taka moja Zvezdoawersja - nie cierpię obrabiać ich zielonego plastiku, kruszy się, łuszczy - no generalnie nie lubię go. Niemniej jak on ci nie przeszkadza to jest ok, aha ważne żeby zrobić od podstaw te druty ochronne na lampy, wymienić liny i tak jak mówi Paweł troszkę rzeczy poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za porady.

Jakub, co do zvezdowego plastiku- też go nie lubię, ale lepszy ten iż skifowy Liny już zrobiłem (wg. pomysłu z Modellversium)Wyglądają o wiele lepiej niz zestwawowe. I jeszcze jedno- czy taa faktura na wieży jest konieczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno- czy taa faktura na wieży jest konieczna?

Osobiście uważam, że w oryginale jest na tyle delikatna, że po uwzględnieniu 35 krotnego pomniejszenia, będzie ona po prostu niemal niezauważalna. Zatem ja bym jej nie robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub Ślęczka napisał

Osobiście uważam, że w oryginale jest na tyle delikatna, że po uwzględnieniu 35 krotnego pomniejszenia, będzie ona po prostu niemal niezauważalna. Zatem ja bym jej nie robił

Dzięki . Więc nie będę się bawił w tą fakturkę. Zaraz zacznę sklejać wieżę, fotki wrzucę wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update:

Zeszlifowałem kable z wieży i wygiąłem je z drutu.

ff540a4fc07453dd.jpg

Zacząłem także wannę. Zalałem klejem CA otwory pod śruby (na zdjęciach irackich 72 są tylko dwa zestawy śrub, ponadto są one wyżej niż proponuje Zvezda.

dbb24d5c9954b61d.jpg

I teraz pytanko- czy istnieją figurki irackich czołgistów z I Wojny w Zatoce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podłubałem troszkę przy wieży, podoklejałem niektóre kabelki, zmontowałem lufę, teraz dokleję resztę detali wieży, a potem zmyję klej Debonderem, a następnie poszpachluję i oszlifuję co trzeba

1e30ddd7c0e4ed5e.jpg

18f2b522db839a7d.jpg

be96e27393e94b57.jpg

4f40e46bc725edde.jpg

 

PS.Okropnie to wygląda, ale Debonder i szpachla załatwią sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie

Dłubię sobie przy wieży, mam zagwozdkę.

A mianowicie gdzie "wchodzi" ta osłona kabli?

41ee929919bf062d.jpg

Może ktoś ma jakieś zdjęcie tego miejsca. Będę wdzięczny.

Zdjęcie pochodzi ze strony www.primeportal.net

 

Witam,

może to ci pomoże http://data.primeportal.net/tanks/jim_caddo/t-72m1/t-72m1_083_of_126.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.