Skocz do zawartości

M998 w.ASK + M1097 w.AOA = 2 x Humvee Gun Truck (1:35)


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

1. M998 HMMWV Gun Truck w. ASK - OIF - Academy 1:35

 

Model to przerobiony zestaw M998 I.E.D. Gun Truck z Academy, zbudowany na podstawie zdjęcia z magazynu Armia (1/2009). Zdjęcie jest tylko jedno, dlatego budowa częściowo była zgadywanką.

Opancerzenie ASK z zestawu 35785 Eduarda. Ponieważ zestaw ten dedykowany jest do modelu Tamiyi, a ja użyłem modelu Academy, nie wszystko udało się ładnie ze sobą spasować. Do tego doszła jeszcze imitacja brezentowego dachu z Italeri, która też nie bardzo chciała pasować do pozostałych elementów. Jestem jednak zadowolony z końcowego efektu.

 

th_DSCF1535.jpg

th_DSCF1536.jpg

th_DSCF1537.jpg

th_DSCF1538.jpg

th_DSCF1540.jpg

 

2. M1097 HMMWV Gun Truck - OIF - Italeri/Tamiya/Academy 1:35

 

Model zbudowany z wraku i z elementów pozostałych z innych modeli Humvee. Przedstawia wersję Gun Truck z Iraku, z lata 2003 roku, dodatkowo opancerzoną płytami stali Hardox 400.

Podwozie i nadwozie to stary model Italeri. Boczne płyty opancerzenia powstały z arkusza polistyrenu, ławki, pałąk i przednie okno wzięte z modelu Academy. Karabin M60 i lusterka z Tamiyi, radio SINCGARS z Pro Art Models, dodatkowe wyposażenie z Tamiyi i Legend Productions, koła i fotele z AFV Club.

 

th_DSCF1541.jpg

th_DSCF1542.jpg

th_DSCF1543.jpg

th_DSCF1544.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubisz zrobiłeś kiedyś jakiegoś polskiego HUMVEE ?

 

Robię. I zrobić nie mogę... Zacząłem go jako pierwszego z kolekcji na początku zeszłego roku. I dziś, 12 innych Humvee później, stoi rozgrzebany i czeka na lepsze czasy. Teraz mam mocne postanowienie skończyć go, mam też nadzieję, że jako 13. model Humvee nie będzie pechowy. A będzie w standardowej wersji M1026, z 18 bdsz z Bielska-Białej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota kubisz. Bardziej do gustu przypadł mi ten drugi Humvee. W pierwszym świetnie wyglądają te pakunki, ale wydaje mi się jakiś taki czyściutki na masce Tył wygląda zdecydowanie lepiej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota kubisz. Bardziej do gustu przypadł mi ten drugi Humvee. W pierwszym świetnie wyglądają te pakunki, ale wydaje mi się jakiś taki czyściutki na masce Tył wygląda zdecydowanie lepiej. Pozdrawiam

 

Dzięki Hitman.

W tym pierwszym tak sobie wymyśliłem, że elementy z irackiego "szrotu", z których powstała pancerna skrzynka, były już wcześniej zdecydowanie brudniejsze, niż Humvee, do którego je zamontowano. I tak to mniej więcej wyglądało też na zdjęciu oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.