Skocz do zawartości

[HUMVEE] Polski "LSSAH"


bodek66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Myślę, że nie będzie przesadą gdy założę kolejny wątek warsztatowy.

Nie wiem kiedy ruszę z tym Hummerkiem, ale do tego czasu chciałbym zgromadzić jak największą dokumentację foto. Posiadam tylko trzy zdjęcia tego pojazdu choć w swoim czasie dudniało o nim w mediach z błachego lub nie powodu, emblematu 1 Dywizji Waffen SS Leibstandarte Adolf Hitler.

Chciałbym go zrobić w takiej postaci jak na foto., ale potrzebuję wszelkie fotki dotyczące danych modeli HMMWV, jeżdżących w Polskich barwach.

Oczywiście najlepiej gdyby były to fotki konkretnie tego pojazdu.

 

polskilssah.jpg

 

4ae7568e5b337504.jpg

 

7cb33914f925d07e.jpg

 

Pozdrawiam

C.D.N. nie wiem kiedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie

Ja mam dokładnie te same trzy fotki, co Ty. I wydaje mi się, że więcej nie trzeba - prawie wszystko dokładnie widać. A co nie widać, jest dla takich Humvee standardowe (ASK, klimatyzator Red Dot, wieża GPS/GPK, wyrzutniki granatów dymnych, no i oczywiście silnik).

Tutaj masz na przykład kilka zdjęć podobnego polskiego Humvee (choć bez wyrzutników granatów), które jakiś czas temu wklejałem do tematu głównego na prośbę Zderzaka:

th_polski130.jpg th_polski131-1.jpg th_polski132.jpg th_polski133.jpg th_polski134.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Założyłem warsztat, więc muszę coś ruszyć do przodu, żeby nie zostać liderem wśród rozpoczętych a nie skończonych projektów. Przejrzałem elementy, które posiadam i tu klapa. Wszystko w zasadzie jest (a jak nie to się dorobi) jednak produkcji dachu nie podejmę się. I cóż, trzeba dokupić Hummerka Academy, gdyż wszystkie części mam z tej firmy.

 

DSC08973.jpg

 

DSC08977.jpg

 

DSC08975.jpg

 

DSC08980.jpg

 

DSC08982.jpg

 

Pozdrawiam

C.D.N. być może

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zaczyna już straszyć otwartą komorą silnika - tylko dlaczego "baniaczka" nie oderwałeś tylko grzecznie siedzi zgodnie z miejscem przypisanym przez stwórce - tzn AM G

 

O.... klapę - jako że na fotce jej nie ma opchnij Kubiszowi - jest tak zdesperowany ze kupisz sobie za to nowy model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...klapę - jako że na fotce jej nie ma opchnij Kubiszowi - jest tak zdesperowany ze kupisz sobie za to nowy model

Bodka już ładnie prosiłem o części, które mu pozostaną po budowie tego modelu. Aż tak zdesperowany nie jestem, jak myślisz, drogi BaldPumo Mam nadzieję, że mi nie popsułeś transakcji i Bodek nie będzie chciał na mnie zrobić interesu życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, co Ty tam właściwie za blachy masz? Skąd wziąłeś koła MIGa? I co to za silnik?

Blachy Eduarda (wszystkie do Hummerka), skąd koła Miga ... ze sklepu "Phantom", silnik to : CMK3003 / M 998 Hummer, taki sam użyłem do Polskiego Hummera z Iraku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze odnośnie silnika. Jak odcinasz ten kloc z podstawy? Byłbym wdzięczny bardzo za mały przewodnik po obsłudze tego silnika, bo mój mnie skutecznie zniechęca do kończenia innego hummera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trumpeter robi taki komplet tzrech piłek i tego używam. Żywica jest trudna do obróbki dlatego wszelkie elementy najlepiej odpiłować (okropnie śmierdzi przy tej czynności:) ), Zresztą silnika używam w zasadzie jako podstawy na której buduję właściwy. Zobacz w moim warsztacie z Iraku, wprwdzie nie robiłem jeszcze fotek ale można wiele zobaczyć na gotowym silniku. Posiadam dużo oryginalnych fotek silnika Hummera, gdybyś potrzebował pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia to i ja mam. Z tym nie ma problemu, ale zdjęcia z opisami z budowy chętnie przejrzę. Jeśli mnie to jeszcze bardziej nie zniechęci to może kolejny warsztat będzie.

Qdłaty ja Ci tego "kolejnego warsztatu" nie podaruję I nie wymawiaj się klockiem z silnika. Tak jak Bodek radzi - piłka i jazda, wszystko utniesz, może niekoniecznie za jednym posiedzeniem (ja swój rżnąłem na 3 podejścia).

Bodek masz tam ładne skarby na tych zdjęciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

W moim "oczekującym" wątku warsztatowym poczyniłem kolejny krok, kupiłem dach

I znów pozostanie mi w zasadzie cały Hummer, a co za tym idzie znów będę musiał jakiegoś wystrugać..

Oczekuję jeszcze na "Jadar" czyli wieżę Legend, i do zrobienia (już jeden robiłem i mam dość) lub kupienia klimatyzator.

I tu pytanie:

Czy ma ktoś może dojście do produktów firmy "Pro Art Models"?

 

DSC09151.jpg

 

Pozdrawiam

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jadar wywiązał się z zobowiązania, czyli brakuje mi jeszcze klimy.

Jutro zamieszczę wymiary pszczególnych elementów (na wniosek kol. Zderzak), myślę że przyda sie również innym którzy we własnym zakresie chcą stworzyć wierzę.

 

DSC09318.jpg

 

DSC09319.jpg

 

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.