Skocz do zawartości

[HUMMVEE] /Zakończony/ M 998 Cargo czyli feniks z popiołów


Tysiuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Założę jeszcze jeden warsztat, poświęcony M998 Cargo. Model będzie pochodził z destrukcji (tzn. uległ katastrofie drogowej i został zezłomowany). Jako sprytny Polak odnalazłem go na szrocie i postanowiłem przywrócić mu cechy używalności. Przy okazji pozmieniam to i owo, cos usunę, coś innego dorzucę. Mam kilka wariantów, może cos jeszcze z niego będzie...Postaram sie czymś zaskoczyć.Mam też rozbity T-34/85.To było podczas uroczystości rodzinnej, wozy te aż tak ze sobą walczyły, że uległu ciężkim uszkodzeniom.. Podobno Amerykanie byli naćpani,a Rosjanie po kilku głębszych. Jedni myśleli, że jadą do Polski instalowac tarczę z rakietami, drudzy gdzieś się zapodziali na jakieść wsi białoruskiej, trochę popili , a potem gnali na Berlin nieco spóźnieni, aczkolwiek wolniej, ponieważ coś im sie nie zgadzało w terenie ,a z tyłu ciągnęli kilka samochodów, w tym radiowóz policyjny KIA, - jako trofieje...

No i musieli przejechać po sobie. Zobaczymy...

Na razie tak wygląda:

 

IEDwarsztat-3.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za ludzie...Nic im nie umknie Taka ładną historię sobie wymyśliłem...Kubisz oczywiście musiał zauważyć greckie tablice, jakby nic ciekawszego nie było do oglądania na fotce BaldPuma również zauważył brak strefy zgniotu...Kurcze, jeszcze przed remontem dorobię!

Rosjanie tak bardzo sie spieszyli do Berlina ( w końcu mieli "kilka" lat spóźnienia), że tylko przemknęli obok Humvee nieopodal...To tylko podmuch, tym bardziej, że byli po kilku głębszych Poza tym T-34/85 to jednak sa szybkie czołgi.

 

Pomysł? Byc może będzie miał podczepioną armatę Howitzer, ewentualnie rozstawię na pace wyrzutnie ppk TOW...No i radio z blaszek Eduarda.Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze fotki tego modelu, przed remontem. Niech będą przykładem, jak nie powinno się robić modeli Humvee, chociaż wtedy nawet mi się podobał...aż zobaczyłem modele na forum.Teraz już nie, dlatego uległ destrukcji...Miał być przeznaczony na części zamienne, ale postanowiłem go zrobić od nowa. Obecnie w trakcie procesu zmian - równolegle z produkcją Dumvee.

 

HMMWVM9983.jpg

 

HMMWVM9984.jpg

 

Mam nadzieję, że wyjdzie trochę lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie,nie podobał mi się. Coś w nim było sztucznego. Zresztą robiłem go z pamięci, kilka lat temu widziałem mniej więcej takiego na jednej z ulic w Grecji. Pamiętam, że był obłożony takimi pstrokatymi plandekami. Po przeróbce będzie bardziej prosty, a przez to bardziej naturalny. Zdjęcia z produkcji zamieszczę jutro, dzisiaj już za ciemno, a z lampą błyskową nie wychodzą przyzwoicie.

Upierdliwców? Wcale nie. Po prostu tutaj są ludzie, którzy wiedzą o Humvee znacznie więcej ode mnie, jak dotąd nikt mi źle nie poradził. Tylko się cieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy wygląda tak:

 

IEDwarsztat002-2.jpg

 

IEDwarsztat004-3.jpg

 

Został przemalowany oraz w pewnym stopniu poprawiony. Zrobię z niego takiego "konia roboczego". Usunąłem dach, drzwi, przednie szyby. Na pace prawdopodobnie ustawię rozłożoną wyrzutnię kpr TOW. Nie mam pojęcia, czy w rzeczywistości tak równiez przewozi się ta wyrzutnię, ale bardzo podoba mi sie taki układ. W prawym oknie, na masce silnika będzie ustawiony km. Przynajmniej bojowo wygląda.

 

Niestety, podczas usuwania przednich lamp do malowania, uszkodziłem sobie przedni panel - odciąłem kawałek rantu. Niezbyt ciekawie to wygladało...Wpadłem na pomysł, aby to jakoś zamaskować - wstawiłem siatkowe osłony na przednie reflektory. Teraz przynajmniej nic nie widać.

 

IEDwarsztat003-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Kubisz nie wrzuci, bo nie bardzo wie o co chodzi Kol. BaldPumie Poza tym też nie ma przy sobie kompletu zdjęć. Jak dla mnie siatka może być, tym bardziej, że powstaje model trochę Sci-Fi. Mimo tego plamy kamuflażu są chyba trochę za bardzo rozmyte. Generalnie - jest lepiej niż było, jedziesz dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model trochę przemalowałem, tzn. zawęziłem kamuflaż. Niestety, moim aero nie bardzo da się jeszcze bardziej zawęzić - za szeroka dysza. Ale to nic, teraz mi sie w miare podoba. Reflektory musiałem zakryć siatką - tak jak pisałem wcześniej - uszkodziłem sobie rant obudowy jednego światła. Musiałbym wymienić cały przedni panel - niestety nie miałem skąd go zdobyć..Naprawdę teraz jest dużo lepiej...

 

IEDwarsztat007.jpg

 

Zauważyłem na fotkach, że nawet kamuflaż NATO rózni się na poszczególnych egzemplarzach - wystepuje różny układ plam. Mam nadzieję, że takie malowanie nie będzie dużym błędem, tym bardziej że model nie przedstawia konkretnego egzemplarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trochę sobie przy nim porobiłem, jeszcze kilka elementów i będzie koniec. Teraz tak to wygląda:

 

IEDwarsztat011-1.jpg

 

IEDwarsztat010-1.jpg

 

Pozostało miedzy innymi połączenie wyrzutni TOW z panelem sterowania oraz zasilaniem - muszę gdzieś znaleźć, jak to dokładnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.