Skocz do zawartości

[HMMWV] /Zakończony/ M998 Reconnaissance Battalion 1/35


Tysiuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Podjąłem sie karkołomnego zadania, jakim jest powyższy wóz, a zbudowania go na podstawie M 998 z...Italeri. Zdaję sobi sprawę, że to duży nietakt, ale wykorzystam kiedyś sklejony taki pojazd, który nie specjalnie mi sie podoba. Nie wykorzystam przy budowie oryginalnych blaszek - brak .Zamontuję natomiast koła z Academy lub żywiczne. Reszta to prace ręczne i odwiedziny pobliskich śmietników.

Proszę o pomoc merytoryczną oraz typowo modelarską.

Mój model ma przedstawiać mniej więcej taki pojazd.

 

01-5.jpg

 

A tak wygląda dzisiaj:

 

HMMWVM998czteromiejscowy4.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolutku, z taką pewną nieśmiałością zaczynam...Na razie kompletnie zdemolowałem model, dorobiłem częściowo ramę od podstaw, usunąłem ślady po wypychaczach, przerobiłem tylne fotele, zdobyłem cztery kółka z Academy..No i myślę dalej...

 

M998ReconVehicle.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, zostanie zmieniona.

Widzę, że zeszlifowałeś odblaski. Mam nadzieję, że nie zapomniałeś o tylnych. Zlikwiduj też wycieraczki, a w miejscach ich zamocowania do ramy okna wywierć cienkim wiertełkiem (albo choćby igłą) dziurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mniej więcej wychodzi...Usunąłem wszystkie odblaski, wycieraczki (dziurki oczywiście wywierciłem, ku spokojowi ducha Kubisza), zamontowałem taśmę zamiast stałego pałąka (na razie częściowo). Kamo zrobiłem w wersji nakrapianej i delikatnie rozcieranej (miały być wężyki, ale moim aero nie bardzo da się to zrobić w miarę dobrze). I na razie tyle...czekam na wenę twórczą. I zachwycam się tym co robią BaldPuma z zatrudnionym do pomocy Kubiszem...Fantastyczna baza poglądowa dla przyszłych modeli Humvee...

 

Czy ktoś może wie, jak dokładnie wygladają uchwyty do km-ów, zarówno przedniego jak i bocznego?

 

M998ReconVehicle001.jpg

 

M998ReconVehicle002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba wina fotek, ale te wężyki są mało widoczne. Na żywo na pewno wygląda to lepiej. Przed Tobą najlepsze, czyli obładowywanie bambetlami. Po drodze jeszcze "tylko" stojak na M2. Nie zapomnij "zapakować" koła zapasowego w pokrowiec, bo ta goła Italerka psuje wygląd całości.

Czy ktoś może wie, jak dokładnie wygldają uchwyty do km-ów, zarówno przedniego jak i bocznego?

Przypuszczam, że wątpię, czy są jakiekolwiek inne fotki ponad to, co Ci podesłałem. Sam przed budową swojego spędziłem mnóstwo czasu nad szukaniem dokumentacji, zdobyłem tylko tyle.

Może dokładne obejrzenie ujęć z "Generation Kill" coś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wężyki jeszcze nie zostały namalowane - wkrótce będą. A następnie zostanie położona jeszcze jedna warstwa farby, w postaci mgiełki, za pomoca aero, oczywiście. Teraz "produkuję" stojak na M2, wraz z podstawą. I męczę się z kablami i słuchawkami do radia (słuchawki, a niech to, połamały się podczas odcinania od podstaw). Dziury w miejscu mechanizmów wycieraczek - zrobiłem, i to jakie! Filmu Generation Kill jeszcze nie widziałem - postaram się go gdzieś zdobyć. Tylko że cena na Allegro na razie dla mnie jeszcze jest nie do przyjęcia - widziałem tylko fragmenty na Y.T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dalej...Pomalowałem wężyki (ciapki), zrobiłem od podstaw stojak na km M2, radio wraz z przewodami i jednym głośnikiem, opakowałem koło zapasowe w pokrowiec, deskę rozdzielczą, dokończyłem fotele ( jeszcze zostały pasy). Popadłem w letarg i dalej myślę, podtrzymując rękami głowę...

 

M998ReconVehicle005.jpg

 

M998ReconVehicle006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grill mam, ale odłożyłem go do "Izraelczyka". Ten model, tak jak założyłem na początku projektu, będzie modelem bezkosztowym. Założyłem, że nie dołożę do niego ani jednej złotówki, zrobię z tego co już mam, przy wykorzystaniu starego modelu z Italeri. Bez waloryzacji i blaszek - no, może z malutkimi wyjątkami. Grill w tym modelu podkleję jeszcze siatką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i jeszcze troszeczkę. Zrobiłem częściowo pokrowiec na koło zapasowe, km M2, dwie M60-tki, broń ręczną, częściowo GPS, częściowo bambetle na pakę (na razie torby, śpiwory, karimaty, jakiś wór), poprawiłem okablowanie do radia, podkleiłem grill siatką.Zrobiłem też coś, co nie wiem czym jest , nad lewym tylnym kołem - wykładzina, rodzaj siedziska, nosze w pokrowcu? Zobaczymy, co dalej...

 

M998ReconVehicle008.jpg

 

M998ReconVehicle009.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Peter, w tej wersji powinny być m249, niestety nie dysponuję takimi. Również nie mam ich skąd kupić, Więc zamontuję zastępczo, z nadzieję, że jednak może były zamontowane na niektórych egzemplarzach...A jak kiedyś zdobędę, to wtedy zamienię. Chciałem, aby ten model powstał jako bezkosztowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.