Skocz do zawartości

[Humvee] M997 Maxi Ambulance.


Tysiuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyły mi się modele do remontu, więc otwieram nowy warsztat. Tym razem postaram się popełnić M997 z okresu działań podczas operacji Pustynna Burza. Model zrobię "z pudła", może zastosuję kilka blaszek. Będzie to wersja "prosto od dilera", po prostu taki mi sie podoba.Jeżeli uda mi się zrobić, zamontuję klimatyzator oraz światła sygnalizacyjne. Nie mam jeszcze takiej wersji w swojej "rodzince", a model jednak leży od dłuższego czasu w pudle i się przymilnie do mnie uśmiecha...

 

Coś takiego, tylko w pustynnym malowaniu...

 

b47c712b9ffa5d1f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego przodownik?

Dzieki Kubisz, tą fotkę też posiadam. Właśnie, wyczytałem, że niektóre M997 mają wnętrze...błekitno-turkusowe, a nie zielone. Czy ta informacja jest prawdziwa? Chciałbym zrobic model w wersci przystosowanej do działań na tym terenie, tzn. spód, rama, wnętrze zielone, reszta piaskowa...Buda? Jeszcze nie wiem, może jedne drzwi będą otwarte...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego przodownik?

Zrobiłeś już w projekcie 7 modeli, to jest 8. warsztat. Nikt nie ma tyle

Właśnie, wyczytałem, że niektóre M997 mają wnętrze...błekitno-turkusowe, a nie zielone. Czy ta informacja jest prawdziwa?

Tak:

th_26.jpg

Taki kolor podaje Academy w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, zgadza się, siedem. Przy czym dwa z nich były całkowicie przebudowywane, a jeden nawet dwa razy! To proste...działalność rodzinna. Córka podaje pudełka, żona hurtowo maluje podwozia ( ma dzienny limit), oraz klei dolne partie. Babcia maluje duże części (duże, bo oczy już nie te), a dziadek wyspecjalizował sie w układach wydechowych i kołach. Ja robię resztę, a sąsiad przeprowadza kontrolę jakościową i kwalifikuje do wystawienia na forum...lub nie. Ale to jak ma słabszy dzień.

Ot, i cała tajemnica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, czasem się pojawia:

th_20.jpg th_16.jpg th_21.jpg

Mają go też wszystkie izraelskie:

th_12-1.jpg

Pytanie tylko, czy warto zasłaniać taki dość ciekawy element, jak ta kratka (zapuszczona washem będzie fajnie urozmaicać piaskową bryłę pojazdu). A od środka i tak nic nie widać ciekawego:

th_22.jpg

Poza tym nie jestem pewien, czy podczas DS klimatyzatory były powiększone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, wyczytałem, że niektóre M997 mają wnętrze...błekitno-turkusowe, a nie zielone. Czy ta informacja jest prawdziwa?

Dobrze się do tego nadaje kolor Sky z Pactry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko część medyczna, czy też razem z kabiną?

Tylko medyczna. Kabina kierowcy w bazowym kolorze nadwozia, lub zielona jeśli przedział medyczny zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wreszcie nabrałem weny i zabrałem sie za mojego M997. Trochę już zrobiłem. I już wiem, że największy kłopot będzie z wyposażeniem przedziału medycznego. Niestety, model będzie bez blaszek, nie jest możliwe ich teraz kupienie - nawet Eduard nie ma ich na stanie, i nie wiadomo, czy jeszcze będą produkowane. Więc zostanie tak jak jest. Dołożę tylko lusterka z zestawu Eduarda, może cos jeszcze.

 

Orev004-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem pytać, czemu tu taka cisza (Trynka przecież czeka na osłonę). Ale widzę, że jednak się tu pracuje

Szkoda, że Edek nie klepie już tych blaszek. Mnie się udało je kupić, mogę zrobić skan instrukcji i samych blaszek, może na podstawie tego oraz zdjęć wnętrza spróbujesz coś dorobić? Zainteresowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się udało je kupić, mogę zrobić skan instrukcji i samych blaszek, może na podstawie tego oraz zdjęć wnętrza spróbujesz coś dorobić? Zainteresowany?

Jasne, że tak, o ile będzie Ci sie chciało...Trynka czeka na osłonę i wykończenie, ale coś to wszystko długo idzie...Blaszki miały byc już w poprzednią środę i...nic. Trzeba być cierpliwym.

sam zamierzam jeszcze z jedną karetkę wykonać.Pozdrawiam Piotrek

Może teraz w wersji izraelskiej, Piotrze? Sam chciałem taką zrobić, ale nie mam odpowiednich kalkomanii, a samemu raczej nie uda mi się zrobić...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się udało je kupić, mogę zrobić skan instrukcji i samych blaszek, może na podstawie tego oraz zdjęć wnętrza spróbujesz coś dorobić? Zainteresowany?

Jasne, że tak, o ile będzie Ci sie chciało...

Będzie Jutro wrzucę skany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ruszyło do przodu...Do malowania wnętrz użyłem H86 oraz Pactry 113...Element pomiędzy przedziałem kierowcy a medycznym na razie pomalowany pierwszą warstwą.Zabawa zacznie sie z 'produkcją" wyposażenia. Na tylnych drzwiach nie usuwałem śladów po wypychaczach, model będzie z zamkniętymi drzwiami, ale ze zdejmowanym dachem...To dla ciekawskich.

 

Orev005-3.jpg

 

Orev006-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tylnych drzwiach nie usuwałem śladów po wypychaczach, model będzie z zamkniętymi drzwiami, ale ze zdejmowanym dachem...To dla ciekawskich.

Jeżeli jeszcze nie jest za późno, to doradzałbym Ci zmianę planów.

 

Drzwi przedziału medycznego mają jakąś wykładzinę, widać to dobrze na tym zdjęciu:

11.jpg

 

Zetnij odbijacze na drzwiach, zaszpachluj dziury, przyklej wykładzinkę (chyba, że zrobisz ją z jakiegoś sztywniejszego materiału, wtedy dziur nie musisz szpachlować) i doklej nowe odbijacze. Drzwi powinny być chyba zielone (nawet przy błękitnym wnętrzu), zerknij tutaj czy dobrze widzę:

26-1.jpg

 

Do drzwi dorób klamki i mechanizm zamykania i przyklej je w pozycji otwartej - to wg mnie lepszy sposób prezentacji bardzo ciekawego wnętrza. Tym bardziej, jeżeli masz zamiar podorabiać to i owo w środku. Oczywiście zdejmowany dach i tak możesz zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako materiał na drzwi nada sie jedna warstwa z chusteczki, a drzwi od wewnątrz są faktycznie zielone. Jeśli chodzi odbijacze, to chyba nie ma sensu ich szlifować. Można przy przyklejaniu wyciąć otwory w chusteczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę sobie zrobiłem. Sugerowałem się dostępnymi fotkami wnętrza. Z prawej strony, na pierwszym zdjęciu pokazałem wewnętrzną część dachu z systemem oświetlenia oraz okablowania.Na ile wyszło, to wyszło, ale jak na razie nawet mnie ten model "wciągnął"...

 

Orev017-1.jpg

 

Orev018.jpg

 

Orev020-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kubisz. Już sie bałem, że spojrzysz krytycznym okiem, a co gorsza, będziesz "kręcił nochalem"...A tak sie "namachałem"! Dzisiaj już trochę za późno na fotki, postaram sie jutro zrobić zbliżenia w świetle dziennym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.