Skocz do zawartości

[HUMVEE] Polski Humvee M1025, Afganistan [Academy 1:35]


Michaił

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W planach mam wykonanie modelu humvee M1025 z polskim oznakowaniem podczas misji w Afganistanie. Do tego posluze sie zestawem Academy (rozgrzewka przed Tamyia). Sam pojazd wykonam "prosto z pudelka", przewiduje jedynie kilka dodatkow tj. ekwipunek czy oznakowania.

Calosc przedstawie na podstawce z figurkami (DRAGON 3027 - 1:35 Modern U.S. Marines).

 

Academy-1350.jpg

 

300_79317d862e100e401a2f9be6f8f72b06.jpg

 

Podkreslam, ze sa to tylko plany oraz to, ze jest to moje pierwsze powazniejsze przedsiewziecie. Prosilbym o wyrozumialosc i wszelka pomoc, a mam nadzieje, ze na takowa ze storny forumowiczow moge liczyc.

 

Wiecej szczegolow i zdjec juz wkrotce.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o pomoc, bez niej sie nie obede. Dziekuje Zderzak za linki na pewno sie przydadza. Bede musial przesledzic caly twoj warsztat. Na razie zadam nastepujace pytania:

- czy moglby ktos podsunac zdjecia polskiego humvee z widocznymi szczegolami oznaczen z Afganistanu i samych polskich zolnierzyz Afganistanu

- Zderzak, moglbys podac pelna nazwe zestawu, ktorego uzyles do modyfikacji dzwi aby nie byly one wytloczone w zadna strone, tylko plaskie ?

- humvee w Afganie sa wyposazone na gorze w M60 ??? W zestawie mam M60 i Browning M2HB ale glowy nie dam uciac.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy moglby ktos podsunac zdjecia polskiego humvee z widocznymi szczegolami oznaczen z Afganistanu i samych polskich zolnierzyz Afganistanu

Oznaczenia to zazwyczaj flaga kraju, czyli Polski, oznaczenie misji, czyli napis ISAF i standardowe napisy eksploatacyjne jak w każdym innym Humvee. Warto zwrócić uwagę, że na polskich pojazdach występują też amerykańskie gwiazdki(na masce i dolnej klapie bagażnika). Nie oznacza to jednak, że Polacy nie upiększają swoich pojazdów. Malują np. postać Obeliksa lub inne stworki. Pewien pojazd został oznaczony niczym rajdówka. Dwa ostatnie to pojazdy z Iraku, Humvee w czarne paski został zrobiony przeze mnie także w 1:35.

 

polski209.jpg

z7243783X.jpg

agaeo3-1.jpg

z7243775X.jpg

polski101.jpg

polski81-1.jpg

polski13.jpg

polski121.jpg

polski116.jpg

 

- Zderzak, moglbys podac pelna nazwe zestawu, ktorego uzyles do modyfikacji dzwi aby nie byly one wytloczone w zadna strone, tylko plaskie ?

 

To blaszki Eduarda, a dokładniej:

EDUARD - 35785 - M-1026 additional armour plate Iraq

Eduard-35785-M1026Humvee.jpg

 

http://www.eduard.cz/products/card.php?id_product=3764&name=m-1026&catalogue_nb=&type=&pgroup=&scale=&product_month=&product_year=&page_start=0

 

Pamiętaj tylko, że blachy dedykowane są do modelu Tamiyi, a wnęka na drzwi różni się lekko w obu modelach, więc ASK (nazwa tych drzwi z mojego modelu) może nie zgrywać się z modelem Acadeym.

 

- humvee w Afganie sa wyposazone na gorze w M60 ??? W zestawie mam M60 i Browning M2HB ale glowy nie dam uciac.

Jeśli chodzi o polskie to raczej nie. Zazwyczaj i chyba raczej zawsze używali albo PKM albo Mk19, z tym że częściej widywałem KM niż granatnik Mk19. Czasem można zobaczyć też WKM, lecz do końca nie wiem jaki to dokładnie typ.

 

P.S. Napisz proszę, jaką wybrałeś wersję drzwi: ASK, może HArD (czarne paski). Zajrzyj TU. Na dole wymieniłem parę wersji HMMWV z Iraku i Afganu. No i zapraszam też do któregoś z projektu, np. HUMVEE, nie tylko do wzięcia udziału, ale także do przejrzenia. Coś zawsze moze się przydać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do uzbrojenia - na pewno nie M60. Peter wyczerpał elegancko temat.

 

Jeśli chodzi o ten zestaw dodatków z Italeri - nie sądzę, żeby cokolwiek Ci się przydało. Słabieńki jest. Najlepsze z niego są chyba kanistry na wodę, ale i tak Polacy używali swoich, innych.

 

Jak widzisz na zdjęciach wrzuconych przez Zderzaka - niemal wszystkie polskie Humvee miały ASK, rzadko trafiał się tez HArD. Dlatego albo czeka Cię ręczna dłubanina, albo zakup wspomnianego ASK z Eduarda. Jakoś da się go wpasować w model Academy (jest doklejany do boków nadwozia, więc zasłania ewentualne rozbieżności w przebiegu wnęk drzwi. Gorzej może być z dopasowaniem dachu).

 

Ponawiam pytanie - czy chcesz, aby temat został przeniesiony do działu projektu grupowego HUMVEE

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde dziekuje za tak wyczerpujace wypowiedzi i zdjecia. Jesli chodzi o pancerz to zdecyduje sie na ASK z Eduarda. Problem pozostaje z bronia i oslana na gorze. Widzialem zestawy do modyfikacji ale przyznam, ze niestety ale wyniesie mnie to ponadto co planowalem. Zreszta w kolejce czekaja na mnie dwa humvee Tamyii. Widzialem w twoim warsztacie Zderzaku, ze wykorzystales do zrobienia oslony karty bankowej, skorzystam z twojego pomyslu jesli nie masz nic przeciwko. Gorzej bedzie z przednia oslona i znalezieniem samego karabinu.

A co do przeniesienia tematu to do dzialu Humvee poprosze.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mk 19 poszły raczej na Rosomaki.

Co nie oznacza, że nie były one używane. Można oczywiście także z nich skorzystać

 

Osłony strzelca możesz wykonać w zasadzie domowym sposobem z kart lub innych plastikowych płytek, albo kupić polistyren przykładowo na Allegro. Jest on zarówno tani jak i łatwy w obróbce. Karty kredytowe wbrew pozorom tną się o wiele, wiele gorzej. Nie pamiętam, czy zamieściłem to w warsztacie, ale sama obrotnica nie wymaga zmiany. Najprawdopodobniej występował jej stary typ tylko z dodanymi osłonami. Sam uchwyt i trójkąt pod mocowanie KM pozostaje bez zmian. Trzeba tylko przenieść mocowanie włazu z boku na tył obrotnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie swietnie. Co do wyboru karabinku na wiezyczce...

 

... przeszukalem pudelka z modelami... okazalo sie, ze opakowanie z figurkami modern marinsow Dragona (zdjecie wyzej), zawiera ramke z dodatkowa bronia:

- M23

- NEGEV LMG

- RPK - 74

- L4 A4

- L7 A2

- M16 A2 LMG

- PKM

- NF - 1

 

Takze jestem uratowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... przeszukalem pudelka z modelami... okazalo sie, ze opakowanie z figurkami modern marinsow Dragona (zdjecie wyzej), zawiera ramke z dodatkowa bronia:

- PKM

 

I witamy w projekcie grupowym HUMVEE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie duzo sie nie dzieje. Jednoczesnie koncze model czolgu dlatego tez powinienem znalezc niedlugo wiecej czasu dla HUMVEE. Co sie niego tyczy to zauwazylem roznice miedzy plastikiem (poprzednio skladalem modele tylko Dragona lub Tamiya) takze nie jest to jakosc najwyzsza aczkolwiek nie ma na co narzekac, nie ma zbyt wiele nadlewek wiec nie jest zle. Dotychczas udalo mi sie zlozyc do momentu prezentowanego na zdjeciach i nadac podklad. Teraz pozostaje pomalowanie wnetrza i poprawa przedniego zderzaka a nastepnym krokiem bedzie pancerz na dzwiach, na ktory nie mam pomyslu (co do zestawu eduarda - nie mam funduszy wiec bede musial zrezygnowac... ) jesli chodzi o pancerz wokol dzialka to wykonam go z karty platniczej lub podobnego materialu tak jak Zderzak w swoim modelu.

 

aa3c.th.jpg

 

aa1fg.th.jpg

 

aa2iz.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem porządnie to wygląda Nie myślałeś może samemu zrobić pancerza ASK Byłoby trochę więcej roboty, ale jest to możliwe. Drzwi np. z jakiejś karty (polecam telefoniczne, takie z których wyciska się kartę SIM, są łatwiejsze do cięcia, szlifowanie, bo w przeciwieństwie do bankowych, nie są pokryte foliami ochronnymi, bardzo trudnymi do zerwania) lub też polistyrenu. Na Allegro za 20 zł razem z przesyłką dostaniesz tyle, że starczy na dłuuuuuuuuuugo. Sam nie chciałem kupować, ale się zmusiłem i jestem zadowolony. Karty w porównaniu z tym można sobie wsadzić do... nosa

Zrobiłbyś panel drzwi, wyciął kwadrat na okienko, klamki zaadoptował z drzwi Academy i dodał z blaszki obwódkę okienka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie

Tylko nie eksponuj za bardzo wnętrza. Zestawowe radio i fotele nie pasują do okresu (te ostatnie są w ogóle podobne zupełnie do niczego). Nie mówiąc już o braku wielu mniejszych elementów.

Z dorobieniem ASK to bardzo dobry pomysł. Drzwi nie są trudne do wykonania. Tutaj jest świetny walkaround polskiego M998 z Iraku wyposażonego właśnie w pancerz ASK. Gdybyś dorabiał - pamiętaj, że ASK to nie tylko drzwi i boki, ale też przednie okno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.