Skocz do zawartości

Hawker Hurricane Mk IIc TROP Revell 1/72


tepe31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na moim pierwszym warsztatowym wątku. Zaczyna Hurricane'a z Revella.

Model jest w skali 1:72 i wypraski pewnie dobrze Wam znane oceniam nieźle!

Ten modelik będzie też moim debiutem z użyciem blaszek! Zakupiłem już takowe PARTa.

MAm nadzieję na Wasze komentarze i pomoc.

Pomaluję go w pudełkowe pustynne kamo. Mam już komplet farb olejych wtym podstawowe MM Azure Blue, Middlestone i Dark Earth.

 

Jeśli ma/zna ktoś zdjęcia oryginału nr ser KZ136 to poproszę o link lub inne info może będą inne niż te które ja znajdę, a już szukam...

Tutaj zamieściłem inbox

http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=7223

 

i dołączam moje blaszki:

IMG_9877.jpg

 

Barzo proszę o sugestie i komentarze! Nie boję się krytyki a raczej bedę sobie cenił jeśli coś może wnieść do mojej modelarskiej edukacji!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam półtora dnia spędziłem na produkcji kokpitu z blaszek. Nie jest to takie trudne ale (myślę że to kwestia skali) obróka niektórych elementów w wielkości ułamków milimetra.... ufffffff

 

Na razie użyłem 23 blaszek... !

 

Zamieszczam pierwsze fotki. Nie jest to jalepsza jakość bo jest już ciemno i zdjęcie robię kamerą bo aparat szfankuje stąd nie ma flesha.

W realu wygląda o niebo lepiej i widać więcej szczegółów

 

IMGA0059.jpg

IMGA0057.jpg

 

Mam pierwsze pytania.

1. Czy mając kokpit blaszkowy stosuję podłogę z zestawu? (na moje oko chyba nie)

 

2. Zegary składają się z kilku elementów podstawy z blaszki błony z nadrukiem i wierzchniej warstwy z otworami. Mam pytanie jak to połączyć i malować aby zegary były widoczne, aby nie ubrudzić błony, wierzcnia warstwa nie jest problemem. Raczej chodzi o podstawe czy np pomalować na jasny kolor czy zostawić w kolorze jasnej blaszki?? jak to potem dobrze dokleić?

 

3 czy fotel dokleić na płasko do pleców kokpitu po odcięciu fotelika oryginalnego(plastik) czy powinien odstawać? nie mogę tego znależć na żadnej fotce.

 

4. w którym miejscu uważacie że powinien w kokpicie być el 44 i 45 po sklejeniu jest to miejsce z różnymi kieszeniami dla pilota. na pewno po jego prawej ręce ale nie mam fotki wnętrza akurat tej strony.

 

 

To na razie tyle ale chyba o czymś zapomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.