Skocz do zawartości

Anakin's Podracer-AMT ERTL 1:32


zbyneck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,miałem pokazać ten model od razu w galerii,ale złożyło sie całkiem inaczej.

88113348d1c7416e.jpg

A było to tak...

kiedy wklejałem te antenki

6e1078080b7f3734.jpg

przytkała mi sie igła (wiecie używam kleju wamodu w tubce z igłą lekarską)i niefartownie wystrzelił mi klej,tworząc gustowny klejowy kleks,niszcząc kalkomanie..

Po strasznie długich poszukiwaniach nowych kalek stwierdziłem że ,nie mam wyjścia ,musiałem kupić nowy zestaw i skserować sobie kalkomanie..

Potem okazało się że, papier Bare Metal jest nieosiągalny a do tego strasznie drogi,postanowiłem wykorzystać oryginalne kalkomanie ,i w tym momencie wpadłem na rewelacyjny pomysł zrobienia nowego"rydwanu",w pozycji ostrego zakręcania na ręcznym hamulcu...dlatego warsztat a nie galeria.

Do tej pory złożyłem górę

473c552de16db8a3.jpg

oraz cały dól

64abed2f3195f4d7.jpg

osłony boczne i kokpit

b7e1c309a3c83bca.jpg

trochę przymiarek

0d24a99a5bbbf06a.jpg

przerobiłem drążki sterownicze

oryginał:

05e2eaea0dd7bc5a.jpg

po modyfikacjach:

7278dc5859d72ff8.jpg

pomalowałem podkładem a następnie srebrnym całą drobnicę:

e20bd6b31676be80.jpg

b2ccac9faa92e66f.jpg

Cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,Marudek podejrzewam że będziesz zmuszony je dorobić bo te z zestawu wcale nie przypominają wiązki elektronów,ja ją zrobiłem z żyłki różnej grubości,ale można pokusić sie na światłowody.Jak podładuję baterie w aparacie to pokażę jak mi to wyszło.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej witam w koncu ktos poza mna wystawia Gwiezdne Wojny.

Jak widze to stare dobre AMT wymaga waloryzacji, ale to juz chyba taki "urok" no i mozna doskonalic warsztat.

Jestem ciekaw tej wiazki laczacej oba silniki, moze by ja zrobic z nitek odpowiedniej barwy i grubosci, a zeby je tak pozaginac to moze jakis klej CA.

 

Pozdrawiam i czekam na wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze inny pomysl. Rozwarstwic wlokna nici dentystycznej i pomalowac na czerwono-rozowy kolor. Zmiąć i splątać je razem, a efekt - gwarantuje bedzie lepszy niz zylka (nie da sie pozalamywac tak jak zmiete wlukno nici dentystycznej), ani swiatlowody. No chyba, ze chcesz podlaczyc je pod zarowki zeby swiecily...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,obiecałem zdjęcia łącza elektronowego(a może plazmowego?)

tak wygląda oryginalna wypraska

0f90ae65bdc12a11.jpg

a tak zbudowana przeze mnie z żyłki wędkarskiej,pomalowana transparentnym fioletem i przetarta na sucho białym

5fe4d742e8f3c9e6.jpg

f93c84bdd6f8f862.jpg

Złożyłem obydwie polówki "rydwanu"

5edeb3e534e554fc.jpg

154f84be54710d79.jpg

cb6f6b8db145f793.jpg

15f698df13f15644.jpg

widok na otwarta przepustnicę powietrza

475e9d595cab908f.jpg

oraz na kokpit(bez drążków sterowniczych,panelu sterowania,fotela z pilotem)

1d450fff895cd73a.jpg

92bd636757185579.jpg

Jeszcze muszę delikatnie poszpachlować,zamaskować kabinę,nalożyć podkład i pomalować całość na srebrno.

Pozdrawiam, zbyneck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o silniki ,to mam je gotowe z poprzedniego zestawu(jeden muszę przerobić by miał rozwarte łopatki) i raczej nie trzeba nic w nich waloryzować, każdy z nich składa się z czterdziestu czterech elementów wliczając najdrobniejsze detale,jutro wstawię zdjęcia wyprasek silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ten zestaw.. i pozbyłem się go

rzeczywiście silniki składają się z wielu elementów, ale aż się proszą o zeszlifowanie ich części i dorobienie z drucików - model na pewno zyska na trójwymiarowości, a przy okazji łatwiej i wygodniej będzie pomalować - no i niezły wstęp do prób waloryzacji kolejnych modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam, po mojej strasznie długiej nieobecności.Od tego czasu prace nie posunęły się za bardzo do przodu,pomalowałem i okleiłem kalkomaniami rydwan,oraz pobrudziłem suchymi pastelami silniki.

 

Masz rację FAZZY_bez_humoru silniki można by trochę podrasować,ale zostawiłem je takie jakie były

 

A teraz trochę zdjęć

rydwan

eabd819b0d897d7b.jpg

fcb731a63ed3a986.jpg

5f81080ca32e5683.jpg

silnik

dbc695806b775f42.jpg[/url

12849a7e3d4e81d0.jpg

88a1edcb57fdfb2c.jpg

4533cf6c6957774b.jpg

Mam jeszcze pytanie:czy ktoś z was wie jak"okopcić"dysze silnika żeby wyglądała bardziej realnie?

f1679d9436ce2819.jpg

Na razie to tyle,pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Co do okopceń to dodałbym jeszcze efekt rozżarzonych blach na tych Radom Ulzerach. Mam też takiego Pod Racera i właśnie przy nim grzebię.Dysze oraz te stożki wylotowe po pomalowaniu czarnym i przejechaniu na sucho srebrnym przejechałem też na sucho czerwonym i żółtym.Wyszedł fajny efekt rozgrzanego do białości metalu ,co jest uzasadnione gdy taki Pod szedł na dopalaniu Te pojazdy są super , chciałbym kiedyś przelecieć się czymś takim w realu...ehh marzenia

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artoor_k napisał

Dysze oraz te stożki wylotowe po pomalowaniu czarnym i przejechaniu na sucho srebrnym przejechałem też na sucho czerwonym i żółtym.Wyszedł fajny efekt rozgrzanego do białości metalu

Musi to ekstra wyglądać,wkleisz jakąs fotkę?

krzychu-onisk

pewnie takiego efektu nie uzyskamy ale będziemy się starać Very Happy

Ten ścigacz tylko na fotkach tak dobrze wygląda ,zresztą składam go prawie rok.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, nie jest tak super ale mi się efekt podoba i zostawiam ...

Tak to wygląda:

60fe5f262e0782d4.jpg

da179f0832c575d9.jpg

 

Warto (wg mnie) praktycznie zedrzeć farbę z tych elementów pod Ulzerami.No musiał przycierać tym o powierzchnię :

1ff3c2275375dc81.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,sorki,że mnie trochę nie było(dzięki panowie za podtrzymanie rozmowy),a to z paru powodów:

-praca,praca,praca

-mój aerograf jest w rozsypce a, muszę podmalować rydwan zanim powklejam części zawieszenia"lejców"

-trochę obleciał mnie strach przed figurką Anakina,ale się przemogłem(na razie luzik,bo dopiero podkład,ciężko dopiero będzie jak będę to wszystko kolorował).A teraz foty

sam On

8855ede9923dcf84.jpg

jego fotel

d0ffeb59777df1f1.jpg

i wszystko razem

ad1ca82b29de6c45.jpg

Artoor_k Twoja dysza wygląda świetnie,ale i tak moja jakoś lepiej mi pasuje

Dzięki za wizytę ,i zapraszam do komentowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikomu nic nie narzucam Tak trzymaj , niech każdy robi jak lubi bo chyba o to w tym chodzi Mój Pod jest już na ukończeniu, "kurzy się" .Nakląłem się przy klejeniu kabli do silników.Albo źle wywierciłem otwory w desce która mi służy za podstawkę albo jest z nimi coś nie tak...Czekam jak to rozwiążesz bo może wyjaśni mi to gdzie jest problem.Nie stresuj się Anakinem.Pędzel jest wystarczającym narzędziem.Pomalowałem go bez podkładu i wyszedł fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć,jak zwykle po dłuższej nieobecności

Ostatnio zakończyłem na figurce,ale zapomniałem pstryknąć parę dobrych fotek(te do nich nie należą)

e75f73f443c79217.jpg

33541ad5b34c741b.jpg.

Model jest właściwie skończony,wstępnie pokurzony-pędząc ponad 400 km/h przez pustynię musiał się trochę usyfić,jedynie co pozostało to kilka detali

54b596e21846180c.jpg

813241570a074235.jpg

f046fbf820f60022.jpg

6c2862f20e12b928.jpg

b88b7e6529d08790.jpg.

Na koniec wstępna przymiarka do podstawki-tła(kawałka pustyni)

5a5f9c96d8746ede.jpg

Pozdrawiam,i pewnie znając moją frekwencję WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.