Skocz do zawartości

" Ciepła pyra" Mig-23 MF 1/48


lookas87

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 1 - Samoloty i śmigłowce

Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 3 - Najlepszy model w barwach Polski

 

 

Dopiero co ukończyłem Miga z konkursu zimowego, więc postanowiłem wystartować i w tym konkursie. Szanse marne na ukończenie w czasie ale przecież liczy się zabawa

Mój konkursowy Mig to tym razem 23 MF w wersji malowania z ćwiczeń Orli Szpon'97. Zestaw to Trumpeter, plus dodatki: dysze otwarte Aires, kokpit Aires, wnęki podwozia Eduard. Planuję jeszcze rurkę Mastera może żywiczne koła i blaszkę exterior Edka. Oczywiście do tego kalki, tylko jeszcze nie wiem jakie.

Co do uzasadnienia tematu: Ciepła pyra ponieważ w ćwiczeniach orli szpon był konflikt dwóch państw Pyrlandi i Northlandii, dalsza interpretacja dowolna

W tej chwili jestem jeszcze na etapie zbierania informacji i zamawiania dalszych elementów układanki

Regulaminowy INBOX:

DSC_3233_zps3ivfax3v.jpg

Co do numeru bocznego decyzji ostatecznej jeszcze nie ma więc na zdjęciu przykład malowania:

311173_446697895378833_705324963_n_zpsykstugdj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiG-23 to jeden z moich ulubionych "obiektów" latających, więc będę kibicował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konkurencja ze mnie marna, ciagly brak czasu a do tego lada dzien odbieram mieszkanie i czasu bedzie jeszcze mniej a przed koncem konkursu mam slub

a co do modelu, pierwszy raz mam stycznosc z zywicami i krew mnie juz zalewa :p czym odcinacie kostki wlewowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podsumowanie dzisiejszych prac napisze ze porwalem sie z motyka na slonce, model okropnie zwichrowany , aires zywice robil chyba na podstawie zdjec nie majac nigdy w reku modelu. Spasowanie o ile mozna powiedziec ze cokolwiek pasuje jest okropne! Kokpit trzeba tak mocno zryc ze miejscami przeswituje a w innych miejscach bede musial dac kilo szpachli. Dysza troszeczke lepiej ale tylko troszeczke... Jedynie Eduard nie zawiodl pasuje prawie idealnie, a detal o niebo lepszy niz Aires. Zdjec nie zrobilem bo dzisiaj juz nie chce na to patrzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywa i tak, ja ostatnio walczyłem z żywicami Aires'a do F-18 i muszę przyznać że kolejny raz przekonuje się że te żywice to pieniądze wyrzucone w błoto a dokładniej w szpachle i papier do szlifowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podsumowanie dzisiejszych prac napisze ze porwalem sie z motyka na slonce, model okropnie zwichrowany , aires zywice robil chyba na podstawie zdjec nie majac nigdy w reku modelu. Spasowanie o ile mozna powiedziec ze cokolwiek pasuje jest okropne! Kokpit trzeba tak mocno zryc ze miejscami przeswituje a w innych miejscach bede musial dac kilo szpachli. Dysza troszeczke lepiej ale tylko troszeczke... Jedynie Eduard nie zawiodl pasuje prawie idealnie, a detal o niebo lepszy niz Aires. Zdjec nie zrobilem bo dzisiaj juz nie chce na to patrzec.

 

W mojej przygodzie z dodatkami żywicznymi do tego modelu tez nie było łatwo - kokpit kompletnie nie pasuje, dysza - baaardzo dużo szlifowania, wręcz ścinania ( w niektórych miejscach plastik grubości włosa pozostawał, prześwitywało spokojnie przez niego światło). Jedynie wneki z minimalnymi przeróbkami można było wpasować. Kibicuję w nierównej walce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.