Skocz do zawartości

ISU 152-2 Dragon 1:35


Zed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Do zaprezentowania mam niedawno ukończony model ISU 152-2 od firmy DRAGON. Zarówno pojazd w rzeczywistości jak i moje wykonanie są prototypowe. W kwestii merytorycznej niestety nie jest idealnie, ale postanowiłem pobawić się trochę technikami wszelakimi. I muszę przyznać, że bawiłem się wyśmienicie. Model sklejało się jak z klocków lego, wszystko pasowało do siebie idealnie. Chyba pancerka wciągnie mnie na dłużej

 

Przechodząc do meritum: poniżej mała galeria, a jeszcze niżej kilka zdjęć z warsztatu. Chciałbym zrobić jeszcze podstawkę, ale to za jakiś czas. Proszę o łagodny wymiar kary

 

GALERIA:

 

isu18.jpg

 

isu19.jpg

 

isu22.jpg

 

isu23.jpg

 

isu24.jpg

 

isu20.jpg

 

isu21.jpg

 

WARSZTAT:

 

Górna część kadłuba wraz z detalami.

isu6.jpg

 

Podpórki postanowiłem zastąpić drutami miedzianymi.

isu8.jpg

 

Model pomalowany czarnym podkładem Mr.Finishing Surfacer 1500 Black.

isu9.jpg

 

Warstwa koloru bazowego Tamiya XF-67 Nato Green

isu10.jpg

 

Na warstwę bazową nałożyłem odpowiednio kolory: Tamiya XF-58 Olive Green oraz delikatną warstwę Revell 89 Beige.

isu13.jpg

 

Model zabezpieczyłem lakierem bezbarwnym, po czym przystąpiłem do nałożenia wash'a: Mig Streaking Grime oraz AK Light Rust.

isu15.jpg

 

Na wydech nałożyłem delikatne warstwy pigmentów Vallejo Rust oraz AK Smoke. AK Smoke nałożyłem również na końcówkę lufy działa.

isu16.jpg

 

Zbiorniki zabrudzone za pomocą Mig Engine Fresh Oil.

isu17.jpg

 

Pozdrawiam,

Zed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy rzeczy, które mnie się od razu rzucają w oczy i mi osobiście nie pasują w samej budowie pojazdu:

1. Słabo wykonana lampa :(;

2. Nie zrobione z blaszki uchwyty zbiorników paliwa/oleju;

3. Sens montowania podpory działa w tym pojeździe ?;

Są to szczegóły łatwe do zrobienia i poprawienia bezinwestycyjnie modelu, a wg mnie znacząco rzutujące na polepszenie odbioru.

 

Odnośnie samego malowania i brudzenia.

Kolor przypomina mi jakoś goły plastic, np. Tamki .

Do tego wygląda dość jednolicie - czy zastosowałeś biedronkę?.

Wash też jakiś słabo widoczny.

Więcej też spalonego oleju za wydechami bym dał.

Na plus jak dla mnie błotko na dole wanny i nienachalne brudzenie kół i gąsienic oraz ślady ropy na zbiornikach .

Jak dla mnie, baza do dalszych działań jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi. Fakt, niektóre detale robią wrażenie biednych. Traktowałem go jako odpoczynkowy i nie spinałem się nad szczegółami. Z kolei natomiast nie pamiętam kiedy model sprawił mi tak wiele frajdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.