Jump to content

Rack

Members
 • Content Count

  1,180
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

28 Excellent

1 Follower

Recent Profile Visitors

585 profile views
 1. Oki, rozumiem. W pierwszym momencie pomyślałem, że zbiorniki były tak dospawywane do błotników i pancerza .
 2. Krzysztof, chodziło mi o te miejsca wzdłuż zbiorników:
 3. Gray - miodzio, lubię . Wreszcie dokładnie widzę końcówkę lufy DSzK - u Zvezdy to taki glutek . Zbiorniki przy krawędziach spawałeś?. Szkoda, że nie dałeś kilku zdjęć przed podładem, widać by było co dorabiałeś 😉. Z malowaniem to akurat nie pomogę, za mało wiem.
 4. Rack

  Emil

  Kurcze, sądziłem, że niewiele da się już polepszyć tego PZ'a ze zdjęć z piątku, a tu proszę . Zaskoczyłeś mnie tą benzyną lakową do olei ( mam taką samą i muszę popróbować ). Ostatnio stosowałem z olejami White Spirit od tego producenta ( Dragon ) i nawet się sprawdzał ( ponadto na plus to, że 0,5l kosztuje tylko ok. 9zł 😉 ). Trochę eksperymentuję, próbując stosować własne mikstury oraz gotowce. Różnie to wychodzi, ale przykładowo, stosując olej lniany z farbą olejną nieźle wychodzą plamy po oleju napędowym, smarach, itp. lśniące ( niestety olej lniany musi być świeży, przetrzymałem ze 4 lata i wychodziło słabiej ). Mam bardzo małe doświadczenie, ale wydaje mi się, że możliwości wykorzystania farb olejnych plus odpowiednich dodatków ( w warunkach domowych, że tak powiem ) to generalnie trochę nieodkryty świat, bądź niedoceniany ( a producenci gotowców często z tego korzystają 😉 ). Dawaj kolejne zdjęcia, bardzo ciekawie to wygląda .
 5. Działaj, działaj . Bardzo dobrze, że założyłeś warsztat. Pomożemy 😉.
 6. Super . Według mnie nie wszystko musi być "od linijki". W rzeczywistości sprzęt ulegał uszkodzeniu, np. w trakcie eksploatacji, papa często pękała. Można przykładowo zmalować zacieki w miejscach załamań - gdy woda znajdzie szczelinę drąży... 😉
 7. Według mnie, cenowo i jakościowo, nowe Zvedy są bezkonkurencyjne względem Revell'a i Italeri. W Zvezdzie są przykładowo całkiem niezłe gąsienice ogniwkowo/odcinkowe, w Revellu słabe gumiaki. Italeri 36509 - słaba stara Zvezda, gąski gumowe. Model Italeri 6545 jest droższy, nowe formy z 2016 roku - jest z wnętrzem. W zestawie gąski do wyboru: gumiaki lub ogniwkowo/odcinkowe. Jakość, może porównywalna z nową Zvezdą 3687 ( być może to przepak z dodanym wnętrzem ? ).
 8. W sumie mam takie ustrojstwo ( raczej do elektroniki używałem czasem ). Będę musiał potestować przy modelach plus sensowne oświetlenie.
 9. W skali 1:35 od Zvezdy T-34/85 mod. 1944 nr katalogowy 3687. Nowe wydania modeli Zvezdy mają właśnie nr kat. zaczynający się od 36 - są o wiele lepsze od starszych wypustów.
 10. Tak, jakieś szkło, lupa, itp. 🙂. Mnie się wydaje, że przy takich drobiazgach, niezależnie od wzroku, "wspomagacze" mogą pomóc. Sam się nad czymś wygodnym zastanawiam 🙂.
 11. W końcu porządniejsza ( mam nadzieję ) długolufowa trójka i do tego nie w zbójeckiej cenie Dragona 🙂. In-box ( film ) : https://www.scalemates.com/pl/kits/takom-8002-pzkpfwiii-ausfm--1256202
 12. Super . Używasz czegoś do powiększania?.
 13. Dzięki Krzysztof 🙂. Te zdjęcia, po wstawieniu do wątku, tracą na ostrości. Później wstawię z lepszym przybliżeniem na spawy. Zauważyłem, że GS-em lepiej się działa, jak jest bardziej zielony ( czyli minimalnie więcej daję niebieskiego, ale naprawdę minimalnie ). I zacząć wykonywać wałek tak po ok.5 minutach po wyrobieniu masy. W tym czasie warto namaczać 2 wykałaczki w naczynku z wodą. Wałek GS umieszczam w miejscu przeznaczenia wykałaczką ( trochę ściętą nożykiem ). Najważniejsze, by wykałaczka była mokra - troszkę wody przy robieniu wałka i potem przy osadzaniu go na modelu. Później jedną wykałaczką przytrzymuję wałek, drugą tuż obok przyciskam ( wszystko w obecności wody, ale nie za dużo ). Jak już jest wstępnie wałek wciśnięty, papierem toaletowym zbieram wodę. Kładę wałek pod następny spaw. Po skończeniu wracam do tego pierwszego spawu. Teraz, w zależności od wielkości spawu albo narzędziem z blaszki aluminiowej wyciskam końcowy kształt ( mały spaw ) albo działam nożykiem ( przy bardziej większych spawach ). Ważne, by narzędzia były też lekko wilgotne. Czasem trzeba przytrzymać jeszcze mokrą wykałaczką. GS udało mi się nieźle wyczuć i ograniczeniem nie jest materiał a moje umiejętności, narzędzia i wzrok . Tak to mniej więcej wygląda 🙂.
 14. Twoje modele można oglądać godzinami . Ale kiedy samemu kleić?. Dość, to jest jak narkotyk, wracam do dłubania swojego strucla ...
 15. Witam, Dziękuję za dobre słowa , to zachęca do dalszej pracy 😀. Dziękuję . Nie ukrywam, że Twoje warsztaty często mnie inspirują i powodują, że powracają mi chęci do dalszego dłubania :). Dzięki, postaram się pokazać kilka rzeczy bardziej szczegółowo 😉. Wiesz, wstępnie to taki miałem zamiar - zrobię 122S, będzie się bardziej odróżniał od 152, ale jak zacząłem szukać zdjęć - zonk. Trzeba było zainwestować w lufkę A-19... Ojj, 😳 🙂. Bardzo wysoko zawieszona poprzeczka, dziękuję. Zastanawiałem się nad czymś, czego nie zrobiłem jeszcze w żadnym swoim modelu, no to chyba nie mam wyjścia i będę musiał zrobić to w tym 😀. Pozdrawiam Ostatnie dni poświęciłem na wykonywanie spawów. Jeszcze kilka spawów zostało do wykonania na tym etapie budowy i biorę się za błotniki. Kurcze, mam wrażenie, że zdjęcia wstawione na forum tracą na ostrości... Pozdrawiam Jarek
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.