Jump to content

Rack

Members
 • Posts

  1,285
 • Joined

 • Last visited

Reputation

58 Excellent

1 Follower

Recent Profile Visitors

1,074 profile views
 1. Brawo - działajcie dalej . Ja także z moim synkiem, teraz już prawie siedmiolatkiem, ćwiczę sklejanie. Mam nadzieję, że załapie bakcyla, bo to piękne i wartościowe hobby ( no i wsparcie taty zapewnione ).
 2. Czary, mary i mamy kolejne cudo . Mount Everest level - parafrazując klasyka...
 3. Podoba mi sięTwoje podejście do szczegółów. Ten brezent teraz wygląda bardzo dobrze ( przynajmniej wg mnie ). Działaj dalej, bo jest na co popatrzeć .
 4. Dlatego skończony model najlepiej zamknąć w miarę hermetycznej przestrzni - półka z szybą, obudowa z plexi, itp. .
 5. Możesz spróbować rozjaśnić AK-Interactive AK 4062 Light Dust Deposit. Nadmiar zmywa się white spiritem. W pierwszym modelu walczyłem podobnie jak Ty z brudzeniem. Przykładowo, po lakierze matowym pigmenty znikały ;). Dopiero później zrozumiałem, że brudzenie, to coś jak malowanie, ale jeszcze trudniejsze . Efektu lekkiego przykurzenia, to chyba najlepiej już niczym nie utrwalać. W końcu model skończony nie służy do zabawy, najlepiej go już nie dotykać :). A poradniki, no cóż, zawsze w nich czegoś brakuje albo nie akacentują ważności jakiegoś czynnika np. czasu, proporcji, stężenia, sposobu nakładania, itp. Do wielu rzeczy trzeba jednak dojść samemu ...
 6. W pierwszym filmiku, co mi się rzuciło w oczy, to wg mnie lepiej najpierw zrobić fakturę, dopiero potem położyc spawy - szpachla nie ufajda spawów. Resztę może kiedyś obejrzę, teraz brak czasu...
 7. Lewy przedni hak jest wklejony ( od kierowcy )?. Bo wygląda jakby był za nisko, chyba, że tak na zdjęciach tylko wygląda.
 8. Może mieć znaczenie podłoże na którym leży blaszka. Na tyle miekkie, by przetłoczenie wyszło oraz na tyle twarde, by się nie "rozlazło". Przypuszczam, że dobry efekt mógłby dać arkusz twardszej gumy.
 9. Postaraj się robić zdjęcia na jednolitym tle jak np. arkusz papieru ( w papierniczym lub Empiku za ok. 3-4zł ). Będzie mały kroczek, ale do przodu. Dobrej zabawy z modelem .
 10. Nie wiem, jak merytorycznie stoi ten model, ale jeśli chodzi o jego jakość, to za te pieniądze, wg nie jest źle. Oczywiście, zawsze jest coś do przerobienia/dorobienia, ale tragedii chyba nie ma. Warto porównać przykładowo ze starszymi modelami Zvezdy. Tańsze o 10-20zł a naprawdę mają bardzo mało częsci, szczegółów, dużo uproszczeń, problemy ze spasowaniem kadłuba, gąski z gumy ( do niczego nie podobne ). Sam się nad nim zastanawiam, taki pierwszy Sherman na "przetarcie" . Działaj dalej .
 11. Dobre zdjęcie i pokazuje też kolejny otwór, który można wykonać w osłonie wieży.
 12. Dzięki, to moja wiedza o budowie Shermanów się podwoiła .
 13. Mam malutką wiedzę na temat Shermanów, ale chyba powinny być w tych osłonach wlewów paliwa otwory spustowe:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.