Skocz do zawartości

C4 P. First to Fight, 1:72


Piotr_P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Długo wyczekiwany przeze mnie model ciągnika C4 P z okresu kompanii wrześniowej 1939r.

 

Dużo pisał nie będę.

Poprawiłem tylko lampy ,dodałem szyby, zmieniłem pałąki na wykonane z drutu.

 

Brakuje mocowania koła od koła,znalazłem fotkę takiego mocowania już po malowaniu.....w następnym już będzie.

 

Malowanie klasycznie LifeColor Polska Broń Pancerna 1936-1939 w fikcyjnych barwach.

Całość na podstawce Wrzesień 1939 dedykowanej do systemu gry bitewnej.

 

 

DSCF0113_zps59fyfpry.jpg

DSCF0114_zpsccqln9cg.jpg

DSCF0115_zpszdqpaymq.jpg

DSCF0116_zps5usiere4.jpg

DSCF0117_zps8og3dnvc.jpg

DSCF0118_zps2j4827vu.jpg

DSCF0119_zpsxijhlqyt.jpg

DSCF0120_zpsrcgnevin.jpg

DSCF0121_zpsznxsyfl2.jpg

DSCF0122_zpsefnnspp5.jpg

DSCF0123_zpsrhuzfzlr.jpg

DSCF0124_zpsjwnddgnx.jpg

DSCF0125_zpsixhyzqha.jpg

DSCF0126_zpsxwj5mcbl.jpg

DSCF0127_zpsuc4yg4f5.jpg

DSCF0128_zpswduycykl.jpg

DSCF0130_zpsr0zkuyly.jpg

DSCF0131_zpssdp1w52d.jpg

 

 

 

Mam jeszcze dwa ,więc mam nadzieję,że będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem, że ftf go wypuściło...zamówię sobie, może kiedyś zrobię:) To jeden z pojazdów tzw armii II RP, który naprawdę bardzo lubię:) Marzy mi się PzInż 302..

A sam model sklejony i pomalowany, jak sam go oceniłeś, dla mnie jest on jakoś dziwnie ochlapany- problemy z aero? Znając liczne Twoje prace stwierdzam że stać Cię na więcej:), ale model ogólnie ładny czekam na następny c4p, który pewnie będzie śliczny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ochlapany i nie jest. Te ślady to earth efect od AK. Nanoszene z pędzelka strzepująć wykałaczką na model. Trudno w tej skali osiągnąć dobry efekt zaschłego błotka czy rozrzuconej ziemi. O ile w 1:35 nanosi się lepiej to 1:72 jest nie lada wyzwaniem.

Może trzeba było odpuścić. To było ponoć suche i gorące lato....niemniej jednak jeśli nie spróbuję to się nie nauczę/nie zrozumiem.

 

Cóż moje prace są niczym wykres prądu zmiennego. Góra ,dół,góra,dół.....Trudno mi odpowiedź dlaczego. Pewnie też powodów jest kilka.

 

Dzięki za opinię

 

Ps

Nastepny będzie oliwkowy zresztą kupiłem. 3 egzemplarze to na jeszcze jeden pomysł się też znajdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam modelik ładny ale jest ale,już w dziale prezentacji nowości Kolega Jarekk zauważył że to wersja prototypowa . W książce Wrzesień 1939 tom 100 są zdjęcia tej wersji w czasie testów w Stryju w 1 Pułku Artylerii Motorowej. Malowanie jedno kolorowe możliwe ,że zielone, czaszka na drzwiach szoferki i nr rejestracji 8559 . To na stronie 41 a na stronie 42 i43 widać ciągniki z 16 Dywizjonu Artylerii Motorowej z fotografowane od tyłu w czasie przekraczania granicy węgierskiej. Widać brak tych dużych skrzyń na tyle i inna jest zabudowa paki , wygląda na niższą. A z analizy innych zdjęć wynika może nie reguła ale we Wrześniu 1939 w bardzo wielu egzemplarzach demontowano drzwi szoferki pozdrawiam i powodzenia z modelami OLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę tezę o innej zabudowie potwierdza chyba jedyne zdjęcie jakie udało mi się znaleźć

Tak więc następny będzie tak robiony

Trzeci już na prototyp w oliwce

 

c4p-1_zps4o0kitmr.jpg

 

Zabudowa wydaje się minimalnie niższa w stosunku do linii drzwi, widać okienko w tylnej ściance kabiny. Również brak szyb w drzwiach ,na co zwrócono mi już uwagę na profilu FB. Zresztą słusznie.

 

Zastanawiają mnie te burty. Wyglądają na jednolite,jakby blaszane,choć z tej odległości trudno stwierdzić. Ewidentnie brak wokół obramowania ( nie wiem jak to nazwać) jedynie mocowania dla stelaży plandeki. Dach szfrki jakby też inny,niższy....sprzydały by się zbliżenia.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.