Skocz do zawartości

T-90 m.1992 Tamiya +Miniarm


madeira

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

Tym razem dzięki Karolowi 111 mogłem zacząć budowę T-90. Wybrałem wcześniejszą wersję, czyli z wieżą z 1992 roku. Jak głosi tytuł jako podstawę do budowy użyłem 72-kę Tamiyi. Koła póki co przeszczepiłem z analogicznego modelu Zvezdy (planuje zastąpić je Miniarmem). Wieża i przód kadłuba są konwersją Miniarmu. Co do ich wykonania nie będę się rozpisywał. W warsztacie Karola jest ich właściwa ocena. Liczę na pomoc z Waszej strony. Na koniec dorzucę moje ulubione zdjęcie T-90:

 

t90be6.jpg

 

Zdjęcia z warsztatu jeszcze dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane foto:

 

9001.jpg

 

9002.jpg

 

9004.jpg

 

9003.jpg

 

Póki co jest tyle -czyli kadłub goły i wesoły. I szczerze mówiąc gdyby nie warsztat Karola zupełnie bym się pogubił w instrukcji Miniarmu. Legend jest przy niej naprawdę świetnie opracowany. Na dziś planuje uzbroić tylną płytę. Może starczy wieczoru na jakieś lampy z przodu, albo coś innego.

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz jak burza , więc szybko spieszę z radą.

Strona druga instrukcji kadłuba, u góry, tam gdzie są numery zaczepów dla zamontowania bocznych osłon. Weź ołówek i zamień miejscami trójki z jedynkami. Inaczej mówiąc, z prawej tam gdzie są jedynki mają być trójki, z lewej tam gdzie trójki - jedynki. Pozostałe numery są dobrze.

 

powodzenia w budowie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, ale powiem Ci, że wzorem dla mnie jest Twój warsztat, a nie instrukcje. Jakby nie on, to długo bym szukał po zdjęciach zanim doszedł bym do tego jak je przyciąć.

 

A czy idę jak burza? Póki co złożyłem kadłub do kupy. Gąsienice i koła miałem już wcześniej złożone. Teraz dopiero zacznie się dłubanina przy szczegółach. Pocieszam się bo, bo w T-90 nie ma powierzchni antypoślizgowej. Mam po niej traumę i dlatego zaczęte warsztaty stoją w miejscu. Ale na wszystko przyjdzie czas.

Jak będą istotne modyfikacje to będę je umieszczał od razu na forum.

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ciesze się z zainteresowania. Mając takich sędziów na widowni nie obawiam się o zły wynik mojego modelowania

Postanowiłem zmienić koła. Te ze Zvezdy niestety się nie nadawały. Połączyłem więc to co Zvezda zrobiła dobrze, a resztę przeszczepiłem ze starego modelu Tamiyi. Dla porównania zamieszczam zdjęcie starych kół:

 

9006.jpg

 

I nowe:

 

9007.jpg

 

I jeszcze oryginał:

 

koo90.jpg

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli madeira robi T-90 wczesnych serii produkcyjnych, to nie będzie musiał wymieniać. Tak się składa, że ten konkretny egzemplarz na zdjęciu ma nowe gąsienicę, wczesną wieżę i kadłub i nowy wydech typowy dla T-90 po modernizacji. Taki mix żeby było ciekawiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest Karol, masz rację. Mój egzemplarz to wersja z przed 2000 roku, więc gąsienice i wydech są takie jak T-72, a wieża jest odlewana. Uprzedziłeś mnie z tą informacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzają się wczesne wersje z mniejszym wydechem -wszystko zależy od zastosowanego silnika.Wydech jak w 72-ce to silnik W-84MS. Wydech mały to silnik W-92S2, -tych ostatnich jest zdecydowanie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jest konkretny postęp, więc czas na relację zdjęciową. Kadłub został wyposażony we wszystkie elementy z podstawowego modelu Tamiyi i elementy żywiczne (przy montażu ekranów poszło w eter więcej przekleństw, niż przez ostatnie dwa tygodnie...). Przede mną uzbrajanie go w blaszki i druciki. Póki co wygląda tak:

 

9013.jpg

 

9010.jpg

 

9011.jpg

 

9012.jpg

 

Jak już go odrutuje i obla:bip:e, to z pewnością będą kolejne zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocykałem trochę zdjęć, bo te ostatnie nie były za specjalne. Nie wiem czy te są lepsze, czy nie. Sami oceńcie.

 

9019.jpg

 

9018.jpg

 

9017.jpg

 

9014.jpg

 

Coś mam problemy i ich właściwym doświetleniem, stąd potrzeba edycji i różne odcienie tła. Uczę się jednak.

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam.

 

Po długiej przewie i niecierpliwości niektórych ;) wrzucam zdjęcia obecnego stanu mojej "90-tki":

 

9022.jpg

 

9023.jpg

 

9024.jpg

 

9025.jpg

 

9026.jpg

 

Przed malowaniem zastało jeszcze doklejenie kilku elementów i okablowanie wieży oraz tylnej części górnej płyty kadłuba. Jako, że obecnie majstruję przy Tygrysie, zapowiada się kolejna przerwa. Ale zapewniam, że do tematu powrócę.

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Witam.

 

W stanie jak na zdjęciach, czyli w zasadzie gotowy do malowania, model jest na sprzedaż. Cena to 220 zł. Obecna, sklepowa wartość komponentów, to 430 zł

Lepsze zdjęcia i informację mogę przesłać na pw.

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.