Skocz do zawartości

[In box] T-26 ZWEZDA 1/35


Paweł Czarnocki

Rekomendowane odpowiedzi

Mój ostatni nabytek. Tak mi się spodobał, że postanowiłem go pokazać kolegom.

Pudełeczko

 

th_pudelko.jpg

 

Arkusik kalkomanii

 

th_kalki.jpg

 

Ramka z kadłubem, są niewielkie jamki skurczowe ale na szczęście po wewnętrznej stronie ścianek

 

th_kadlubek.jpg

th_kadlubek2.jpg

 

Elementy podwozia, jest kilka wypychaczy ale też wewnątrz części wózków więc nie będzie tego widać

 

th_kola.jpg

th_kola2.jpg

 

Wieżyczka z ramową antenką

 

th_wieza.jpg

 

Gąski

 

th_gaski.jpg

th_gaski2.jpg

 

Model moim zdaniem bardzo ładnie zrobiony. Podoba mi się odwzorowanie drobnych ogniw w gąsienicach oraz to , że są zrobione z pojedynczych ogniwek i pasków. Górna taśma gąsienicy jest ukształtowana i ma zwisy pomiędzy rolkami podtrzymującymi.

Dokupiłem jeszcze do niego lufkę z RB i blaszki Eduarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ładna rzecz- dawno temu (czyt. ładnych parę lat...) był dostępny bez nowych elementów zawieszenia, "zwisających" gąsienic, kół napędowych i tej ramki, na której to wszystko jest. Teraz stoi na półce- cieszy oko. Wtedy, gdy go sklejałem- wymieniłem gąsienice na ogniwkowe (chyba RPM), no i usztywnienia błotników na wygięte z blaszki offsetowej. Trzeba pomyśleć też nad wstawieniem jakiejś siatki do osłony wlotu powietrza do silnika

Sklejalność bardzo dobra- no i bardziej przypomina T 26 niż wyroby Mirage- zwłaszcza wózki z kołami.

Życzę Ci dużo frajdy w czasie sklejania.

 

Zapraszam na V Lubelskie Spotkania Modelarskie 23-24. października 2010

www.ztslublin.lap.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Czy jest już warsztat, przeszukałem i nic.

Tutaj kolega skleja ten model

http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=248&t=13715

A dziękować, dziękować.

 

"Gwiazda" miła wyprodukować T-90A, a nie T-26 Cyferki im się pomyliły?

Z tego co "e-słyszałem" to będzie w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co "e-słyszałem" to będzie w tym roku.

 

Obyś dobrze słyszał. Ten model podobnie jak KRAZ z RODENA już jakiś czas wisi w zapowiedziach. Podejrzewam, że prędzej Trumpek albo Hobbyboss zaskoczą nas tymi modelami znienacka niż wcześniej wymienieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co "e-słyszałem" to będzie w tym roku.

 

Obyś dobrze słyszał. Ten model podobnie jak KRAZ z RODENA już jakiś czas wisi w zapowiedziach. Podejrzewam, że prędzej Trumpek albo Hobbyboss zaskoczą nas tymi modelami znienacka niż wcześniej wymienieni.

Wiem o tym i mam nadzieję, że dobrze mi e-powiedziano. Możliwe, że tak będzie i kolejny ukazanie się modelu zostanie przełożone, bo i po co dwa-trzy modele tego samego w tym samym czasie, oni zresztą wiedzą lepiej i pewnie sobie już poukładali "plan wydawniczy", aby nie wchodzić sobie w paradę.

Ale jak to mówią starzy złomiarze, nadzieję trzeba mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.