Skocz do zawartości

[in-box] OT-64 SKOT 1, Armo 35004, 1:35


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam inbox (a raczej inworex) SKOTa o którego prosił Łukasz.

Jest to mój pierwszy kontakt z całkowicie żywicznym modelem, jednak na razie wrażenie sprawia dobre, mam lepsze odczucia niż po ich wnętrzu do Mi-2.

Model dostałem bez pudełka, instrukcji i blaszki ze sklejoonym kadłubem, ale taka okazja że nie można było pozostać obojętnym .

 

Do rzeczy:

 

Kadłub:

 

SKOT001.jpg

SKOT002.jpg

 

Części:

 

SKOT003.jpg

 

W zbliżeniu:

 

SKOT004.jpg

SKOT005.jpg

SKOT015.jpg

SKOT016.jpg

 

Koła:

 

SKOT006.jpg

 

Włazy:

 

SKOT007.jpg

 

Narzędzia i inne podłużne elementy:

 

SKOT008.jpg

 

Elementy przeniesienia napędu:

 

SKOT009.jpg

SKOT012.jpg

SKOT013.jpg

 

Elementy zawieszenia:

 

SKOT010.jpg

 

Pozostała drobnica:

 

SKOT011.jpg

 

Przymierzone na próbę włazy:

 

SKOT014.jpg

 

Udało mi się znaleźć zdjęcie brakującej blaszki:

 

ARMO_35_SKOT.jpg

 

Postaram się to uzupełnić jak zdobędę brakujące rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbudowałem takiego w wersji 2AP z wieżyczką tzw. przeciwlotniczą. Model wymagający. Budowałem go około 6 miesięcy z czego połowa tego czasu upłynęła mi na szukaniu dokumentacji łącznie z kserowaniem oryginalnej instrukcji obsługi wozu (ach ta preselekcyjna skrzynia biegów ). Przygotuj sobie kilka ostrzy i czeską piłke modelarską oraz spreparuj pilniki z papieru ściernego no i duuuuużo cyjanoakrylu. Bez blaszek się nie obędzie bo tych elementów nie masz wykonanych z żywicy. Zwróć też uwagę na zawieszenie, które w modelu jest za płaskie i koła będą prawie dotykać kadłuba. Trzeba je po prostu podwyższyć o dobre kilka milimetrów, przy czym oś trzecia i czwarta powinna być podwyższona odrobinę bardziej niż dwie pierwsze. Ostatecznie efekt wart ogromnego wkładu pracy, jaki trzeba włożyć w budowę modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez blaszek się nie obędzie bo tych elementów nie masz wykonanych z żywicy.

No to wiem, na razie napisałem do jadarów czy nie można jej jakoś dostać osobno, a jak nie to poszukam po ludziach. W ostateczności użyje się polistyrenu i jakiś starych blaszek.

 

Na razie mam dwa pomysły na jego wykonanie: zwykły pełzacz w barwach milicji albo przeróbka na wersję z wieżą z okresu stanu wojennego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stroju możesz go też zrobić jako pojazd nauki jazdy z takich jakie używane były w Ostródzie czyli pojazd przeokrutnie styrany w jednobarwnym ciemnozielonym malowaniu z licznymi obiciami, otarciami, podmalowaniami w innych odcieniach i rdzawymi zaciekami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No to udało mi się skompletować zestaw, instrukcje i blaszkę kupiłem od producenta, o dziwo nie było z tym żadnego problemu, w prawdzie zapomnieli o moim mailu, ale jak przybyłem osobiście to mnie przeprosili w 10 min sprowadzili to o co prosiłem do sklepu... a kosztowało mnie to 10zł:

 

Blaszka w zbliżeniu:

 

SKOT.jpg

 

Instrukcja, bardzo minimalistyczna:

 

skanuj0002.gif

skanuj0003.gif

skanuj0001.gif

 

A kto jest ciekawy co się dzieje ze SKOTem:

Przerobiłem kadłub do wersji 2A, bo zdecydowałem się jednak na nią;

 

SKOT027.jpg

 

Ciąg dalszy już w warsztacie który mam nadzieję założyć za 3-4 tygodnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.