Jump to content

PiotrLan

Members
 • Content Count

  50
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  zDolnegoŚląska
 • Interests
  modelarstwo
 1. Kolego mackozbogdanca mógłbyś napisać jaki metalizer używałeś do tej P-47D? Jaki byś polecił początkującemu?
 2. Kolego GEM czego używałeś do brudzenia tego Łosia? Czy Łoś A nie powienien mieć wydechów silnika skierowanych do "wewnątrz"?
 3. Modelik całkiem, całkiem.... Czego używałeś do brudzenia??
 4. Kolego Igi, kupowałeś jakieś monografie do tej B-siedemnastki?? Jeśli tak to jakie warto kupić bo sprawdzałem to nie są najtańsze....... A tak wogóle do wykonania modeli jakie kupujecie najczęściej??
 5. SOPOL73 jakich farb użyłeś do tego kamo?? A może by tak jeszcze zrobić ciężkiego bombowca z 4 silnikami?? Jakieś takie nasze polskie B-17 czy coś..........
 6. Czy warto kupić te pigmenty z Mig-a czy lepiej męczyć pastele? Jeśli migowskie to najlepiej jakie kolory, bawie się lotnictwem z czasów m2 wojny św?
 7. Może ktoś jeszcze wyjaśni co to jest ten POSTSHADING? Bo z innych opisów nie jarze....... Czy to jest po maskowaniu powierzchni i nałożeniu pierwszego koloru kamuflażu to malujemy linie podziału na odsłoniętych panelach. Czyli po polsku ścemnaimy linie podzału troszeczke na sam koniec?
 8. Myślę że skoro samolot miałby być w roli myśliwca nocnego to byłby cały czarny.....
 9. Dzięki Wam za opowiedź "Słyszałem" że ponoć pod Pactrę nie trza podkładu. Może ktoś próbował?
 10. No to okej, ale czy ten Surfacer nie "zakleja" linii podziału blach lub detali np. na skrzydłach? A ten Maskol jest do czegoś przydatny jeśli będę miał tą masę Tack-It?
 11. Igi jeszcze jedno techniczne pytanko: Co polecasz na podkład (do aerografu), pisałeś że biały Humbrol jest do kitu więc czy specyfik Mr Surfacer będzie dobry czy coś innego? Drugie pytanko: Czy do robienia tak zwanych "przejść" dobry jest Maskol z Humbrola czy polecasz coś innego?
 12. No to ok, ale jeśli na ten preshading prysnę farbą olejną to wyjdą te paski?
 13. PiotrLan

  Chemia

  Dzięki WAM za wskazówki Ja zamierzam za niedługo wdrożyć do mojego zaplecza technicznego aero.... A mam jeszcze oryginalny rozpuszczalnik Humbrola, on jest trochę "delikatniejszy" więc może będzie lepszy. Czy masy modelarskie Blu-Tack które zachwala kolega reggy można zastąpić np. zwykłą plasteliną? Czy środek Hubrola Maskol się nie spisuje, bo nie wiem co lepiej kupić? A może być na podkład lepszy jakiś metalizer? Np farba MM emalia kolor Silver lepiej i gładziej "siada" na powierzchnię?
 14. PiotrLan

  Chemia

  Czy zamiast Surfacera mogę użyć szarego podkładu z olejnego Humbrola a na to pryskać jasnoniebieskim akrylem?? Czy Retarder MC196 firmy Vallejo mogę zastąpić Rozcieńczalnikiem do farb akrylowych firmy Pactra? Czy to co innego?
 15. Igi mam pytanie z innej beczki (mam nadzieje że nikt mnie nie wyrzuci do innego działu), ponieważ czytam z działu "Jak to zrobić" i wiem wszystko i nic. A mianowicie sprawa idzie o preshading: nałożyłeś na plastik szary podkład emaliowy a na to akrylowe czarne paski i na to farbe końcową , wash i lakier? A co jeśli ja używam pędzelka zamiast aero? Czy to wogóle zadziała?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.