Jump to content

JeyBee

Members
 • Content Count

  163
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Czestochowa
 • Interests
  Lotnictwo cywilne
 • Occupation
  Prawnik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Problemy osobiste powodują nikłe postępy w pracy. Gromadzenie materiałów idzie lepiej niż modelarstwo sensu stricto. Ale sie nie poddaje. Pozdrawiam wszystkich odwiedzających. Postaram się coś pokazać niebawem.
 2. Oky. To dziękuję bardzo ze rozwiales moje obawy i uspokoiles mego ducha ? . Pedze poprawić profil.
 3. Oj oj oj. Dopiero teraz zauważyłem ze jest wskazane w opisie ze jestem z Buczkowic i zainteresowania to lotnictwo II Ws. Mam pytanie skąd takie cuda się wzięły skoro w dawnym modelworku byłem z Częstochowy i to jest jedyna prawda. Czy ktoś może mi wyjaśnić skąd te błędne opisy czy ktoś majstruje w moim profilu bez mojej wiedzy i być może podszywa się pode mnie? A tojuz rodzi moje obawy i ewentualne skutki prawne:(
 4. Wszedłem i zobaczyłem inna rzeczywistość. To jest jak przebudzenie w piekle! Może nie podazam za trendami ale stare forum miało to "cos" co poprostu przyciagalo. Może i było proste ale mialo klimat. A przecież w prostocie tkwi ukryte piękno!
 5. Będę wnikliwie obserwował i się pilnie uczył. Czekam na postępy.
 6. Poniżej efekty odlewów. Ładunki dla CARGO wyszły super: Poniżej odlewy kontenerów i nie zadowalają mnie szczegóły (wzomcnień) w których widać ubytki. Nie wiem czemu, może jeszcze raz zrobię bardziej rzadkim gipsem a jak będzie podobnie to zostanie tylko żywica.
 7. I forma zalana gipsem dentystycznym III kl. zobaczymy jak wyjdzie i jak się odwzorują szczegóły. Jak wyjdzie kiepsko to pozostanie tylko żywica.
 8. I forma zrobiona. Poniżej przedstawiam zdjęcia z prac: Na pierwszym zdjęciu tuż przed zalanie silikonem gdzie dołożyłem troszkę jeszcze wykonanych modeli. te brązowe to mają imitować walizki na wózkach do samolotów (będą malowane na różne kolory i zobaczymy jak wyjdzie). poniżej po zalaniu a przed rozformowaniem: i gotowa forma. Detale ładnie odwzorowane. Teraz tylko do pełnego utwardzenie potrzebne 24h. I w tygodniu pierwsze próby odlewów z gipsu III kl. twardości.
 9. Szykując się do zrobienia formy pokryłem te modele (z masy samoutwardzalnej) alkoholem poliwinylowym jak zapychacz porów i uchronić masę przed ew. nasiąkliwością. Myślę ze 2-3 warstwy wystarczą. Zrobiły się ładne gładkie powierzchnie. W weekend planuję zabrać się wreszcie za formę.
 10. Silikon doszedł i teraz strach zacząć . Ale jeszcze dorobiłem "ładunki walizek" na wózki bagażowe na płytę, więc czekam az stwardnieją żeby móc wykorzystać do odlewów i jeszcze je tam wcisnę. Myślę że jak starczy odwagi i czasu to w najbliższym tygodniu zrobię tą formę.
 11. Troszkę zaspałem ale popieram wybór czarnego moim skromnym zdaniem. . Będzie super.
 12. Za namową kolegi Jawkres'a zakupiłem bandaż i owinąłem ładunek dla CARGO. Tak to wygląda.
 13. Już materiał na formę silikonową przygotowany. Czekam tylko az dojdzie silikon addycyjny i będę zalewał. Tylko jeszcze jakiś element dołożę w środek gdzie wolne miejsce. I linia produkcyjna będzie gotowa .
 14. i prace troszkę ruszyły nad osią drogi kołowania, otwory zrobione tak aby dioda nie wpadała (czyli dwie średnice)dół diody opiera się w płycie na początku otworu o mniejszej średnicy przez który tylko przewody przechodzą. Jedna działa pora na kolejne.
 15. A poniżej diodki pomalowane. tak że prace idą powoli ale do przodu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.