Jump to content

Daniel_

Members
 • Content Count

  93
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

17 Good

Recent Profile Visitors

147 profile views
 1. Moje jedyne doświadczenie w klejeniu aluminium to kolektor wydechowy wykonany z drutu aluminiowego klejonego CA w żelu. Trzyma się dobrze .
 2. Coraz piękniejszy. Czy ten duperel to folia do wizjerów? czy trzeba ją docinać i czy jest samoprzylepna a jeżeli nie to przykleja się ją na CA , czy na inny klej?
 3. Druga opcja , która mi przyszła do głowy , gdzie można by umieścić wszytkie trzy elementy zestawu , to wojna w byłej Jugosławii . Trzeba zapytać speców od tego konfliktu , może się wypowiedzą .
 4. To może kilka słów , Tego chinooka od hmmwv dzieli jakieś 20 lat. ( w sensie merytorycznym) . Myślę , że dla spójności czasowej Łatwiej byłoby cofnąć chinooka do malowania z okresu Desert Storm niż hmmwv próbować wciskać do Afganistanu. Chinooki na pewno operowały w trakcie Desert Storm , a M998 czy M1025 z tego okresu zostały zastąpione kolejnymi wersjami , o których merytorycznie mogą się wypowiedzieć inni koledzy. To co widać na pudełku wskazuje na inspiracje tym zdjęciem https://picryl.com/media/m998-high-mobility-multipurpose-wheeled-vehicles-hmmwv-of-a-military-police-76986b . Malowanie figurek w/g instrukcji to mundury BDU w kamuflażu woodland lub DBDU w kamuflażu chocolate chips(ten w ciapki) , obydwa używane w trakcie Desert Shield ( Desert Storm ) , można też pomieszać tzn, mundur chocolate chips , kamizelka woodland .(kilku takich zaprezentowałem w galerii figurkowej -też czekają na dioramę) . Tych Brytyjczyków to raczej trudno będzie wsadzić w tą dioramę , bo już całkiem odstają od tego okresu , raz że mają inne mundury i hełmy o d US więc malowanie ich na siłę w te kamuflaże mija się z celem. A quady to już inna epoka . Może ktoś podpowie czy brytyjskie mundury się zmieniały w latach 1990-2012 , jeszcze tego nie zgłębiałem .
 5. Panowie . Mam coś takiego ,https://www.scalemates.com/kits/abrau-dyurso-plast-78051-tomahawk-fighter--1189154 .Czy warto w tym dłubać , czy raczej się nie frustrować. Mam do niego kalki i tak chce sobie spróbować poszpachlować. Potrastować linie itd. plastik jest dość miękki.
 6. Ten cytat miał być w poście wyżej . sorry.
 7. Tak więc pytanie do kolegi rosika , jako reżysera tej sceny. Gdzie znajduje się potencjalne zagrożenie dla zespołu ? Jak jest liczne? Czy zostało ocenienie przed akcją ? Czy jest to np. zasadzka bez rozpoznania? Itd. itd. Myślę że akcja jest tak dynamiczna , że ustawienie pierwszego operatora może wynikać z krótkiej chwili i jakiegoś bodźca z jego prawej strony. Tak więc nadal bronie swojej tezy że "ustawienie" się "broni" . Śledziłem warsztat i cieszę się , że już jest galeria . Bardzo fajna roślinność .Bardzo mi się podobają takie smaczki jak np. te niebieskie (fioletowe?) Kwiatki i kawałek kory. ,👍👏
 8. Rewelacja, 👍🙂 Świetnie przedstawiony zarówno pojazd , operatorzy, jak i otoczenie, Wszystko bardzo dobrze zgrane , kałuże ekstra,
 9. Witamy. Modelarstwo jest odpowiednie w każdym wieku. Co prawda im później tym mocniejsze okulary będą potrzebne . Ale jak ręka się wyrobi to i bez okularów coś fajnego można wydłubać . Czołgi to super sprawa . Tak więc czekamy na prezentację. ,😉
 10. Bardzo ładnie, 👍, obydwa modele na tym samym wyrównanym dobrym poziomie, równomiernie . Teraz jakiś pojazd , może hmmvw , trochę bardziej współcześnie, a jeżeli tak to warto zajrzeć na humvee-models.com , tam jest kilku speców od tych pojazdów , (którzy też tutaj zaglądają) i można dowiedzieć się prawie wszystkiego o tych pojazdach . Najważniejsze to dalej zagłębiać się w modelarstwo.
 11. Witamy, Witamy . Z modelarstwem to jest tak ,że jak się kiedyś zasmakowało , to prędzej czy później się do niego wraca . Ja też dopiero niedawno "wróciłem" i chociaż nie mam kompletnie czasu na to hobby , to się nie poddaje i próbuje . Czy generalnie kolegę interesuje tematyka września 39 , czy współczesna trochę też?
 12. Ładniusi , … może eszcze jakieś fotki od frontu , bo nie widzę czy jest tak ładnie podrapany jak z tyłu . mam wrażenie że bardziej tył niż przód , ale może to tylko złudzenie. Czy gąsienice zestawowe? Jeżeli tak to jak się składało , ( w odległej kolejce mam takiego RFM"desert storm) i ciekaw jestem opinii i jakiegoś patentu na malowanie gąsek . A ta cisza , to chyba cicha przed burzą pozytywnych opinii 🙂👍
 13. Pomysł zapowiada się ciekawie. Tak jak pisałem , rozjechane zasieki to dobry kierunek. Na pewno trudne do wykonania , ale nie po to się robi modele żeby było łatwo ,😉😀 . Ta drewniana podstawka z aukcji to ma być lite drewno w całości , czy chodzi o ładne obrzeże . Bo jak o obrzeże , to można z jakiegoś ćwierwalka stolarskiego coś ładnego skleić . A jak niedaleko jakiś market budowlany jest to można na wymiar pod kątem 45 st. dociac I delikatnie na wikol i mamy ramkę. Wypełnić sklejka ,podkładem pod panele grubszym , lub czymś podobnym i mamy podstawkę. Chyba że jakiś specjalny kształt.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.