Jump to content

zloty

Members
 • Content Count

  1,137
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

About zloty

 • Rank
  zolty

Personal Information

 • Location
  Kraków

Recent Profile Visitors

220 profile views
 1. Ujmujący,malowniczy,pokazowy,pełnokrwisty Fusiak.
 2. Nie dam się namówić teraz na żaden warsztat,mam rozgrzebane z 5-6 samolotów i 2 statki. co to to nie
 3. Właśnie mój szary POW przyleciał z Kitaju i tak sobie pomyślałem że może warto popatrzeć na jakieś dobre,ciekawe wykonanie... GDZIE JEST GALERIA!
 4. No własnie. Dlatego starałem się to wygładzić kładąc kolejną warstwę siuwaksu MIGa,ale tym razem rozcieńczyłem wodą.Dużo lepiej się rozprowadza. Może jeszcze 2,3 cienkie warstwy i AMelia zniknie? PażyjOM uwidim.
 5. Pobawiłem się w Neptuna. Tutaj przymiarka do driftu.
 6. Podobno jakieś girlandy od ibg mają być.
 7. Dzięki Hans za podpowiedz. Tak, na kominie to odkurz. Taki rysuje mi się koncept dotyczący osadzenie Trompa w wodzie. Torpeda przeszła obok w odległości 1 metra od rufy po szalonym zwrocie w ostatniej chwili.
 8. Ship Yard Works ,nowa blacha 1:700,pewnie do Trumpetara
 9. ja tez nie czy jest tu tłumacz z koreańskiego na okrętowy?
 10. Cytując autora Grzegorza Nowaka; -"W chwili przejęcia okrętu przez Polaków pomalowany był najprawdopodobniej jednolicie ciemnoszarym kolorem 507B. Istnieją bowiem fotografię pokazujące zarówno Krakowiaka i Kujawiaka w jednolitym , ciemnym odcieniu z biały nr taktycznym na burtach.W 1941 roku z całą pewnością okręt pomalowano zgodnie ze schematem znanym jako Reversed Western Approaches, który był zastosowany także na Burzy. Zakłada się, że obydwie burty malowano identycznie,bowiem nieznane są jak do tej pory zdjęcia rozwiewające jednoznacznie te wątpliwości.Powszechnie przyjmuje się też, że do schematu tego zastosowano dwa kolory-szaroniebieski(zbliżony do farby Humbrol 109) oraz biały.Analiza jedynej znanej fotografii Kujawiaka w tym malowaniu pozwala jednak sądzić,że zamiast koloru białego zastosowano jasnoszary 507C(zbliżony do H127)... ...W 1942 Kujawiak wraz ze skierowaniem go na Morze Śródziemne otrzymał nowe malowanie i w tym kamuflażu zatonął w czerwcu 1942.Malowanie okrętu składało się z trzech zasadniczych kolorów.Ciemnoszarego (H96),jasnoszarego,jako kolor zasadniczy(tu odcień zbliżony do H127),i szarozielonego (groszkowego),dla którego nie ma odpowiednika H,ale byłby to kolor pomiędzy H 86 a H90. Układ segmentów kolorystycznych dla obu burt był odmienny.Nr taktyczny L-72 malowany był w każdym wariancie na biało. Brak danych na temat malowania pokładów głównych i nadbudówek,wobec czego zakładamy,iż malowano je standardowo-kolorem ciemnoszarym.Pamiętać należy,że wykładziny przeciwpoślizgowe były zawsze nieco ciemniejsze." No to tyle pan MacGregor. Edit; ps Na kolorowance barwy są przedstawione tak -Royal Navy MS-2 ciemnoszary -Royal Navy WA Green zielony groszkowy -Royal Navy 507C jasnoszary
 11. Mam gazetkę"Okręty" z krótkim artykułem o malowaniu Kujawiaka.Jak coś to służę informacjami.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.