Jump to content

Hans Olo ww2

Members
 • Content Count

  68
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Interests
  Modelarstwo no i może informatyka
 • Occupation
  Uczeń
 1. Nie siedzę w 1/35, więc nie widać Poza tym dobry zwyczaj nakazuje napisać co to za model/firma ;)
 2. Firma/skala ? 105mm to to nie jest, 75 jak najbardziej, może trochę mniej. Jakkolwiek, Pak 97/38 mógłby takie coś zdziałać, nie miał takiej przebijalności jak Pak 40. (tyle że ten otwór na lewo to na moje oko piękna penetracja).
 3. Edit. Za niestosowanie sie do zasad na forum, i za lekceważenie poleceń admina dostajesz UPOMNIENIE na forum publicznym. Admin.
 4. Edit... Piszesz nie na temat. Prywatną wymianę zdań, między użytkownikami forum proszę prowadzić za pomocą PW... Admin... mart72 - dobry pomysł, engine phpbb to obejmuje spokojnie.
 5. Edit... Piszesz nie na temat. Prywatną wymianę zdań, między użytkownikami forum proszę prowadzić za pomocą PW... Admin...
 6. Witam Na wstępie podkreślam, że takiego tematu nie znalazłem w wyszukiwarce, więc go zakładam. Jakie kolory użyć do pomalowania figurek piechoty DAK, z Pactry? Zanalizowałem i mam takie propozycje: A30 (olive drab) = góra munduru oraz górna część butów (specyficzne wysokie buty DAK) A23 (Field Drab) - także jako górna część munduru, płowiejące w kierunku brązu A20 (Africa Yellow - właściwie to bliżej do brązu niż yellow, ale ok) - spodnie A24 (Dark Tan) - chlebak A102 (RAL 8020) - hełm, część paski parciane, menażka, maska pgaz A103 (Panzer Rotbraun) - paski skórzane, ładownice skórzane, buty Co o tym sądzicie? Może jakieś inne barwy się lepiej nadają wg was? Mam jeszcze mały problem z kolorem głównego pasa, ale prawdopodobnie będzie to A102 lub A20.
 7. Ja dostałem Adobe Photoshop 5.0 razem ze skanerem, wieki temu. Jakkolwiek, wszytskie efekty które nim stosowałem z powodzeniem Picassa potrafi zrobić ;]
 8. Ekhm co do kamuflażu, to na wydechu nie powinien zdarzyć się ten "piaskowy" kolor, bo kolorem fabrycznym dla tego czołgu był właśnie "piaskowy" = partia czołgów, która miała byś wysłana do Afryki wylądowała jednak na Kaukazie.
 9. Picassa ma chyba nawet polską wersję. I ich program wbrew pozorom nie jest taki prostacki - poprawisz łatwo zdjęcie (ilośc pikseli, prześwietlenie, czerwone oczy itp).
 10. Majek: To co powiedział Jakub: " i już wiesz, czy nabił postów więcej czy mniej niż Ty." jest presupozycją. Masz prawo nie znać tego słowa, więc śpieszę z wyjaśnieniem (zwłaszcza ten drugi link oddaje czym naprawde jest presupozycja i jak ją się stosuje, i czemu uważam że Jakub ją zastosował - jest to swoją drogą ciekawy sposób argumentacji, tak politycznej jak i prawniczej). http://www.slownik-online.pl/kopalinski/21C54298169179D9C125658100084258.php http://jp.bigweb.pl/rozdzial5_6/ A co do zdjęć, nie można wprowadzić ograniczenia do wstawiania zdjęć spoza pewnych hostingów oraz automatycznie sprawdzania źródła zdjęcia? (tzn jeśli wyrzuci informację że zrobiono je czymś poniżej 3Mpix to automatycznie nie powinno dać się wrzucić na forum). Nie wiem czy silnik tego forum pozwala na takie ingerencje.
 11. Niestety, ale to co presuponujesz nie jest zgodne z prawdą.
 12. Akurat licznik postów był przydatny.
 13. maciekw - o długości schnięcia wiem, ale problem polega na tym, że warstwę sidoluxu mi to zmiękczyło i przy usuwaniu wacikami poprostu się starła w części, dziwne trochę. Możliwe też że sido nie było pierwszej świeżości i od tego?
 14. Mam taki specyfik jak "Rozpuszczalnik bez aromatów do farb olejnych", jako skład podano tylko, że zawiera odaromatyzowaną benzynę do lakierów. Ale to chyba będzie zbyt agreswyne?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.