Jump to content

Hans Olo ww2

Members
 • Content Count

  68
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Hans Olo ww2

 1. Nie siedzę w 1/35, więc nie widać Poza tym dobry zwyczaj nakazuje napisać co to za model/firma ;)
 2. Firma/skala ? 105mm to to nie jest, 75 jak najbardziej, może trochę mniej. Jakkolwiek, Pak 97/38 mógłby takie coś zdziałać, nie miał takiej przebijalności jak Pak 40. (tyle że ten otwór na lewo to na moje oko piękna penetracja).
 3. Edit. Za niestosowanie sie do zasad na forum, i za lekceważenie poleceń admina dostajesz UPOMNIENIE na forum publicznym. Admin.
 4. Edit... Piszesz nie na temat. Prywatną wymianę zdań, między użytkownikami forum proszę prowadzić za pomocą PW... Admin... mart72 - dobry pomysł, engine phpbb to obejmuje spokojnie.
 5. Edit... Piszesz nie na temat. Prywatną wymianę zdań, między użytkownikami forum proszę prowadzić za pomocą PW... Admin...
 6. Witam Na wstępie podkreślam, że takiego tematu nie znalazłem w wyszukiwarce, więc go zakładam. Jakie kolory użyć do pomalowania figurek piechoty DAK, z Pactry? Zanalizowałem i mam takie propozycje: A30 (olive drab) = góra munduru oraz górna część butów (specyficzne wysokie buty DAK) A23 (Field Drab) - także jako górna część munduru, płowiejące w kierunku brązu A20 (Africa Yellow - właściwie to bliżej do brązu niż yellow, ale ok) - spodnie A24 (Dark Tan) - chlebak A102 (RAL 8020) - hełm, część paski parciane, menażka, maska pgaz A103 (Panzer Rotbraun) - paski skórzane, ładownice skórzane, buty Co o tym sądzicie? Może jakieś inne barwy się lepiej nadają wg was? Mam jeszcze mały problem z kolorem głównego pasa, ale prawdopodobnie będzie to A102 lub A20.
 7. Ja dostałem Adobe Photoshop 5.0 razem ze skanerem, wieki temu. Jakkolwiek, wszytskie efekty które nim stosowałem z powodzeniem Picassa potrafi zrobić ;]
 8. Ekhm co do kamuflażu, to na wydechu nie powinien zdarzyć się ten "piaskowy" kolor, bo kolorem fabrycznym dla tego czołgu był właśnie "piaskowy" = partia czołgów, która miała byś wysłana do Afryki wylądowała jednak na Kaukazie.
 9. Picassa ma chyba nawet polską wersję. I ich program wbrew pozorom nie jest taki prostacki - poprawisz łatwo zdjęcie (ilośc pikseli, prześwietlenie, czerwone oczy itp).
 10. Majek: To co powiedział Jakub: " i już wiesz, czy nabił postów więcej czy mniej niż Ty." jest presupozycją. Masz prawo nie znać tego słowa, więc śpieszę z wyjaśnieniem (zwłaszcza ten drugi link oddaje czym naprawde jest presupozycja i jak ją się stosuje, i czemu uważam że Jakub ją zastosował - jest to swoją drogą ciekawy sposób argumentacji, tak politycznej jak i prawniczej). http://www.slownik-online.pl/kopalinski/21C54298169179D9C125658100084258.php http://jp.bigweb.pl/rozdzial5_6/ A co do zdjęć, nie można wprowadzić ograniczenia do wstawiania zdjęć spoza pewnych hostingów oraz automatycznie sprawdzania źródła zdjęcia? (tzn jeśli wyrzuci informację że zrobiono je czymś poniżej 3Mpix to automatycznie nie powinno dać się wrzucić na forum). Nie wiem czy silnik tego forum pozwala na takie ingerencje.
 11. Niestety, ale to co presuponujesz nie jest zgodne z prawdą.
 12. Akurat licznik postów był przydatny.
 13. maciekw - o długości schnięcia wiem, ale problem polega na tym, że warstwę sidoluxu mi to zmiękczyło i przy usuwaniu wacikami poprostu się starła w części, dziwne trochę. Możliwe też że sido nie było pierwszej świeżości i od tego?
 14. Mam taki specyfik jak "Rozpuszczalnik bez aromatów do farb olejnych", jako skład podano tylko, że zawiera odaromatyzowaną benzynę do lakierów. Ale to chyba będzie zbyt agreswyne?
 15. Ritter - dobra farba dla plastyków, czyli np jaka firma już ujdzie, mając na uwadze cel wykorzystania jako farba do washa? Renesans daje radę? Ps adminie kochany, zdecyduj się ostatecznie gdzie przenosisz tematy, bo mi wcięło dłuższy elaborat
 16. Źródło farb 502 Abteilung Jest w ogóle jakiś importer tego produktu w naszym zacofanym kraju?
 17. Militarne SF może lepiej ;> Kto zrobiłby model Landcruisera Rasy z "Wojna Światów: w Równowadze" (World War: In the Balance), Harry Turtledove miałby u mnie dozgonną wdzięczność i medal mistrza MW.
 18. mart72 - ja odniosłem bardzo podobne wrażenie.
 19. Mam na myśli to, że jeśli w dyskusji padnie argument "kapitalizm to najlepszy ustrój, cieszmy się z naszej RP"a jako kontrargument padnie "kapitalizm to rządy mniejszości posiadającej kapitał nad większością nieuświadomionych mas, trzeba coś z tym zrobić" to de facto nic złego się nie stanie? Bądź jeśli zostanie założony nick "Bohater ZSRR", " Pionier", "Przodownik pracy", "Sokół Stalina" to raczej także powinno być wszystko w porządku :>
 20. Mam nadzieję, że za propagowanie poglądów czysto komunistycznych bądź socjalistycznych problemów żadnych nie będzie?
 21. Radzę się przyjrzeć temu Sdkfz 251 bo to całkowicie nowy model.
 22. http://www.ipmsdeutschland.de/Ausstellungen/Nuernberg2009/Nuernberg_2009.html#table2 - tutaj prawie pełna lista zapowiedzi. Trumpeter jak widać ostro chce pójść w tym roku.
 23. Wiesz co piszesz? Bo można wywnioskować po: "Ta wyrzutnia różni się od TOPOL i TOPOL-M nośnikiem czyli podwoziem kołowym i oprzyrządowaniem-agregatami które częściowo są zapożyczone z wycofanego systemu PIONIER." że miał powodzie od PIONIEERA, czyli MAZ-547A, a w/w zdjęcia temu przeczą bo jest na podwoziu od TOPOL = MAZ-7912. Czyli co dokładnie zapożyczono? Bo już widać że nie podwozie. Zresztą wcześniej piszesz że jest to MAZ 7912. Ps - zauważ, że przy pisaniu co do oznaczenia dodałem słowo "także", czyli że pisałem to mając na uwadzę różnice typologiczne rakiet a całości. Pss - co do danych miałem na myśli rozbicie na poszczególne typy rakiet ;) Poza tym i tak mamy pewne różnice ilościowe, ale wyłumaczalne wg mnie. Ważne że doszedłeś do konsensu że moje dane są prawdziwe. Swoją drogą rozważania na temat TOPOL-T a TOPOL są tak samo puste jak próby odróżnienia Pz IV F2 (co do tej nazwy istnieją kontrowersje czy powinno być F2) od Pz IV G Early ;)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.