Jump to content

dp

Members
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by dp

 1. Też nabyłem ten model i ku mojemu zdziwieniu w pudle mam dwa komplety skrzydeł a brak wypraski z kadłubem Skąd masz kalki i jak będzie wyglądać malowanie ?
 2. dp

  Mig-29

  W Lotnictwie Wojskowym nie ma nitowań, natomiast doczytałem się na czeskim forum, że w Zlinku są, więc czekam z niecierpliwością.
 3. dp

  Mig-29

  Dzięki za info, tylko gdzie teraz znaleźć tą monografię, a może ktoś dysponuje skanem tych rzutów.
 4. dp

  Mig-29

  Witam. Czy któryś z Kolegów nie wie gdzie można znaleźć schematy nitowania Mig-a 29, czy to w sieci, czy w formie drukowanej. Mam kilka publikacji, ale są tylko zaznaczone linie podziału i panele inspekcyjne, ale nitów, śrub i tym podobnych brak.
 5. dp

  Su-7 POMOŻECIE?

  Ostatnio widziałem na pokazach lotniczych na Węgrzech, goście z holenderskiego DemoTeam na F-16 sprzedawali, ale ceny nie pamiętam. Jak zawitają do Radomia w przyszłym roku to pewnie można będzie zanabyć.
 6. dp

  Polski F-16D 52+

  To miałeś jakąś wypasioną wersję. Przyciemniana owiewka jest w modelu Tamiya.
 7. dp

  Polski F-16D 52+

  Malowałem farbą transparentną Tamiya kolor pomarańczowy. Nie ma jednoznacznej recepty, żeby malowanie wyszło od strzału. Ja na próby na starych owiewkach straciłem około tygodnia a i tak malując tą z modelu poszedłem na żywioł. Po pomalowaniu wypolerowałem ją jeszcze pastami polerskimi Tamiya.
 8. dp

  Polski F-16D 52+

  Tak, model był wystawiany w Bytomiu, w sobotę, poza konkursem. Jak na żywo wygląda lepiej to znaczy, że kiepski ze mnie fotograf. Malowania krok po kroku owiewki nie opiszę, ponieważ wyglądało to dość chaotycznie, była malowana aero, potem pędzlowana, potem znów malowana itd. radosna twórczość, aż do uzyskania zadowalającego efektu.
 9. dp

  Mig 21 1/48 Academy

  Dzięki za podpowiedzi. Wiedziałem, że "garb" jest nieprawidłowy, tylko nie wiedziałem, w której wersji
 10. Witam, mam pytanie do znawców tematu Mig 21. Jaką wersję przedstawi ten model: http://lh5.ggpht.com/_h_mv1mHQZBE/Sy_eNk475JI/AAAAAAAAADE/3x7aUAd6MBg/Premiati%20MM%202009%20%2897%29.jpg Jaka firma robi kalki do tego malowania ? I co trzeba poprawić w modelu Academy, aby zrobić ten model ?
 11. Witam, poszukuję schematów nitowań poszycia amerykańskich samolotów pokładowych: A-1 Skyraider, F-4D Skyray, F-8 Crusader. Może któryś z Kolegów spotkał się z takowymi w sieci lub w jakimś czasopiśmie.
 12. dp

  Polski F-16D 52+

  Owiewka jest z zestawu Hasy, ale producent daje półprodukt. Trzeba ją dobrze wypolerować (parszywy szew przez środek owiewki). Bardzo pracochłonne jest wykonanie całej ramy wewnątrz owiewki ze wszystkimi szpejami. Owiewka przyciemniona jest z zewnątrz techniką mieszaną, natryskowo-pędzlującą, straciłem tydzień na eksperymenty na innej owiewce. Przyciemniona owiewka to tak samo charakterystyczny element Jastrzębia jak wspomniane obwódki na kamuflażu, więc musowo musi być. Widziałem model Kinetic i mam mieszane uczucia co do jakości tego produktu.
 13. dp

  Polski F-16D 52+

  Witam. Model przerobiony jest z greckiej wersji wydanej przez Hasegawe, jest to stary zestaw do którego dodano mniejszy wlot powietrza (to chyba jedyny plus modelu) i żywiczne odlewy garbu i zbiorników (żywiczne koszmarki). Jeżeli ktoś oglądał model Tamki i widział jak wygląda faktura powierzchni modelu to mogę powiedzieć, że Hasa jest „łysa”, dlatego przeryłem co trzeba, naniosłem setki nitów i imitacji śrub mocujących panele. Wersja grecka różni się paroma dinksami od polskiej, ale żeby było śmieszniej do greckiej wersji też nie ma wszystkich elementów. Faktura odlewów żywicznych jest bezna
 14. dp

  Polski F-16D 52+

  Ot i mój ostatni "gnieciuch" upieczony z zestawu Hasegawy 1/48. Model polecam osobą żądnym mocnych wrażeń z dużą ilością determinacji bo czeka ich niezła masakra. Aż wstyd się przyznać, ale to mój pierwszy model w polskich barwach
 15. Witam Wszystkich Też kiedyś męczyłem ten model i udało mi się wycisnąć z niego tyle : Zwróć uwagę na końcówki skrzydeł jakie są na pudełkowym rysunku a jakie masz w modelu. Nie wiem jak Academy to robi, ale kupiłem chyba 4szt Ju87 i tylko jedna miała końcówki prawidłowe dla wersji G/D.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.