Jump to content

STIG

Members
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  z Warki, miasta piwa
 1. Szukam nazw/numerów odcieni kolorów do Avro Vulcana (ogólnie dla RAFu), tak bym mógł ten kolor uzyskać w palecie CMYK albo RGB. Zna ktoś może taką stronę gdzie coś takiego znajdę?
 2. Szukam nazw/numerów odcieni kolorów do Avro Vulcana (ogólnie dla RAFu), tak bym mógł ten kolor uzyskać w palecie CMYK albo RGB. Zna ktoś może taką stronę gdzie coś takiego znajdę?
 3. Dziś w Empiku widziałem w jakimś nowym czasopiśmie modelarskim o dziwnym tytule chyba "Payo", artykuł o Heńku tak mi się wydaje, że w Twoim malowaniu. Looknij na to, może coś zobaczysz ciekawego.
 4. A Spit zapowiada się przedni z "Donaldem Zumbacha na burcie
 5. Nie no mucha nie siada !!! Aż się prosi o zapuszczenie linii podziału blach
 6. Skoro to jeszcze nie koniec Twoich zmagań z tym modelem to odpowiedniejsze byłoby umieszczenie tego wątku w "warsztacie" bo na gotowy model to nie wygląda. Ot chociażby brak kalkomanii. 3
 7. Zwracam się do szanownej braci modelarskiej po poradę. Chodzi mi o gałki różniastych wajch. W "Tutku" jest panel z wajchami i o ile same wajchy to nie problem ale rozmiar gałek to już tak. Zajumałem siostrze koraliki, wybrałem najmniejszy rozmiar, zamontowałem (kolorami prosze zbytnio się nie przejmować) i efekt widać niżej. Wydaje mi się, że są za duże. Ba jestem tego pewien. Jak zrobić mniejsze ?
 8. Coś niecoś podłubałem dziś. Niżej efekty. Wielkiego szału nie ma jak zwykle zresztą na początku. Coś o samym modelu. Biały bardzo "miętki" plastyk, łatwy w obróbce. Delikatna faktura poszycia, nity i linie wgłębne ledwo co widoczne. To z zewnątrz a w środku generalnie to bida. Absolutne minimum. W miarę swoich umiejętności postaram się coś wepchać do środka tak żeby trochę to uatrakcyjnić. Na zdjęciach początek prac z wnętrzem kabiny i lukiem bombowym. Głownie te dwa elementy chce jak najbardziej podrasować. Luk "bumbowy" wyłożony blachą, imitacja nitów, dojdą kabelki, przewody hydrauliczne, zaczepy na "bumbe" W kabinie generalnie jeszcze nic się nie dzieje. Kilka zioberek wstawionych, dojda kable, puszki, przełączniki troche wajch. A tu znalazłem w necie zdjęcie blachy. I tak kombinuje jakby to wykorzystać. Wydrukować, nakleić/przerysować na blaszkę ?? Przydałyby się jakieś sugestie Tyle na dziś. Jutro możliwe że oprócz rzeczy wcześniej wymienionych może dojść jakieś malowanie wnętrza ale to się jeszcze okaże.
 9. Uważaj na biel. To jest bardzo niewdzięczny kolor ze wzgledu na to że słabo kryje szczególnie przy pędzlowaniu. Zrób próbe na jakimś złomie, jak kryje prosto z puszki, jak w przypadku rozcieńczenia, i ile warstw będzie wystarczających. O Pactre nie masz co się martwić. Dwie warstwy i gra muzyka. Ja zwykle jeszcze ją rozcieńczam dla uzyskania mniejszej pokrywy.
 10. Witam Co prawda dawno nie bawiłem się nożykiem, klejem i farbami ale, że czasu do końca konkursu jeszcze sporo, postanowiłem spróbować i się zgłosiłem. Żeby regulaminowi stało się zadość niżej In-box. Model przeleżał w szafie parę dobrych lat, zebrał piękną warstwę kurzu, uszlachetnił się . Jak widać kilka części nie na miejscu ale chyba problemów z tego tytułu nie będzie. No i narazie to tyle.
 11. Hołek doświetl model, wyostrz zdjęcia a za tło weź np biały papier i bedzie git.
 12. Nie chce być złym prorokiem ale lepiej za wczasu zamów sobie kolejną tubkę szpachli i sporo drobnego prapieru sciernego. Jakoś Mastercraft wybitnie kojarzy mi się ze szpachlą. Owocnej pracy
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.