Jump to content

pezet101

Members
 • Content Count

  36
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Kraków
 1. Zrób z niego dioramę z wrakiem na dnie
 2. A podgrzanie? Powinno ściemnieć - coś na kształt "gunmetal", tylko czy cienka blaszka się nie stopi?
 3. Spoko, mój Tirpitz już 3 lata leży w pudełku NIE DOTKNIĘTY
 4. Skell - robisz już go 6 lat - za ile skończysz? ;)
 5. Wyluzuj - to nie była krytyka Fajny model, fajne zdjęcie, a watek o fotografii, więc przy okazji mozna o poprawianiu zdjęć. A o co mi chodzi? Jak otworzysz w jakimś programie graficznym i wyświetlisz "poziomy" (Ctrl+L) to zobaczysz czarny wykres, który po lewej nie sięga do końca. Przesuwając strzałeczkę w prawo (do poczatku wykresu) zlikwidujesz "zamglenie" obrazu i poprawi się kontrast. A lekkie wyostrzenie poprawi czytelność szczegółów. Zielonkawe zabarwienie jest dyskretne i można go pominąć. PS. tak na szybko: http://www.iv.pl/images/57287292706935644458.jpg
 6. Spróbuj dodać nieco kontrastu i trochę wyostrzyć. Można też usunąć zielony zafarb.
 7. Nie istnieją aparaty 'do robienia zdjęć modeli' Nikon będzie na pewno najlepszy, bo mozna za bezcen dokupić doskonałe manualne obiektywy - a nikon ma kompatybilność ze starymi (nawet bardzo) obiektywami. matryca 6MP w zupełności wystarczy.
 8. Te zdjęcia są całkiem niezłe. Brakuje trochę głębi ostrości, ale z przysłoną też nie należy przesadzać. Większa niż 22 już stwarza problemy z ostrością. Poza tym - odrobina nieostrości z tyłu zwiększa plastyczność zdjęcia. Ważne też, w któe miejsce ustawi się punkt ostrości: najlepiej gdzieś w 1/3 długości modelu, z głębią obejmującą cały przód. wtedy sam koniec modelu może być delikatnie nieostry. Gdyby w aparacie był podgląd głębi ostrości, to można to sprawdzić jeszcze przed zrobieniem zdjęcia. Ale żadne słowa nie zastąpią praktyki: trzeba całość ustawić i potem robić kolejno zdjęcia z różną przysłoną i różnymi czasami - ostatecznie wybrać najlepsze i odczytać z exif parametry. (przy zdjęciach makro i na białym tle, trzeba zrobić też zdjęcia z prześwietleniem - nawet do +2) Warto też przed robieniem zdjęć ustawić ręcznie balans bieli na tło. Mniej później roboty w obróbce.
 9. Może wzrok mi szwankuje ;) Enyłej, może ktoś ma i podeśle, a jak nie, to sobie poradzę. Na marginesie, w trakcie szperania w sieci, znalazłem taki fajny model: 1/72 http://wmunderway.8m.com/gallery43/gallery43.htm
 10. Widziałem. ale takie kiepściutkie skany, że praktycznie nieczytelne.
 11. Koledzy ratujcie! Wcięło gdzieś moją instrukcję do Tirpitza Academy 1/350. Poratuje ktoś jakimś skanem? Może być Tamiya oczywiście. Mój adres: scubapro@gazeta.pl Revell ma na stronie instrukcje w pdf, a Academy ani Tamiya nie mają :( Z góry dziękuję!
 12. Koledzy ratujcie! Wcięło gdzieś moją instrukcję do Tirpitza Academy 1/350. Poratuje ktoś jakimś skanem? Może być Tamiya oczywiście. Mój adres: scubapro@gazeta.pl Revell ma na stronie instrukcje w pdf, a Academy ani Tamiya nie mają :( Z góry dziękuję!
 13. Przed chwilą na National Geographic był godzinny film o Bismarcku i jego zatopieniu (premiera). Fajnie zrobiony i ciekawy w treści (łącznie z analizą błędów Niemców). Na pewno będą powtórki.
 14. @Jurgen - dawaj dawaj! Mój Tirpitz Academy przeleżał 2 lata nietknięty, razem z blaszkami, lufami etc., aż wreszcie... kupiłem Tirpitza Revella i... na razie powędrował do szafy Powinienem dokupić blachy do Revella, ale jakoś mi szkoda tych do Tamiya/Academy - bo to bardzo bogaty zestaw. Nie wiem, czy łatwo go będzie zaadaptować do Revella.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.