Jump to content

General

Members
 • Content Count

  152
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Wejherowo
 • Interests
  Historia II W.Ś, modelarstwo z okresu II W.Ś. 1:35, 1:48
 1. Dziękuję za rady. Będę pamiętał.
 2. Dzięki za odpowiedź. Głównie używam farb Vallejo i Tamiyi. Z "Tamką" próbowałem i nie mam problemu z malowaniem nawet bez rozcieńczania. W poniedziałek w sklepie planuję zaopatrzyć się w dyszę 0,5 oraz farby Vallejo Air. Czy tą linię można stosować bez rozcieńczania?
 3. Może głupie pytanie, ale w jakiej proporcji rozcieńczać farbki Vallejo Model Color do aerografu? Robiłem kilka kombinacji ale zazwyczaj mikstura zapycha mi dyszę albo aerograf mi pluje wodnistą mieszanką. Czasem maluje ok ale muszę wtedy poruszać igłą w przód i w tył by farba płynęła. Mam do polakierowania karoserię samochodu i póki co więcej czasu spędzam na czyszczeniu sprzętu niż na pracy. Jeszcze jedno, czy farbę mieszać w pojemniku aerografu czy w osobnym pojemniku i potem przelać ?
 4. Tak. Iglica się cofa
 5. Szybkie pytanie. Po wczorajszym użyciu aero dziś sprzęt puszcza samo powietrze a farba ze zbiorniczka nie schodzi. Wczoraj dokładnie wyczyściłem po malowaniu wszystkie elementy. Czy możliwe, że źle je zmontowałem ?
 6. Filtr z reduktorem zamówiony i wymieniony. Teraz wszytko działa. Dziękuję za poradę.
 7. U mnie chyba jest potrzebne 1/8"
 8. Dzięki za poradę. Mam nadzieję, że będzie pasował.
 9. Próbowałem na kilka sposobów ale poległem. Rozumiem, że przy kręceniu zaworem któryś z elementów powinien dociskać dno tej wnęki, co wtedy daje ciśnienie do aerografu, ale mam wrażenie, że albo nie mam pojęcia jak to poprawnie zmontować, albo brakuje tam jeszcze jakiejś części. Czy ktoś z was ma podobny kompresor i wie jakie elementy wchodzą w skład tego zaworu ?
 10. Witam Jakiś czas temu zakupiłem od mojego serdecznego przyjaciela, za flaszkę dobrej whisky, kompresor do aerografu z butlą. Model TC-20T (chyba? zdjęcie w załączeniu). Mam problem z zaworem regulującym dopływ powietrza do aerografu. Był wyjęty i szczerze nie wiem jak go zamontować. W woreczku kolega załączył trzy części (fotka w załączeniu). On sam nie pamięta jak to było zamontowane. Ja osobiście nie miałem wcześniej jeszcze styczności z takim urządzeniem, dlatego liczę na waszą pomoc, gdyż chcę zacząć swoją przygodę z malowaniem aerografem. Z góry dziękuję za każdą pomocną poradę.
 11. Witam wszystkich Po dłuższej przerwie spowodowanej wieloma wydarzeniami na które w większości nie miałem wpływu wracam do mojej makiety. W trakcie tej przerwy czasami udało mi się znaleźć czas by kontynuować prace, lecz zapominałem o aktualizacjach kolejnych postępów. Do końca tygodnia wrzucę kilka zdjęć obrazujących obecny stan modelu i makiety.
 12. Odsłoniętych ścian jeszcze nie pomalowałem. Ostatecznie będą wyglądały jak te z lewej strony. Na razie na ścianie wylądował szary filtr a jeszcze dodam wash. A to zielone to bardziej narośl niż mech. Może na zdjęciach nie wyszło tak jak jest w rzeczywistości ale jest zróżnicowany kolorystycznie (oprócz jeszcze jednego miejsca). Wyszedłem z jasnego koloru i stopniowo przyciemniałem w dół. Na starszych budynkach takie są. Nawet na kilku budynkach na moim osiedlu. Dzięki za koment. Jak wyżej, wash i pigmenty jeszcze przyjdą. A kwiaty to mój pomysł. Wszak na łąkach rosną rożne kwiatki, ch
 13. Wash będzie. Tak jak wspominałem chcę dać jeszcze wash na koła i gąsienice. Po zrobieniu camo, wash będzie też na kadłubie i wieży. Teren poczeka na swoją kolej jak go ukształtuję i urozmaicę kolorystycznie.
 14. Witam. Podsyłam kolejną porcję zdjęć z postępu prac. Zająłem się błoceniem gąsek, kół i podwozia. Do błocka chcę jeszcze spróbować dodać washa w różnych kolorach brązu. Zamocowałem też górę kadłuba i włazy. Są w pozycjach otwartych gdyż załoga będzie stała na czołgu. Zacząłem robić przy figurkach, czeka mnie jeszcze dużo pracy w tej kwestii, ale coś ruszyłem. Co do budynku to zamocowałem rynnę oraz dorobiłem pas z napisami gdyż w mym pierwotnym założeniu budynek miał być zrujnowaną, francuską kawiarnią. Słupki wbite na obrzeżach makiety posłużą do założenia dr
 15. Pędzelkiem, gdyż jak na razie aero nie posiadam (może pod koniec roku).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.