Jump to content

jacek g.

Members
 • Content Count

  60
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  świętokrzyskie
 • Interests
  współczesne lotnictwo wojskowe i modelarstwo

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Swego czasu robiłem coś podobnego, i jeśli chodzi o nakrętki to były wycinane z plastikowego pręcika wyciągniętego termicznie. Z ramki wlewowej wyciąłem ok. 5-6 cm kawałek, po czym nożykiem ściąłem go wzdłuż długości z sześciu boków. Tak przygotowany nagrzewałem i rozciągałem do mniej więcej zakładanej grubości. Można tak przygotować kilka i wybrać z tego najdogodniejszy odcinek do szatkowania.
 2. Widzę że mamy podobne cele do realizacji, z tym że Ty masz pierwszy etap za sobą jak widzę. Ja dopiero będę się zmagał z tą materią. W najbliższych planach zastanawiałem się nad dwoma konstrukcjami PZL-130 ORLIK TC-II i I-22 IRYDA, wybrałem narazie pierwszy projekt. Ale z powodu znacznie ograniczonego czasu prace warsztatowe będę mógł rozpocząć gdzieś koło marca. Jeśli chodzi o orlika tego co już mam, to wprawdzie posiadam "gumowe" odbitki kadłuba i płatów ale są bez lini podziału blach i innych elementów. Pozatym w kadłubie jest parę niedociągnieć. Było to spowodowane niewystarczającą dokumętacją jaką posiadałem w tamtym okresie. Tak więc formy do niczego się nie nadadzą i będę tworzył wszystko cołkowicie od podstaw. Tak jak piszesz z upływem czasu przybyło wiele publikacji, zdjęć. Odwiedziło się kilka lotnisk, muzeum, zdobyło się to co potrzebne, poznało się dziesiątki technik czy technologii wykonywania. Tak więc z wykonaniem modelu od strony technicznej myślę że nie będę miał większych problemów, gorzej z czasem. Ale najważniejsze nie poddawać się. Pozdrawiam Jacek G.
 3. ...mycie elementów i na nowo... swego czasu mnie też przytrafiła się taka pomyłka jednym słowem masakra
 4. Dodaję jeszcze kilka fotek w zbliżeniu o które prosiło kilka osób. A co do modelu to fakt, na zdjęciach prezętuje się świetnie ale nie jest znowu tak idealny jak by się mogło wydawać. Jest kilka drobnych niedociągnięć ale to już moja tajemnica gdzie i co. W przyszłości planuję wykonanie wersji jednomiejscowej tak więc zebrane doświadczenia pozwolą na zbudowanie jeszcze lepszego modelu jak ten.
 5. Przeźroczysta osłona wytłoczona jest na kopycie. W środku znajdują się praktycznie te elementy co na rysunku. Podstawa i ścianka tylna pomalowane na czarno, reszta elementów molowana była metalizerami.
 6. witam Na początek dziękuję wszystkim za uznanie. Nie przypuszczałem że te kilka zdjęć zrobi takie wrażenie, tymbardziej się z tego cieszę. Ktoś napisał że z metra wygląda super, i właśnie oto chodzi a w bezlitosnym macro zawsze można dopatrzeć się niedociągnięć. Ale spokojnie, jak będę miał trochę więcej czasu to porobię kilka fotek bliżej. Co do fotek z budowy to nie robiłem ich wiele ale jednak jakieś są i również postaram się wrzucić co ciekawsze. Lucas HS- co do lini podziału to wszystkie fikcyjne zostały zalane CA i wyryte prawidłowo nowe. Toyo - taki bukiet dało by radę jeszcze zrobić
 7. Witam Chcę zaprezętować Wam MiG-a 29, którego ukończyłem jesienią ubiegłego roku. Z powodu ograniczonego czasu budowa tego modelu zajeła mi prawie dwa lata, ale jakoś dobrnąłem do końca. Do budowy wykorzystałem żywice Airesa- wnęki podwozia, dysze wylotowe oraz wnętrze kabiny pilotów które zostało przerobione do wersji ub. W samym zestawie "przeryłem" prawie wszystki linie podziału blach, dodałem nitowanie oraz wydłużyłem podkadłubowy zbiornik paliwa ponieważ jest za krótki. W skrzydłach powycinane są klapy, lotki i krawędź natarcia, te elementy wykonane są jako ruchome. Dodatkowe elementy takie jak drabinka, gaśnice czy zagłuszki wlotów zrobione samodzielnie. Wszystkie opinie i uwagi mile widziane.
 8. to ja też coś dodam w naszych barwach
 9. Ja też mam ten model. Ale budowę rozpocznę dopiero gdzieś koło wakacji (chyba), tymczasem będe obserwował twoje zmagania. Co do elementów w ramce to faktyczne zdecydowanie lepiej będzie wykonać to wszystko od podstaw.
 10. jacek g.

  Mig-29

  Nie zakładając nowego tematu zapytam tu. Dokładnie chodzi mi o długość całkowitą wyrzutni APU-73 i APU-60 na MiG-29. Ponieważ jedną parę muszą wykonać od podstaw (APU-73) a drugą poprawić z zestawu fabrycznego. Znając te wymiary mógłbym już dokładnie powiększyć rzytu z planów do 1/48.
 11. jacek g.

  Mig-29

  Dzięki za link.
 12. jacek g.

  Mig-29

  Właśnie pracuję nad 15-stką z Mińska. Ciekawe czy rozkład plam pozostał ten sam czy został zmieniony? Model jest jeszcze przed malowaniem, tak że można by było pomalować go w najnowsze kamo.
 13. Sądząc po pomiarach kolega Skayraider zamierza pewnie zbudować model od podstaw, ciekawi mie tylko w jakiej będzie skali.
 14. Na allegro napotkałem żywiczny model Dromadera naszego kolegi Marka z forum. http://www.allegro.pl/item434118172_pzl_m18_dromader_zywica_skala_1_35.html
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.