Jump to content

łysy

Members
 • Posts

  52
 • Joined

 • Last visited

Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  pomorskie
 • Interests
  lotnictwo głownie pl
 • Occupation
  specjalista

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Aby zachować wierność historyczną pytanie o km należy uściślić do każdego egzemplarza indywidualnie. NIe było zasady że taka a taka eskadra miała/nie miała m w skrzydłach. Najlepiej dorwać jakieś foto.
 2. Tak, było nawet w jakimś magazynie modelarskim ,jednak kolory na nim zastosowane mają się nijak do tego co zachowało się na pozostałościach Lublina. Dwa kolory to na pewno były ciemny zielony(c.oliwka) i c. brązowy (khaki), zaś spód srebrno-szary. Nieznany jest wg moich informacji niestety tylko trzeci kolor , wg nazewnictwa fabryki jasny oliwkowy. To że model o którym wspomniałeś miał oryginalne barwy z Lublinów to tylko domniemanie. Też gdy go zobaczyłem uradowałem się, że w końcu problemy z kolorystyką R-XIII i pochodnych konstrukcji rozwiązane, sam byłem zwolennikiem teorii o zielonych Lublinach , niestety nie jest tak różowo, znaczy się zielono-oliwkowo
 3. Cieniowania i różnicowanie farb fajnie zrobione...ale wielka szkoda że kolory niestety " z czapki". Co kolegę podkusiło by takie kolory zastosować?
 4. Proszę admina o podmiankę zdjęć, fotosik zawiódł po raz kolejny, ale juzostatni.
 5. Są ładne zdjęcia w 4 tomie cz.1 PKL, datowane na kilka dni przed i już po bombardowaniu Dęblina
 6. Szachownice są po obu stronach, ponieważ tak miał oryginalny samolot stojący w hangarze w Dęblinie. Wystarczy sprawdzić zanim coś się napisze, bo później ktoś powieli złą informację.
 7. Witam kolegów, Przedstawiam inbox nowego modelu ze stajni MirageHobby: PZL-42, czyli Karaś w wersji z podwójnym usterzeniem. W pudle: części plastikowe, 2 ramki fototrawione, kalkomanie i instrukcja na papierze kredowym. Co do czśći plastikowych, otrzymujemy standardowe cześć znane już z poprzednich wersji A i B Karasia plus dodatkowo nowa ramka z podwójnym usterzeniem, rurami wydechowymi i wanną bombardiera. Całość nie odbiega od jakości prezentowanej przez nowe modele Mirage. Oto zdjęcia tego co otrzymujemy: Pudło Instrukcja i kalki wraz z blachami w woreczku strunowym Ramki znane z innych modeli Karasia Dodatkowa ramka z elementami wersji PZL-42 Zbliżenie ramki z detalami PZL-42 Pozdrawiam Łysy _________________________________________________ Robi się... Jak-1M Accurate ........95% Jak-3 Eduard ..........95% PZL-42 1:48 ......30%
 8. Ładnie idzie., choć szpachlowanie skrzydeł na gładko uważam za niepotrzebne i jakoś płasko będzie to skrzydło wyglądać. Moze to i nie 100% zgodnie z oryginałem, ale z punktu widzenia skali lepsze są jednak linie, które można wyeksponować A skoro kolega nie robi KI-S to może będzie miał ochotę odstąpić te kalki do tego schematu?
 9. Witam kolegów Ja zbudowałem jakiś czas temu taką odsysarkę: http://www.plastikowe.pl/technika/odsysarka-do-formowania-prozniowego Pracuje się nią bezpiecznie i wygodnie.
 10. Podział kolorów- symetryczny- wystarczy przejrzeć fotki z epoki, doskonale widać symetrie plam, jest dużo dobrych ujęć eRów. Nigdy nie słyszałem o niesymetrycznym kamo na Lublinach? Ale spód chociaż prawidłowy bo srebrny, a nie jak niektórzy sugerowali niebieski.
 11. Pracy w model dużo włożone...ale, niestety malowanie(podział kolorów) i kolory całkowicie psują efekt, niepodobne do oryginału. Szkoda. ____________________________ Powakacyjny rozruch...Mi-2 35%, P-38 80%
 12. łysy

  Mi-2 1:48 "5245"

  A jak mogła wygladać kanapa dla pasażerów, czy było jedno oparcie i siedziska do przodu i do tyłu?
 13. łysy

  Mi-2 1:48 "5245"

  Czy dysponuje ktoś zdjęciem tyłu wnętrza 5245? mój kontakt na lotnisku ma urlop i nie bardzo chce mi się czekać jeszcze 3 tygodnie. Na necie znalazłem tylko widok przodu i od przodu do tyłu ale za diabła nie wiem jak wygląda tył kabiny(jaka kanapa, gdzie gaśnica itp.)
 14. Po wakacyjnej przerwie, wypacykowałem gotowego już Corsaira i zrobiłem mu małą sesję. Model to znany wypust Tamiya. Od siebie dodałem trochę przeróbek(m. in. kabina, światła, powierzchnie sterowe, troche kabelków).Malowanie wykonane Pactrami, oznaczenia z Pin-up girl - kalkamanie AMD. Teraz trzeba nabrać ochoty i jechać z kolejnymi rozpoczętymi tematami, leżą na biurku P-38 i Mi-2.
 15. łysy

  Mi-2 1:48 "5245"

  Aktywność na forum jest, bo stety lub niestety komp tez dotarł nad wodę Do domu wracam pod koniec lipca, wtedy dalej będę działał. Do pociągnięcia mam 2 tematy- ten tutaj oraz drugi robi się P-38 J Lighting od Academy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.