Jump to content

Jacko

Members
 • Content Count

  782
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Jacko last won the day on April 18 2019

Jacko had the most liked content!

Community Reputation

36 Excellent

Personal Information

 • Location
  Oksywie
 • Youtube
  https://www.youtube.com/channel/UCNoFY4yCQhGqAac03GkNI3w/vid
 • Facebook
  https://www.facebook.com/seba.jacko

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak naprawdę, to cały ten wątek "nie jest precyzyjny", żeby nie napisać że jest lekko bezsensowny... O ile jeszcze samoloty "szkolne" da się rozgraniczyć, to nie ma czegoś takiego jak "szkoleniowe". Tu by trzeba wymienić po prostu wszystkie typy statków powietrznych używanych w naszym wojsku (o le temat ma się do wojska ograniczać). Przecież np. 4slsz ma na stanie Bryzy, i szkoli pilotów na ten typ, a nie ma specjalnej wersji szkolnej. Analogicznie już w jednostkach piloci są przeszkalani na CASAch, Herculesach, Boeingach czy Gulfstreamach. Dokładnie tak samo piloci śmigłowców po szkole
 2. Jacko

  TS-11 Iskra

  Cyknąłem wczoraj trochę fotek BCI
 3. Jacko

  TS-11 Iskra

  Samolotów jako takich w BCI, to nadal zostało 9 czy 10, bo na razie ich nie spisywano ze stanu, ale większość jest "w rezerwie". Nie ma ani pieniędzy, ani pilotów, ani woli decydentów, żeby utrzymywać pełny skład. Część pilotów pouciekała już wcześniej (zresztą tak samo jak z innych jednostek) podczas różnych zawirowań (przede wszystkim podczas "rządów" A.M.), a część się wykruszyła w sposób naturalny w związku z zakończeniem szkoleń na tym typie. Jeszcze w zeszłym roku latało w porywach maksymalnie 5, a na ten rok przewiduje się maksymalnie 4 na raz i to od wielkiego dzwonu, przy okazji
 4. Jacko

  MiG-21

  Ok. Masz rację, bo niepotrzebnie generalizuję. W muzeum bywam sporadycznie tylko przy okazji wizyt w bazie (w zeszłym roku 2 razy) i nie śledzę na bieżąco tych prac. Niemniej ogólne wrażenie jest bardzo złe i te odnowione egzemplarze giną w natłoku tych zapuszczonych. Mam nieodparte wrażenie, że wszystko gnije dużo szybciej, niż jest zabezpieczane.
 5. Jacko

  MiG-21

  Pytanie czy chcieli to zrobić rzeczywiście i próbowali się z MMW dogadać czy to tylko taka wymówka? Bo obok stoi ze sto "eksponatów" dosłownie błagających o jakieś nawet minimalne renowacje i nic się w tym względzie nie dzieje... Natomiast co do samego MMW, to oczywiście też nie jest nic lepiej (mowa o ekspozycji plenerowej). Tu się bierze kubeł olejnej pod kolor i idzie "odnawiać" zabytki smarując nią wszystko jak leci... Ci którzy widzieli kiedyś z bliska "odnowionego" Jaka 9 zapewne wiedzą o co chodzi...
 6. Jacko

  MiG-21

  No tak. W sumie znając nasze "muzea" i "muzealników" nie ma się nawet za bardzo czemu dziwić...
 7. Jacko

  TS-11 Iskra

  Co do Iskry "indyjskiej", to jest plan by doprowadzić do stanu lotnego tę z Muzeum 303. To by była kolejna lotna w rękach prywatnych. "Robi się" też jedna w kamuflażu.
 8. Jacko

  TS-11 Iskra

  Fot: Chris Szał A ostatni lot najprawdopodobniej w ten czwartek...
 9. Jacko

  MiG-21

  Muzealny 8905 z orłem
 10. Jacko

  MiG-21

  Tak generalizować nie można, bo np. na bisach widziałem również czerowne-zielone.
 11. Jacko

  TS-11 Iskra

  "2001" to ostatnia lotna srebrna, której pożegnanie miało się już de facto odbyć jakiś czas temu, ale na razie jest odraczane. Niemniej to kwestia tygodni, a może i tylko dni, bo nie ma już na nich szkoleń i wykorzystują ją teraz piloci z BCI. A co do "malowania", to chyba za dużo powiedziane... Rzeczywiście mówiło się jakiś czas temu o malowaniu okolicznościowym, a skończyło się na domalowaniu drobnych wstawek...
 12. Jacko

  M-346 Master

  Lata jeszcze jedna srebrna Iskra, ale jako że nie ma już na nich szkoleń, to wykorzystują ją tylko piloci z BCI i to niestety jej ostatnie podrygi. Już nawet kilka razy był planowany jej lot pożegnalny i mała "uroczystość", ale jak na razie odraczają to w czasie. Niemniej to kwestia tygodni, a może i dni.
 13. Jacko

  An-2 wrak

  MiG-23 stał tam do przełomu 2018/2019. Był to MF o numerze 001, któremu domalowano czerwoną gwiazdę na stateczniku. An-2 to "M" o numerze 1316. Niedawno też został sprzedany i zabrany. Kiedyś stał tam jeszcze MiG-21MF.
 14. Jacko

  Mig-29

  Ktoś się orientuje czym różnią się bomby LMOB-100 z dwoma niebieskimi paskami, od tych bez pasków? I podobno nie chodzi tu o ćwiczebna - bojowa. Te pierwsze są rzekomo całe niebieskie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.