Jump to content

laskonogi

Members
 • Content Count

  1,040
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by laskonogi

 1. nie było człowieka chwile a tu 2 strony musiałem sie przekopać do własciwego wątku szacun chłopaki 🤪 dobrze ze rozmowa wraca na własciwe tory - mnie tam sie zawsze podoba jak ktos cos zrobi i walnie fotkę mozna i popatrzec i podumać jak to będzie jak sam bede robił . Popieram prosbe o fotki dot glonowania i kamienowania (tylko nie dosłownie :)))))
 2. niezle widać "czyste" burty i pytanie co to sie tak dymi z dziobu - tam były jakies wydechy? czy ja nie dowidzę ?
 3. przyda sie bo u mnie na wiosce to muszę młodego z młotkiem przy rynnie ustawiać
 4. no i masz wiem wiem de facto i tak zdjęcia to podstawa troche sie drocze wiadomo ale czy naprawde jak sie robi plany etc to nie mozna takiej prostej rzeczy jak uklad poszycia zrobić ? ... jestes nieocenioną skarbnicą dziekuje ! ps nie mozna takiej prostej rzeczy jak uklad poszycia zrobić ? ... - po fotkach od MAV cofam com rzekł zastanawiam sie że przy tak dużym kadłubie to chyba nie będe bawił sie z warstwami podkladu etc tylko zaznacze na ostro te linie podziału ?
 5. ciekawym jest że standardowa plansza barwna Trampka jest de facto identico z tym co jest w BS z 39 przypadek ... nie sądze czyli jednak - ciekawe że nigdzie nie ma na planach podziału blach .... a na zdjęciach niby widać - własnie to niby
 6. Radośnie informuje iż aby nie było nudno zaczynam kolejny projekt HMS Exeter w wersji z 1939 czyli z czasów spotkania z Grafem Podstawą będzie nowy wypust Trumpetera wzmocniony blachami, pokładem, lufami (które jeszcze jadą). Mam zamiar wykonać go do gabloty wiec kupiłem także toczone podpórki Dzięki nieocenionej pomocy co po niektórych członków naszej szalonej społeczności stałem się także posiadaczem kilku ciekawych publikacji w temacie które mam nadzieje pomogą dojść do finału życzcie mi szcześcia ... A no i od razy pytanie - ryc kadłub czy nie ryć o t
 7. dorzucę kilka doświadczeń z kontaktu z żywicą, i tak 1 nigdy styrobian nawet styrodur musi być totalnie zapaćkany 2 trzeba wybierać żywice niskotemperaturowe a i tak potrafi potopić plastik 3 wszystko co powyżej 3 cm sugeruje warstwowo - większa kontrola nad bąbelkami etc - tylko wowcza zapisz sobie proporcje koloru etc. Możesz tez 2 zalewać po ok 6 h od poprzedniej wówczas dojdzie do delikatnego zmieszania warstw i przejście będzie płynniejsze. Ta płynność jest de facto największym wyzwaniem w warstwowym zalewaniu fajny koncept, be good mi tez pierwsze wylewki wyszły .
 8. No patrzam patrzam, aż mnie zafrapowałeś z tymi blaszkami ale chyba u mnie wszystko oki - działaj bede kilka kroków za tobą A robisz na wodzie czy raczej do gabloty //??
 9. A ja wale podkład tamki rozcienczony na maxa i potem właściwy kolor a i tak po gięciach trzeba zrobić poprawki... 😉
 10. Poprzeczką idzie w górę 😉 patrzam
 11. Ja miałem kiedyś żaglowiec z ArkModels i jesli te podwodne puszki są na tym samym poziomie wyprasek to raczej ... nie
 12. oo kolega także ostrzy zęby na Exetera - do mnie płynie - też zbieram dokumentacji wiec chętnie podpatrzę ... i jak cos fajnego znajde pdoeślę M.A.V jak widze podrzucił juz kilka ciekawych
 13. no słabo raczej nie będę sie bawił w rzeżbe kieszenie etc choć de facto potrzebuje tyljo 2 no trudno ! dzięki za info
 14. Panowie potrzebuje wsparcia Nabyłem taki zestaw niezwykle przyjemnych dla oka figurek 1/72 amerykańskich wojaków, chce ich przysposobić do Europy 44/45 i teraz pytanie Czy mundury ok / niepokoją mnie szczególnie hełmy, jakoś nie kojarzę ich w europie z pokrowcami ? oraz nogawki ... Szukam przeglądam ale jakos nie mogę otrzymać jasnej odpowiedzi .... może jest tu spec od umundurowania ? dzięki !
 15. mnie sie podobało od początku do końca - gratulacje !
 16. na takie cos trafiłem neizłe cuda tam mają http://fstarmodel.com/
 17. widziałem, no flyhawk ani trumpeter to to nie jest ...
 18. popieram, nawet sie zastawiałem chwile.. gdzie kolegę wywiało - fajna te konserwy
 19. na razie tak uczyniłem - tak sobie rozważam różne opcje ... ty mi tu soy-ą oczu nie mydl, tez dzis ogladałem i schwałem do pudełka ..
 20. Dzień dobry dosyć tych wyborów Panowie tak sobie patrzę na trumpeterowy kadłub graf spee i zastanawiam sie czy mogę to to tak zostawić. Jak patrzę na zdjęcia i relacje to kadłub był raczej nie ruszany - jakieś spostrzeżenia wnioski uwagi ?
 21. jak w temacie ? jakis update ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.