Jump to content

Fazzy

Members
 • Content Count

  66
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 1. W cywilnych karetkach / naziemnych / widziałem ciemnobrązowe obszyte czarną plastikową lamówką Za bogato to tam nigdy nie było. Egzemplarz "z pudełka" to wersja de facto "R" z lat 70-tych czyli Mi-2SR (sanitarno-reanimacyjny): Egzemplarzy nie powstało więcej zapewne przez brak dostępności do specjalistycznego sprzętu w który można by takie śmigłowce wyposażyc. Podobną próbę adaptacji podjęto na egzemplarzu ZXZ, też zasłaniając jedno okno. Chodziło o lepsze umiejscowienie sprzętu medycznego min. na ścianie i jego lepszą dostępnośc. Modernizacja "Plus" to już inna historia ;
 2. W wersjach sanitarnych (cywilnych) defibrylator nie był podstawowym wyposażeniem. Podobnie jak inkubator najczęściej był pakowany przed konkretnym lotem. Np. w Krakowie w 1997 r. jako pierwszy w Polsce uruchomiony stały Lotniczy Zespół Reanimacyjny i miał on już już na wyposażeniu sprzęt tożsamy z ówczesnymi kołowymi "R"-kami. Co ciekawe "na wyposażeniu" przez jakiś czas latał teł strażak z PSP.
 3. Ooo Adam super a jak wyglądał z krzyżami?
 4. Czyli stary model w nowym opakowaniu? Smer:
 5. Nowość z Plastyku ;) Ktoś ma taki, widział w środku?
 6. Piękna sanitarka Dla zainteresowanych tematem podobne maszyny: http://www.muzeumratownictwa.pl
 7. Na pewno 620 miał takie ;) Poza tym po wizycie Jana Pawła II na Mi-8 zostało zamalowanie (na granatowo) tylko napis LOT. Pas na osłonach silników pojawił się dopiero później...LOT w 1979 r. wypożyczył 4 "rządowe" Mi-8 i jeden z PUL.
 8. Salonki przed malowaniem LOT-u miały jeszcze inne malowanie z szerokim pasem czerwonym w pobliżu okien i błękitnymi na górze kadłuba ;)
 9. W 1:72 na pewno Mi-2, S-13 i jakaś karetka z I wojny ;) Dla zainteresowany Mi-8 SP-SXR miał wcześniej inne malowanie niebawem w galerii jak również KOLOROWE sanitarnego SM-1 ;p
 10. Mamy kilka modeli do sklejenia/odświeżenia. Może jest ktoś chętny kto podjąłby się budowy najlepiej z Krakowa ;)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.