Jump to content

zbychm

Members
 • Posts

  146
 • Joined

 • Last visited

Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Warszawa
 • Interests
  fotografia, modele i militaria czasów LWP, ASG
 • Occupation
  trener, coach
 1. Koledze patrykvel zapewne chodziło o podział akrylu na te "celulozowe" które rozcięcza się dedykowanymi płynami i w zastępstwie zmywaczem bezacetonowym, oraz te "wodne" które rozcięcza się różnymi miksami wódki, spirytusu, płynu do szyb itp... w różnych proporcjach.
 2. Nie jak każda. LT jest dedykowany do "celulozowych", ale część akryli "wodnych" także rozcieńcza.
 3. Bardzo dobra rada, spokojnie możesz rozcieńczać szpachlówkę tamki zmywaczem bezacetonowym. Może to być więcej niż przysłowiowa kropla. Ja zawsze po użyciu, do tubki zakraplam dwie, trzy krople. Wyrównuję wtedy, to co odparowuje gdy tubka jest odkręcona.
 4. To naprawdę dobry podkład posluchaj powyższej rady i nie rezygnuj. Warstwy prawie transparentne to dobry kierunek. :-)
 5. raf - brak mi słów, jak przyjemnie się robi po obejrzeniu Twojej eskadry. Przyłączam się do Cinekf1
 6. W miarę strugania pewnie dojdą następne pytania, na razie wielkie dzięki za powyższy materiał do prac
 7. Kopałem, kopałem i .... dokopałem się Chyba na szpadel z brązu lub srebra zasłużyłem. Nerwy ukojone, robota ponownie w toku. Fakt, że za kilka dni ponownie przerwę bo zbliża mi się kolejna wizyta w szpitalu, ale między czasie trochę podłubię. Na początek obecny stan, czyli złączone połówki kadłuba, trwają także prace nad silnikiem PZInż Junior. Kończę kadłub i mam pewien dylemat, mianowicie wykonuję wersję pws i nie wiem jak wykonać dół kadłuba. Instrukcja i model ukazują coś na kształt dwóch klap: a na planach które otrzymałem od szanownych kolegów nie ma tych elementów. Dolną część kadłuba w pełnym wymiarze mam tylko na planie z aero 3/1991: Opis nie do końca jest dla mnie jasny. Fragment płata z opisem pws widok z dołu, oraz płat z kadłubem z opisem dwl widok z dołu. Czy należy przyjąć, że skoro uwzględniono jedynie wzierniki w płacie skrzydła pws, to jest to jedyna różnica i nie ma tam żadnych klap? Proszę o radę czy trasować linie, czy robić klapy?
 8. To jakieś dziesięć razy mniej miast i dziesięć razy mniej klientów niż potrzeba aby pokryć koszty. Iskra może być nadal marzeniem, ale Mi-2 i Mi-8/17 spełnia w całości kryteria przyszłego sukcesu. Te maszyny eksploatowane były w prawie każdym zakątku byłego bloku wschodniego, więc potrzeba tylko dobrej dystrybucji w świecie. Dobry dystrybutor, który nie zedrze z producenta na marży może zapewnić tu duży sukces.
 9. Puszczyk jest przykładem jak najbardziej udanego kompromisu cena / jakośc. Myślę, że z naciskiem na jakość, oby plemnik był tej samej jakości. Swoją drogą obiecałem sobie, że dopóki nie powykańczam zaczętych modeli nie kupię nowego i nie dotrzymam słowa
 10. Martola podała w zapowiedzi : Mi-2 morski: http://www.martola.com.pl/pl1879/produkty48654/mi_2_morski Mi-2 transportowy: http://www.martola.com.pl/pl1879/produkty48655/mi_2_transportowy_ Mi-2 URN: http://www.martola.com.pl/pl1879/produkty48656/mi_2_urn_ Mi-2 wojskowy: http://www.martola.com.pl/pl1879/produkty48657/mi_2_wojskowy_ Mi-2 czajnik 50 lat: http://www.martola.com.pl/pl1879/produkty48658/mi_2_czajnik_50_lat_
 11. Rewelacja, jest się na kim wzorować Gratulacje
 12. Robert, rewelacja, różne odcienie paneli wyszły świetnie, całość prezentuje się b.dobrze, gratulacje.
 13. zbychm

  MiG-21

  O pulpicie było już zdaje się na poprzednich stronach. Generalnie w przeciwieństwie do "zwykłych" ładunków w "A" dochodziło programowanie sposobu eksplozji. Koledzy uzupełnią, ale w grę wchodziło uderzenie na wysokości, na poziomi gruntu i zdaje się po wstrząsie, uderzeniu plus warianty zasilania, ogrzewania.
 14. zbychm

  MiG-21

  Babcia, wiem, że dzwonią, ale nie wiem w którym kościele. Czy wszystkie bis-y miały możliwość przenoszenia spec ładunku? Czy w po podpisaniu na początku lat 90 układu rozbrojeniowego USA-ZSRR nie "obcięto" nam potencjału bojowego?
 15. Robert, idzie super, z przyjemnością podglądam postępy. Przyznam, że nie oglądałem jak wygląda zestawowa rurka, ale może jednak trochę lansu z mastera? Raczej nie przypadkowość, pewne podobieństwa występowały w kilku egzemplarzach w tych samych miejscach. Myślę, że Robert to uśrednił i zaakcentował faktycznie tam gdzie częśto przebarwienia występowały.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.