Jump to content

maciekf16

Members
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Grabowiec
 • Interests
  Lotnictwo 1:72, 1:144

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dużo konkursów jest odwołanych. Proszę informować na bieżąco o statusie imprezy. Nie chcę na darmo przyjeżdżać.
 2. Interesują mnie dwa Hornety z Revella.
 3. Na konkursie modeli kartonowych w Przeciszowie były do nabycia Sokoły . Jeżeli chodzi o Jaworzno to było ich więcej ale ostatnią sztukę zostawili na stole w celach reklamowych i dlatego sprzedaż odłożyli na koniec festiwalu. Następny konkurs to Bielsko Biała na którym będzie stoisko Answera. Ja też czekam na 1/72 ale pewnie trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość.
 4. Sokoły z Answera można było kupić za 160zł podczas konkursu w Jaworznie. Wrażenie z oględzin - pozytywne.
 5. XVI WOJEWÓDZKI KRASNOSTAWSKI KONKURS O GRAND PRIX “MAŁEGO MODELARZA”, KONKURS MODELI KARTONOWYCH, PLASTIKOWYCH ORAZ PUCHAR POLSKI KLAS “C” NAVIGA 1. ORGANIZATORZY Urząd Marszałkowski w Lublinie Zarząd Wojewódzki LOK w Lublinie. Zarząd Powiatowy LOK w Krasnymstawie. Klub Modelarski “MINI” w Krasnymstawie 2. WYKONAWCA Klub Modelarski “MINI" w Krasnymstawie 3. TERMIN I MIEJSCE KONKURSU 25-27.listopada.2016 r. Krasnostawski Dom Kultury ul.Okrzei 10, 22-300 Krasnystaw. 4. CELE I ZADANIA KONKURSU Promocja wydawnictwa “MAŁY MODELARZ" Promocja województwa lubelskiego Popul
 6. Osobiście łosz robię na końcu po malowaniu, cieniowaniu, lakierowaniu i na kalki.
 7. Dzięki za dodanie Krasnego. W najbliższym czasie są jeszcze dwie imprezy kartonowe . 29-30 11 2014 PUCHAR PREZESA LOK http://gpm.pl/konkursy-i-wystawy/29-30-11-2014-puchar-prezesa-lok-i-nie-tylko oraz IX Konkurs-Wystawa Modeli Kartonowych w Gołębiu [6-7.12.14] http://www.konradus.com/forum/read.php?f=27&i=32320&t=32320&filtr=0&page=1 Pozdrawiam, Maciek
 8. Jeżeli istnieje ryzyko uszkodzenia delikatnych elementów to przyklejasz je do modelu na samym końcu tzn. po washu i lakierowaniu. Często jest tak że zamontowane golenie, klapy, uzbrojenie, śmigło czy maszt antenowy utrudnia prawidłowe zrobienie washa i położenie lakieru. Osobiście w/w elementy robię osobno na gotowo i na końcu przyklejam do gotowego płatowca.
 9. Zrób próbę na ramce z tego plastiku, upaciaj klejem i po wyschnięciu szlifuj i poleruj. Elementy przeźroczyste najlepiej przyklejać ClearFixem a nawet Wikolem. Jeżeli ma to być klej do plastiku to z grupy o bardzo rzadkiej konsystencji i nigdy cyjanoakrylem. http://www.martola.com.pl/pl144/produkty37284/putty_tray Jeszcze są inne narzędzia ale trzeba znać nazwy handlowe.
 10. Kontakt na stronie http://www.aber.net.pl http://www.part.pl/ Jeżeli u nas nic nie wyjdzie to jest sporo firm zagranicznych np. http://www.eduard.com/ O najważniejszym zapomniałem, sprawdź czy są już na rynku blachy do modelu do którego zrobiłeś projekt. Trudno sprzedać coś co już jest i rynek jest tym nasycony.
 11. Producenci blach świadczą również usługi trawienia dla odbiorców z zewnątrz. Możesz zamówić blachy według własnego projektu i sprzedawać pod własną marką. Jeżeli chcesz sprzedać sam projekt to nie wysyłaj oryginalnego pliku tylko jpega do wglądu dopiero po podpisaniu umowy o dzieło wysyłasz oryginał. Ważne żebyś się nie nastawiał finansowo na kokosy bo to nie ta branża.
 12. Na tak czystym modelu obicia farby nie będą dobrze wyglądać nawet jeśli będą po mistrzowsku wykonane. Model będzie przypominał nielota na którym ćwiczono wsiadanie i wysiadanie z kabiny.
 13. Może to oczywiste ale wnętrze kadłuba należy pomalować na czarno i sprawdzić w nocy przed sklejeniem połówek czy światło nie przebija przez plastik.
 14. Nie wiem jak to jest w Vallejo ale z Humbrola będzie 79 na zewnątrz oraz 127 ładownia zaś kabina pilotów prawdopodobnie Revell 9.
 15. Jeżeli każde moje zdanie mam tłumaczyć jak małemu dziecku to dalszy mój udział w tym wątku nie ma sensu. Kto nie chce zrozumieć ten nie zrozumie. Jeżeli admin nie przenosi tematu w bardziej odpowiednie miejsce to widocznie tak ma być i nie mam zamiaru z tym walczyć. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.