Jump to content

Baldigozz

Members
 • Posts

  436
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Baldigozz last won the day on July 22 2019

Baldigozz had the most liked content!

Reputation

33 Excellent

Personal Information

 • Location
  Poznań
 • Occupation
  medicine in progress :)

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ej, no coś tam da się wypatrzeć jak się powiększy w przeglądarce Na szczęście w porę znalazłem to zdjęcie, bo już miałem pomalowane inne koła napędowe, a ze zdjęcia jednoznacznie można określić typ. Na wieży widać, że gwiazda jest urwana jak w kalkomanii, a nie bardzo widać coś w rodzaju siatki maskującej. Zakładam, że producent zestawu dysponował lepszym zdjęciem niż ja skoro zdecydował się na taki krok. Zresztą ten wóz ma inne indywidualne cechy jak choćby przemalowane numery na burtach. Znowu za dobrą monetę biorę, że ktoś tam to zbadał. Co do kończenia, to jednak drobiazgi zostały. Dorobić antenę, właz amunicyjny otwarty więc będą na błotniku czekać na załadowanie naboje. Miało być trochę wilgoci ale jedna warstwa wet effects okazało się za mało. Może jeszcze spróbuję bardziej zmatowić brezent.
 2. Na jedynym zdjęciu tego wozu jaki znalazłem gwiazda jest taka jak na kalkomanii.
 3. Te gwiazdy tak miały. Na pewno z jednej strony, a z drugiej kto wie ale producent widać przyjął, że obustronnie
 4. Stan na dziś ale stoi już tak ze 2 tygodnie. Czekam na wenę co dalej.
 5. Pociągnięty zestawem Gunze dla Olive Drab ale z komórki, to mało co widać
 6. Wybacz ale na zdjęciach, które wrzuciłem ten właśnie efekt naturalnie stworzył się sam przez błysk farby na krawędziach. Czyli mam zlikwidować ten naturalny błysk na krawędziach, a potem go namalować jaśniejszą farbą żeby udawał prawdziwy?
 7. To znaczy czego nie uwypukliłem, a co zauważyłeś na ostatnim zdjęciu? To do Patryka. Natomiast serio uważacie, że siedzisko w czołgu, który walczy jakiś miesiąc, może dwa się wytarło? Moja skajowa "skóra" poprzecierała się w paru miejscach raptem po 3 latach. Miałem kiedyś furę ze skórzanymi siedzeniami, owszem przetarte po sześciu latach jeżdżenia dzień w dzień. Nawet te obicia co zrobiłem, to bardziej "dla jaj", bo nie sądzę żeby w miarę nowy czołg takie miał.
 8. No takie jakieś bezwyrazowe te siedziska robili.
 9. Zdjęcia wnętrza wieży zanim ją zamknę i większości nie będzie widać. Gąski prawie skończone, jeszcze zęby podoklejać.
 10. Oj tam, oj tam Deflektor to taka inna nazwa skrzynki rozprężnej. Jak rozumiem chodziło o to żeby gorące spaliny nie dmuchały w nawis kadłuba i żeby nie robić długiej rury wydechowej. Model ma kalki do wozów z 1945 r, a co do wersji wieży jeszcze nie tykałem ale ma dwie wersje aranżacji wyposażenia: wczesną i późną. Masz może jakieś ładne zdjęcie mocowania 0,30 calówki na wieży? Kiedyś robiłem ale nie odszukam, a materiały mam na starym komputerze. Mam zdjęcia takich wozów z dwoma kaemami na wieży jak poniżej ale mało tam widać. Kołyska km-u "mała", bo w zestawie jest jeszcze taka duża. Jeśli chodzi o bambetle na czołgu, to chcę zrobić miks tych ze zdjęć.
 11. Kadłub zamknięty i większość drobiazgów już na nim. Muszę przyznać, że RFM robi piękne narzędzia. Postanowiłem, że skrzynki rozprężne spalin czy jak one się tam nazywają zamontuję w dwóch możliwych pozycjach. Wózki udało mi się wczoraj zmontować, faktycznie dwa punkty klejenia i są ruchome. Teraz przymierzę się do gąsienic, bo wyglądają w instrukcji przerażająco więc lepiej mieć to za sobą. W założeniu też mają być ruchome. W pudełku jest taka uniwersalna ramka z uzbrojeniem dodatkowym. Oprócz pół calówki jest i 0.30 cala, pm-y. Różne wersje luf, kołysek. Bardzo ładny detal.
 12. CMK zestaw mam gdzieś zachomikowany. Skończyło się na tym, że nie mogłem się zdecydować w co go pakować. Poza tym nie przepadam za żywicami. Co do RFM wiem, że wytykają im różne błędy merytoryczne w niemieckiej pancerce ale tak modelowo są właściwie samoskładalne. Wczoraj poskładałem do kupy kadłub i na razie na sucho zgłębiam instrukcję w zakresie wózków. Trochę mnie zaskoczyło, że chyba wszystko jest wskazane nie do klejenia, bo są pracujące. Szerzej zaś, obrodziło w produkty shermanowe, bo Meng wypuścił swoje pierwsze, a oni robią też osobne zestawy wnętrz, to może i dla Shermanów coś takiego będzie. Miniart i Takom weszły w temat M2/M3 i to z wnętrzami więc konsekwentnie może pójdą dalej.
 13. Witam po dłuższej przerwie. Jako, że mimo iż model ten jest już chwilę na rynku, a jakoś nie widać go wśród modelarzy postanowiłem wrzucić trochę zdjęć. RFM wydało pierwszego, prawdziwego Shermana z wnętrzem, bo do tej pory o ile się nie mylę byliśmy skazani jedynie na zestawy waloryzacyjne CMK, a i to do wąskiej grupy czołgów M4. Pozostaje mieć nadzieję, że to nie jednorazowy wybryk ale przynajmniej wstęp do kolejnych wozów na bazie podwozia M4A3, czyli pojawi się zestaw z armatą 75 mm, ze 105-tką. Zestaw jak na razie bardzo przyjemny, mogę jedynie wskazać, że przedział silnikowy najlepiej chyba montować przed przyklejeniem tylnej ściany wanny. Ja gródź wewnętrzną i tylną ścianę osadziłem wcześniej i wtedy silnik wciska się cokolwiek na siłę.
 14. Też czasem nie widzę baboli, a zwłaszcza gołym okiem. Głównie do tego służą mi zdjęcia, bo patrzę i oczom nie wierzę ? A na babole związane ze szpachlą najlepsza jest zwykła, byle jaka farbka położona pędzlem. Kładę tylko w te miejsca, gdzie było lepione. Jednolity kolor pomaga wyłapań załamania powierzchni. Co do reakcji szpachli z surfacerem, być może ale przede wszystkim niektóre szpachle zwyczajnie potrafią się zapaść. Ja już od lat nie używam w ogóle szpachli. Większość dziur zalewam po prostu gęstym/średnim CA. Raz, że schnie błyskawicznie w porównaniu ze szpachlówkami, dobrze się obrabia, a nadmiar można po prostu usunąć debonderem. Na większe dziurki odcinam kawałek ramki z zestawu i wklejam w dziurkę. Można to potem obrobić tak, że nie ma różnicy materiału, faktury.
 15. Dałeś czadu z tym spodem, ja to zawsze he, he idę po łebkach, bo kto by tam czołga odwracał do górami nogi...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.