Jump to content

dekalotes

Members
 • Content Count

  108
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Lublin
 • Interests
  Motocyklizm, modelarstwo
 • Occupation
  Student TIR
 1. Witam ponownie po... hohohoh długiej przerwie... tak jak obiecałem paru osobom, model dokończę ;) Zabieram się powoli do roboty i reaktywacji. Niestety z głowy wyleciało mi trochę koncepcji i kolejność działań które teraz mam zrobić... Pozostało: Pomalować na "rdzę" wewnętrzną stronę ścian stanowiska karabinu. "Postawić" mocowanie karabinu Zrobić mocowanie anteny z tyłu kabiny... (nie mam jeszcze bladego pojęcia jak to zrobię) Wykonać washa wszystkich elementów (wraz z wnętrzem), położyć kalki i skleić wszystko do kupy (każdy element będę washował oddzielnie ze względu na dużo zakamarków i trudno dostępnych miejsc. Na sam koniec - Pałąki i siatka maskująca. No chyba, że zaproponuję mi ktoś inną koncepcję działań ;)
 2. Nie wiem jak to było dokładnie w grze, ale uważam, że powinieneś inaczej osadzić abramsa... albo całkowicie w błocie, żeby był lekko zatopiony, lub zrobić go by stał, stosunkowo równo, masz sztywne zawieszenie, i dodatkowo gumowe gąski, jakoś razi mnie to teraz po oczach. - no chyba, że się mylę, nie jestem jeszcze tak doświadczony. Co do siatki ogrodzenia to tak się zastanawiam... może z czegoś podobnego jak z tych koszyków, w których trzymasz pędzle i inne pierdoły?
 3. Bardzo ładny powrót, chociaż siedzę raczej w pancerce, to model jak na powrót bardzo mi się podoba ;) Zrobiony jak należy, a kalkami się nie martw, następnym razem wyjdzie lepiej, może za mało warstw sido położyłeś? tak tryzmać!
 4. Działa działa ;) Ekstra, dzięki serdeczne, w takim razie dorobię nowe drzwi ;)
 5. Bardzo mała rozdzielczość, nie dysponujesz, ,może większą? Chętnie spróboję coś dorobić. (EDIT: A teraz link już nie działa) Blachy zeszlifowałem i podejdę do nich jeszcze raz, próbojąc zastosować większą róznorodność, jednak z tego co widzę, na zdjęciach gun trucków, to kolor ich jest prawie całkiem jednolity - rdzawy. Tak czy siak nie zaszkodzi spróbować zrobić jeszcze raz. Niestety kot mi gdzieś wyniósł element mocowania prawego lusterka... Spróbowałem to dorobić z ramek, efekt trochę się różni od oryginału, ale chyba przystanę przy tym, później dokleję zdjęcie...
 6. cierpliwie czekamy ;) spawy same się nie zrobią ;)
 7. Ciężarówa pomalowana już dwoma warstwami, później wkleję lepsze zdjęcia, teraz tylko, żeby uwidocznić efekt jednolitego koloru, brakuję tylko lusterek, które dokleję razem z drzwiami, wszystko trzyma się na tzw. prowizorkę - blacha na drzwiach przyklejona tasmą dwustronną. Próbka wykonania blach, z drugiej strony nie są jeszcze pomalowane, będą 4 ściany, więc dojdzie jeszcze jedna z tyłu, wszystko zabezpiecze bezbarwnym, więc może to trochę wpłynąć, a czy efekt dobry? oceńcie sami, uświadomiłem sobie też, że chyba popełniłem błąd, bo powinienem wcześniej do blach przymocować części, do których będą przykręcone szekle. Może uda mi się to zrobić po skończonej pracy. A jak nie, to zrobię jeszcze raz. Chyba, że macie jakiś inny sposób by przymocować do blach łańcuch widoczny na pierwszym zdjęciu (ponieważ szekle, mam trochę inne jak potrzeba...)
 8. faktycznie, ziarno wygładziłem (rozsmarowując pastele na całą powierchnie) a i dzięki temu wygląda jeszcze lepiej ;)
 9. Jak tylko będę miał warunki i chwilę wolnego, zrobię to przy świetle dziennym. Dotychczas pomalowałem pakę (jeszcze tylko muszę przymocować i domalować błotniki) 1 warstwa na przodzie (jutro położę drugą) tym czasem w chwili gdy czekam aż wszystko wyschnie, przymierzyłem się do 'blach' i rdzy... Część, która będzie przymontowana do drzwi kabiny pomalowałem gun metalem i od razu posypałem sproszkowanymi pastelami o różnych odcieniach efekt mniej więcej taki: Czy to o to chodzi?
 10. Washa brązem robiłem już na abramsie, całkiem fajnie to wyszło, wydaje mi się, że lepiej jakby mi przyszło to robić czarnym. Tym czasem, dodaję trochę zdjęć z dalszych postępów pracy, teraz pozostaje tak na prawdę tylko malowanie przodu + paki, będę to robił dzisiaj/jutro. Zobaczcie ten suchy pędzel... to tak ma iść? Robiłem też suchy pędzel na tych stalowych cześciach i kratkach (chciałem zrobić imitację wytarcia gun metalem) ale sam nie wiem czy to dobrze wyszło
 11. Nie no, po prostu majstersztyk Nie chce poganiać, ale też nie mogę się doczekać efektu końcowego Wklej później zdjęcie na profil na facebook'u Huberta ;) Ciekawy jestem czy coś napisze.
 12. Zawsze przez okienko, będzie można odrobinę zobaczyć, szyby przecież będą tylko z przodu, a drzwi będą miały powcinane ramki jak to w tych M923 było. ;) Niektórzy robią pełne wykozaczone wnętrze, a potem zamykają na puszkę pojazd, tak, że to nigdy nie ujrzy już światła dziennego, a pochwalić to mogą się jedynie na zdjęciach z warsztatu. Ja poprzez takie zabegi, zdobywam dodatkowo doświadczenie, którego jest baaaaaaardzo mało, przypominam, że to 5 model, a zarazem pierwszy raz robię sam coś od siebie (scratch) dzięki temu, mam nadzieję, że wnętrze następnego pojazdu, które będzie dużo bardziej widoczne wypadnie lepiej. Sido + washa kabiny zrobię razem z washowaniem całego przodu, jako, że wash całego pojazdu będzie robiony umbrą (brąz) to kabinę też zrobić tym kolorem, czy może jednak czarnym (i tak kabina ma inny kolor - zielony)? Jak uważacie?
 13. Nooo... z efektów jestem średnio zadowolony... zresztą ocencie sami... byle szczerze, jestem przygotowany na dobicie Co jeszcze zrobić?
 14. no fajnie fajnie, jest spoko, w sumie bardzo podobny do mojego a z czego zrobić antenty? ja robiłem z rozciągniętych ramek, nie wiem czemu, ale jednak ten sposób najbardziej polecają. Pytanko jeszcze jedno, malowałeś tak samo jak i ja pędzlem? Jeżeli tak to Np. na przednim pancerzu wieży widać ślady po włosiu, dobrze mi się wydaję? Czy to poprostu takie zacieki od washa?
 15. Małymi kroczkami powoleńku do przodu, poprawiony stelaż na radio - brakuję tylko bazy, później "kablowanie", malowanie i montaż
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.