Jump to content

lesio-69

Members
 • Content Count

  520
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

41 Excellent

Personal Information

 • Location
  Warszawa
 • Interests
  modelarstwo, marynistyka, II wojna światowa,

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Juro będzie u mnie engraver 0,2 mm z Bordera, więc będzie okazja do testów. Z tym, że kto śledzi moje warsztaty wie, że ja nie potrzebuje narzędzia do wykonywania jakiś cienkich linii podziałowych. Potrzebuję narzędzia, której przeryje pokład żaglowca lub deski poszycia. Najbardziej brakuje mi narzędzia do wykonywania pionowego połączenia desek na burtach.
 2. Ciężki orzech do zgryzienia z tym malowaniem. Te RAFu też jest bardzo ładne, tym bardziej, że szarości bardzo ładnie Ci wychodzą. A z białym jak to z białym, może być ciężko.
 3. Zapowiada się ciekawie, a nawet bardzo ciekawie.
 4. Też mam engraver Tamki/Olfy, Trumpka i jeszcze rysik Hasegawy. Faktycznie każdy ma przekrój końcówki trójkątny a Border prostokątny. Ja skuszę się na ten 0,3 mm
 5. I dlatego zainteresowało mnie Border Model. Jest dużo tańsze. Myślałem, że już ktoś tego na forum używał.
 6. Tu masz lepszy widok na końcówkę Border Model. Dla mnie nie przypomina w żaden sposób MRP, tylko Tamkę https://www.toypanic.com/toy.aspx?p=37615 https://warmodel.ru/skraybery-bd0043-ceratizit-03-mm/ Tu masz jeszcze recenzję paru narzędzi Border Model i dokładnie widać kształt skrobaka https://dnmodels.com/all/border-model-tools-review/
 7. Na pewno nie. MRP nie ma tylu średnic i ma inny kształt. https://plastmodel.pl/p/27/27270/mr-scriber-narrow-mr-paint-black-mrp-sc1-nozyki-pilki-pincety-szczypce-itp-narzedzia-modelarskie.html
 8. Czy ktoś używał narzędzi firmy BORDER MODEL? Interesuje mnie ten rylec https://www.mojehobby.pl/products/Fine-Engraving-Blade-0-3mm.html Jest bardzo podobny do rylca Tamki (jeśli nawet nie jest to samo, tylko oprawione w rączkę) https://www.mojehobby.pl/products/Fine-Engraving-Blade-0.3mm.html
 9. Masz racje odnośnie ułożenia jufersów. Mój błąd. Natomiast odnośnie ułożenia wyblinek czytałem kiedyś bardzo mocno rozbudowaną dyskusję. Chodziło o to, czy wyblinki mają być równoległe do linii wodnej czy też do ławy wantowej.
 10. Szkoda, że na fokmaszcie masz źle ułożone górne jufersy. Doły jufersów powinny być w jednej linii.
 11. Jednak sumienie mi nie pozwoliło tego tak zostawić i likwiduję te fałszywe połączenia desek i wykonam prawidłowe. Dotyczy to również kadłuba. Surfacer 500 i jazda. Mam nadzieję, że mi to wyjdzie. Przeglądałem bardzo dużo relacji z budowy tego modelu na różnych forach i nikt do tej pory nie wykonywał tego w tym zakresie jaki ja wykonuję. Zawsze kończyło się co najwyżej na wykonaniu gwoździowania. Nikt nie likwidował błędnego połączenia desek.Chcę jeszcze pójść o krok dalej i będę chciał również wykonać imitację desek na poszyciu dennym w miejscu, w którym jest "płaskie" dno. Nie wiem jeszcze, czy będę wykonywał na tych deskach fakturę, bo jak widać jest ona wypukła. Może zasymuluję te wszystkie słoje cienkim pędzelkiem.
 12. Podoba się. Taki trochę żółty trzmiel.
 13. Ja również gratuluję fotki tygodnia
 14. A ja już widziłem. Ale to tylko dla wtajemniczonych. Fajnie wyszło.
 15. Chorowałem kiedyś na ten statek, tak więc będę z pewnością śledził temat. A zestaw jest faktycznie wypasiony. Tylko myślałem, że tej skali statek jest większy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.