Jump to content

lesio-69

Members
 • Content Count

  491
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

24 Excellent

Personal Information

 • Location
  Warszawa
 • Interests
  modelarstwo, marynistyka, II wojna światowa,

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Bardzo fajny. Jednak szmatopłaty mają to coś w sobie.
 2. Być może szalupa zostanie wykonana w ten sposób i ustawiona obok właściwego okrętu Prace powoli posuwają się do przodu. Jak widać wszystko w tym modelu jest duże: ster kotwice Oczywiście wszędzie gdzie się da wykonuję otwory pod gwoździe. Tu mamy coś w rodzaju kambuza, czyli kuchni na okręcie. Ale tu będzie taki wolno stojący domek na pokładzie Teraz wykonuję wiercenia otworów pod gwoździe w burtach. Wszędzie tam gdzie te czarne linie muszą być wywiercone otwory. W sumie na jednej burcie około 2500 szt. Otwory są wiercone wiertłem o średnicy 0,6 mm a potem będzie wklejony kołeczek plastikowy o średnicy 0,5 mm. Jak zwykle Heller musiał coś spartolić. Jak widać będzie trzeba na części poszycia odtworzyć deskowanie. Przy wykonywaniu takiej ilości otworów niezastąpiony jest zestaw oraz wiertełko Tamyi: Bardzo podoba mi się w tej serii wierteł to, że część robocza jest tak krótka.
 3. Podoba się. A co to za dziwne czerwone kropki na lotkach skrzydeł? Na prawej stronie luk rewizyjny przy hinomaru jakby nie do końca wytrasowany lu b wasch za mocno wytarty.
 4. Chyba sobie coś podłubie przy tym stateczku. Wziąłem na warsztat szalupę. Do małych nie należy ( prawie 20 cm). Na pierwszy ogień poszło oczywiście gwoździowanie. Tym razem otworki wiercone tylko częściowo wgłębnie. W tych wgłębieniach zostanie trochę ciemniejszej farby i będzie to symulować gwoździe. Oczywiście z powodu wykonywania gwoździ wyszedł mankament w postaci łączenia desek w złych miejscach. Teraz często to łączenie wypada pomiędzy wręgami ( czyli tak naprawdę gwoździe na końcach desek trafiłyby w próżnie). Nie wiem, czy będę to likwidował, bo i tak po postawieniu szalupy na pokładzie za bardzo tych łączeń nie będzie widać.
 5. Nie dam rady zrobić 2-óch CS. Każdy żaglowiec robię około 1,5 -2 lat. A w kolejce czekają: Le Soleil Royal, Victory, Constitution, Amerigo Vespuci, Vasa. I jeszcze rozgrzebane Le Chebec i Golden Hind. A latka niestety lecą.
 6. Nowe ceny: 1. Le Gladiateur -170 2. Le Glorieux - 170
 7. Nowe ceny: 1. KV - 140 2. Tygrys - 320
 8. Ciekawy modelik w ciekawym malowaniu. Ładnie pomalowany. Ogólnie duży "+"
 9. Bardzo ciekawe podejście do tematu. Być może jest to jedyny Łoś wykonany w takim malowaniu . Na pewno będzie wzbudzał duże zainteresowanie na konkursach. No i oczywiście wielkie brawa za podejście to tematu przerycia i nitowania. Jeszcze raz wielkie brawa. 👏
 10. Nowe ceny: 1. Le Gladiateur -180 2. Le Glorieux - 180
 11. Nowe ceny: 1. KV - 150 2. Tygrys - 330
 12. Dokładnie tak MIKASA rozpoczęty jest też CUTTY SARK
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.