Jump to content

lesio-69

Members
 • Content Count

  452
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Good

Personal Information

 • Location
  Warszawa
 • Interests
  modelarstwo, marynistyka, II wojna światowa,

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie, ale żaglowce uwielbiam. Dopiero przy większych projektach będzie dużo więcej fachowego słownictwa.
 2. Postaram się coś dzisiaj wrzucić. Ale najpierw muszę poprawić fokbuliny, bo mnie strasznie denerwuje ich wygląd.
 3. Witam na pokładzie. I od razu mam pytanie : nie namówiłbyś się na jeszcze jedno wykonanie tej swojej owijarki do lin? http://www.rcmodel.com.pl/owijarka-do-lin/ Ja głównie sklejam żaglowce i takiej owijarki jak również ropewalka poszukuję.
 4. Olinowanie zostało zakończone. Nie ma co prawda jeszcze założonych bucht, niektóre linki można jeszcze trochę poprawić, ale to już błahostki. Może wkrótce dam jakieś zdjęcia.
 5. Ja mam taką https://sklep.maszynykrawieckie.eu/mata-do-ciecia-samogojaca-sew-mate-x-sor-900-x-600-mm.html Zbudowana z 5 warstw i samogojąca. Wg opinii można na niej nawet ciąć nożem krążkowym ( nie wszystkie maty nawet z Olfy są przeznaczone do cięcia nożami krążkowymi)
 6. Bardzo ciekawy temat, ale koniecznie musi być "śnieżna" podstawka.
 7. Samolocik bardzo ładny, zwłaszcza w tym malowaniu. Ja ma to szczęście, że wszystkie modele abtb mogę obejrzeć i "pomacać" w rzeczywistości.
 8. Oglądałem dzisiaj na żywo i potwierdzam. Bardzo ładnie się prezentuje.
 9. Też na początku myślałem, że temat raz dwa się zamknie. Ale w miarę postępu prac wiedziałem, że już tak łatwo nie będzie, a nie chciałem odwalać lipy i coraz bardziej się wgłębiałem w temat Teraz do już bliżej niż dalej.
 10. Zdecydowanie Victor. W razie czego w weekend użyję przekonujących argumentów
 11. Gwoli ścisłości: 1. 14 lin do olinowania ruchomego 2. Szalupa nad którą się teraz biedzę , muszę dorobić jeszcze wiosła. 3. dzwon okrętowy - mam kupiony toczony, trzeba tylko wymyślić jakieś zamocowanie 4. flagi i proporce - mam z tkaniny, zrobić kąpiel w "herbatce" i zamocować do flagsztoków a flagsztoki do masztów 5. tzw. "buchty" na naglach ( raptem kilkadziesiąt) - 6. parę beczek na pokładzie - mam drewniane, tylko pomalować 7. dwie pompy zęzowe ( do zrobienia od zera) 8. cztery falkonety i w zamysłach: 1.stolik do map 2. garnki na palenisku.
 12. Kupię czasopismo "Modelarz": 1. Rocznik 2003 2. Rocznik 2006 3. Modelarz 8-12/2005 4. Modelarz 1/2007
 13. Ano prace powoli zbliżają się do końca. Parę fotek robionych na szybko, więc nie pisać, że tło do kitu
 14. Oczywiście, że temat pchamy dalej, nie ma tu wielu modeli które moje oczy widziały
 15. Bardzo fajny maluszek.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.