Jump to content

oilstat

Members
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 1. Bardzo ciekawe malowanie. Nigdy wcześniej go nie widziałem. Co do modelu, to boki plandeki są źle wklejone (zamienione miejscami prawa z lewą stroną), no i koło na masce które lewituje w powietrzu (to da się pewnie łatwo poprawić).
 2. Jak na model malowany pędzlem, to może być. Podoba mi się temat i skala. Jedyne co można by jeszcze poprawić to gąsienice od wewnętrznej strony. Wydają się być czyste, podczas gdy strona zewnętrzna jest brudna.
 3. Kawał dobrej roboty. Wiem ile z nim jest pracy bo aktualnie robię dokładnie ten sam model. Więcej szpachli niż plastiku.
 4. Kolory dobierałem na podstawie dostępnych zdjęć, a jak to z nimi bywa, co jedno to inny odcień. Jedne ciemniejsze, drugie jaśniejsze. Oryginału nie mam pod ręką więc kolor dobierałem tak aby według mnie było dobrze. FOTO FOTO 2 FOTO 3 FOTO 4 itp. Zdjęcia modelu, robione przy sztucznym oświetleniu, też nie oddają do końca jego rzeczywistych kolorów. Opony są żywiczne.
 5. Dzięki. Malowanie tego modelu to był dla mnie eksperyment. Wcześniej kamuflaż na modelach malowałem dosłownie 3 razy w życiu. Jako pierwszy na model trafił kolor zielony (foto), dobierany jak to u mnie bywa na oko. Po wyschnięciu zacząłem ręczne malowanie plam kamuflażu (bez szablonu ani wyklejania blue-takciem); najpierw czarnego (z zestawu Tank colors for NATO z Mr Hobby) a następnie brązowego (nie pamiętam w tej chwili nazwy ani numeru farby). Gotowy kamuflaż został pokryty bezbarwnym lakierem błyszczącym, na który trafiły kalki i kolejna warstwa lakieru (semi-gloss). Brudzenie to wash MIG-
 6. Zaszpachlować lub wymienić na wyrzutnię z Grada ICM-u. Pomyślę o tym.
 7. Widać pewnie jeszcze więcej, ale tak już zostanie. Szyby są przykurzone pigmentem. Zdjęcia były robione zaraz po jego nałożeniu (już jest usunięty)
 8. Model WR-40 Langusta złożony z zestawu żywicznego Tololoko. Kolejny model do mojej skromnej kolekcji współczesnych pojazdów Wojska Polskiego. 11 Mazurski Pułk Artylerii z Węgorzewa.
 9. Witam, Poszukuję zdjęć czołgu PT-91 Twardy w nowych barwach po ostatnich remontach (z piaskowym kolorem w kamuflażu zamiast brązowego). Czy macie może coś? W internecie znalazłem niestety tylko kilka kiepskich zdjęć. Pozdrawiam, M
 10. Świetny model i kolejny obowiązkowy punkt zakupów w Tololoko. Jedyne "ale" do gotowego modelu to numer rejestracyjny. Oryginał ma numer rejestracyjny UAK 3993 a nie UAZ. Nie było wojskowytch tablic z wyróżnikiem UAZ. Taka drobna nieścisłość.
 11. Model numer dwa w mojej kolekcji w skali 1/72 i zarazem pierwszy model czołgu, który kiedykolwiek skleiłem Zestaw Revell-a z kalkami ToRo Model. Całość wprost z pudełka, bez żadnych zmian. Malowany farbami Gunze (zestaw kolorów na NATO-wskie czołgi) i brudzony specyfikami MIG i AK. Ot taka odskocznia od cywilnych samochodów w skali 1/87. M
 12. Witam, Poszukuję wymiarów (minimum długość, wysokość i szerokość) sali operacyjnej zabudowywanej na Starach 660 i 266 (takiej jak ta: LINK). Zdjęcia i plan też były by mile widziane M
 13. Zielony to Gunze C129 a nie H129 jak napisałem. Drobna pomyłka.
 14. Zielony (H129) i czarny (C033) z Gunze. Brązowy to Red Brown (XF-64) z Tamiya.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.