Jump to content

Silmeor

Members
 • Content Count

  44
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Personal Information

 • Location
  Swarzędz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak już cos przestaje działać na nieco dłużej to może jakieś małe info na FB?
 2. Solo, dlaczego uważasz za niewykonalne ze względów technicznych pomalowanie F-35 w barwy okolicznościowe, np. duża szachownica na grzbiecie?
 3. Nie doceniasz twardości betonu w MON. Zresztą to właśnie temu betonowi nasze Jastrzębie zawdzięczają szachownice na górnych powierzchniach.
 4. Bez zmiany przepisów niewykonalne, polskie przepisy zabraniają stosowania innych oznaczeń niż dwukolorowa szachownica.
 5. Solo, w tej chwili F-35 ma mniejsze możliwości bojowe niż F-16. Po drugie my potrzebujemy samolotów na "wczoraj", a F-35 będą najwcześniej "pojutrze". Zamawiając kolejne F-16 dostalibyśmy je za rok-dwa, a w tym czasie moglibyśmy już przeszkolić pilotów i obsługę naziemną. F-35 po 2026 roku sprawią, że po ich kupnie zostaniemy z drogą eskadrą zabawek, których zdolności nie będziemy w stanie wykorzystać i trzema eskadrami Jastrzębi zalatanymi na amen.
 6. Przed atakiem rakietowym dalekiego zasięgu nigdy nie będziemy w stanie się obronić w 100%. Nie stać nas na kupno takiej ilości sprzętu, która by to umożliwiała.
 7. F-16 nie jest konstrukcja schyłkową. Obawiam się, że za 15 lat to raczej F-35 i pokrewne będą przestarzałe ze względu na opracowanie systemów wykrywania, a zatem ich główna zaleta zostanie zniesiona. Natomiast dla polskich SP najlepszy byłby zakup F-16 Block 72 dla zastąpienia maszyn w Mińsku i Malborku, modernizacja posiadanych do tegoż wariantu i 32 Super Hornety dla zastąpienia suczek, w tym część w wersji przełamywania obrony plot. Nie opieralibyśmy lotnictwa na jednym typie, mielibyśmy 112 maszyn o dużym potencjale bojowym. I nadal taniej niż 32 F-35. Po kupnie Błyskawic reszta lotnictwa
 8. Silmeor

  F-16

  Solo, na początku eksploatacji naszych "efów" używane były starsze modele TER-9. net sailor, możesz napisac skąsd pochodzi zamieszczona fotka F-16 w locie z taka konfiguracją podwieszeń?
 9. Samolot będzie prezentowany w locie? Bo sugeruje to położenie sztucznego horyzontu. :-)
 10. Silmeor

  F-16

  Owszem, posiada.
 11. Silmeor

  F-16

  Może być też zamontowane na BRU-57 montowanej pod pylonem.
 12. Silmeor

  F-16

  Na STA 3A i 7A montowane są takie same adaptery i wyrzutnie jak na STA 2 i 8.
 13. Technicznie rzecz ujmując to na Wing Weapon Pylon STA 3 wisi GBU-38. :-)
 14. Silmeor

  F-16

  em, czy Ty chłopie czytasz co sam napisałeś? Odpowiedziałem na zadane pytanie, Ty posiłkując się zdjęciem z pustymi kontenerami próbujesz udowodnić swoją rację zamiast przyznać się do pomyłki. I tak: załadowany kontener zmienia kolor z pomarańczowego na czerwony. Zadowolony? Aha, odpalony kontener zmienia kolor z czerwonego na czarny.
 15. Silmeor

  F-16

  Napiszę najprościej jak się da żeby dotarło: puste kontenery mogą na zdjęciu wyglądać jak pomarańczowe, kontenery po odpalonych pułapkach mogą wyglądać jak czarne (osmalenia), załadowane kontenery z flarami wyglądają na czerwone, z dipolami na białe. Koniec kropka. Jeśli masz zdjęcie, które pokazuje to inaczej to je wrzuć.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.