Jump to content

chomick

Members
 • Content Count

  41
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Occupation
  Producent TV, Operator kamery
 1. Wróciłem do "żywych", więc chcę do końca tygodnia wykończyć robotę i ruszyć z F-104G i czymś nowym Levelling Thinner zrobił dobrą robotę. Szlifuję owiewkę papierkiem wodnym 2500 i zastanawiam się, jak pozbyć się zacieku. Debonder Wamodu nie uszkodzi mi owiewki?
 2. Cześć Też chętnie popatrzę, bo po Nowym Roku wróciłem do "żywych" i przymierzam się do Su-22. Waham się właśnie między KH i HB. Ten ostatni nęci prostszą budową, co akurat mi pasuje. KH za to ma lepsze detale. No i ten ogromny zestaw uzbrojenia Też bym spróbował składać go połówkami, o ile później da się je złożyć sensownie w całość ;)
 3. Dzięki wielkie. Mieszanka kokpitowa to Gunze H25 plus H45 w proporcjach 50/50. Niemal idealnie odwzorowuje kolor z blaszek Eduarda. Tak - tylko wodzidła brakowało Ale je też zrobię Dzięki Wojtuś! Zaraz zaczynam budowę MFa "6715" z kolekcji Archeo Łask ale zaczynam "pękać", bo i tak nie dorównam Właśnie kompletuję farby i mam w związku z tym pytanie - co jest nie tak z kolorem H46 Emerald Green, zalecanym przez instrukcję? Nie odwzorowuje dobrze koloru blaszek?
 4. Zazdroszczę, że masz już za sobą obróbkę skrawaniem Ja też nie przepadam za szlifowaniem i szpachlowaniem a mam to jeszcze przed sobą :(
 5. W końcu robota ruszyła. Przygotowałem kabinę pilota, dyszę wylotową i komorę podwozia głównego do zamknięcia kadłuba. Na najbliższy tydzień planuję go poskładać, zrobić tablicę przyrządów wraz z osłoną, wloty powietrza i szpachlowanie. Później będzie przerwa technologiczna do czasu dostawy od Daco ;) 1 . 2. 3. 4.
 6. Rzeczywiście trzeba będzie zrobić delikatny wash na pociskach. Malowałem Gunze - Surfacer i farba serii H. Udało się bezboleśnie oddzielić: Rama nie potrzebuje zabiegów, ale owiewkę trzeba pomalować jeszcze raz.
 7. Pociski pomalowane i podwieszone, zbiorniki powieszone, koła pomalowane i zamontowane. Niestety, nie udało się zrobić idealnej symetrii podwozia - lewa pokrywa jest bliżej zbiornika niż prawa :( Pozostał montaż fotela w kabinie, pomalowanie bezbarwnym wiatrochronu pod wash (zapomniałem o nim ) i montaż owiewki. Klejenie szybki z ramą nie wyszło mi zbyt czysto. Zastanawiam się nad wrzuceniem jej do Kreta i zrobienie od nowa. Czy debonder do CA zadziała na elemencie przezroczystym? Przy klejeniu lusterek wstecznych zrobiłem zaciek na szybce :(
 8. Macie jakieś kwity na kolor kokpitu w samolotach Marine? Ja w swoim wannę kokpitu i szyny fotela śmignąłem zgodnie z instrukcją na H317. Tymczasem Mikele i Barszczo swoje pomalowali C/H 308 i zastanawiam się, który jest poprawny. W necie na niektórych zdjęciach widać, że wanna jest ciemniejsza a tablica przyrządów i boki kadłuba są jaśniejsze. Są też foty, że cały kokpit jest w jednym, jaśniejszym odcieniu szarego. Przyznam szczerze, że nieco zgłupiałem ;)
 9. Wybrałem jednak barwy niemieckiej Marine, bo zawsze chciałem takiego mieć Poza tym dobrze by pasował do Tornado GR.1, również Marine ;) Przez chwilę rozważałem Kanadyjczyka, bo ma ciekawy schemat malowania.
 10. Wygląda na to, że jednocześnie będą powstawać trzy nowe Starfightery - holenderski, belgijski i niemiecki Zanim wezmę się za swojego, zasiadam na widowni i podglądam
 11. Żeby było jeszcze trudniej wybrać docelowy model, to pojawiła się też wersja UM3K z Hobby Bossa ;) I co teraz?? Robić jednomiejscowy w najnowszym szarym malowaniu czy dwumiejscową czarną "305"? Co będzie ładniej się komponować na półce z MiGiem-29 i F-16?
 12. Oglądałem na zdjęciach tą dyszę i wydaje mi się, że nie wygląda jakoś dużo lepiej niż pudełkowa. Jedyna zaleta, że komora dopalacza jest jednoczęściowa. Ktoś je porównywał naocznie?
 13. Skończyłem zbiorniki paliwa i pokrywy podwozia głównego. W międzyczasie pociski poszły się kąpać w Krecie, bo nie jestem zadowolony z jakości szpachlowania.
 14. Jeśli chodzi o uzbrojenie, to rozważam dwie wersje: - tylko zbiorniki na końcówkach skrzydeł, by zachować piękną, czystą sylwetkę, - 2 x Sidewinder, 2 x Kormoran, 2 x zbiorniki. Taki wariant był testowany przez Niemców, ale nie był stosowany na co dzień. Tutaj link wyczerpujący temat ;) http://www.rolfferch.de/F104G/html/strikebeladeschema.html
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.