Jump to content

MAREK74

Members
 • Content Count

  46
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

MAREK74 last won the day on December 10 2019

MAREK74 had the most liked content!

Community Reputation

31 Excellent

Personal Information

 • Location
  Zamienie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mnie też się podobają subtelne ślady eksploatacji i model bardzo fajny w odbiorze. Zwróciłem tylko na jedną rzecz uwagę. Chodzi o linię brudzenia chowanej w kadłub części skrzydła na jego spodniej stronie. Po schowaniu w kadłub ta linia na modelu nie będzie się "zgrywać" z kadłubem. Nie powinna być odgięta w drugą stronę? Przejrzałem pod tym kątem trochę zdjęć ale może tak też może być...
 2. Ładnie wygląda i mi też się podoba. Klosze świateł nawigacyjnych na wlocie powietrza nie powinny być bezbarwne? Na owiewce są jakieś kropki, to paprochy do usunięcia czy coś tam się stało... Jeżeli mogę zapytać to z czego zrobiłeś "baranka" na fotelu oraz jakie jest spasowanie tego zestawu (głównie wlot powietrza i osłona radaru z panelami doklejanymi na dziobie przed kokpitem)? Fajnie by było zobaczyć jakieś zdjęcia spodu modelu.
 3. Nie mój krąg zainteresowań modelarskich ale model mi się bardzo podoba. Dolne powierzchnie ładnie pomalowane i przybrudzone tak, że uniknąłeś efektu "zabawki" co czasami widać w modelach tego samolotu. Z przybrudzeń kół jesteś zadowolony? Messing urodził się w Górze Kalwarii, to chyba Polak... W czasie wojny Messing sfinansował budowę dwóch samolotów myśliwskich. Jeden otrzymał Konstantin Kowaliow, a drugi był dla lotników Pułku Warszawa.
 4. Obserwuję, bo coś tak nabieram smaka na taką deltę... Jeżeli mogę coś zasugerować to odczekaj trochę przed dalszymi krokami malarskimi. Jak używasz szpachli jednoskładnikowej to miej na uwadze, że się zapada i szkoda by było włożonej pracy, a na razie ładnie to wygląda. Sprawdź dolną część kadłuba zaraz za linią krawędzi spływu skrzydeł, na zdjęciu widać tam chyba "schodek". Ciekaw jestem opinii co do spasowania (zwłaszcza okolicy wlotów powietrza), bo chyba kupię Mirage III, tylko nie wiem czy brać Eduarda czy Kinetica IIIE (można zrobić praktycznie to samo malowanie). Czy słyszałeś coś na temat opinii o Kineticu?
 5. Nie będę polemizował, kolor osłony idealny nie jest. Zwróć jednak uwagę na inne osłony z pierwszego zdjęcia z poprzedniego mojego postu, w tle widać "typowe" zadymione owiewki. Na zdjęciach tego samolotu według mojej oceny nie jest to to "typowe" zadymienie. Mam w zestawie dodatkową osłonę ale jak patrze na model na półce i jak to wygląda to raczej nie będę wymieniał, a i na dalsze poprawki jestem za słaby - spore ryzyko popsucia. Tu jeszcze dwa zdjęcia: Dziękuję wszystkim za uwagi i komentarze. Mam jeszcze dwa modele f-16, ale je chciałbym mieć w polskim malowaniu. Tam mam nadzieję nie będzie wspomnianego wyżej problemu.
 6. Przejrzałem jeszcze raz zdjęcia samolotu i modelu oraz sam model, no i przyznaję, że trochę przesadziłem z tą owiewką. Chciałem zbliżyć się do takiego efektu: Na dużo nie mogłem sobie pozwolić na tym etapie ale postanowiłem lekko ją poprawić:
 7. MAREK74

  F-15 1/48

  Ładnie wykonany model. Ewentualne uwagi, takie jak wyżej. Może pokusisz się o zaprezentowanie większej ilości zdjęć. Jeżeli mogę coś zasugerować, to rozłóż więcej białych kartek jako tło.
 8. Witam, przedstawiam ostatnio ukończony model. Malowany głównie MrHobby seria H i na to lakier bezbarwny Microscale. Dodałem blaszki Eduarda do kokpitu i komór podwozia oraz żywiczną dyszę silnika. ACMI z przerobionego Sidewindera. Od siebie kilka elementów dodatkowych w kokpicie i komorach podwozia. Kalkomanie Twobobs. Travel pod i drabinka "pożyczone" z zestawu Hasegawy. Oryginał był bardzo czysty i wszelkie wykonane przeze mnie brudzenie jest bardzo oszczędne (być może nawet za mocne). Na zdjęciach tego samolotu owiewka ma niebieskawy odcień i chciałem coś podobnego uzyskać, choć na zdjęciach modelu efekt wygląda na przesadzony. Zapraszam do oglądania i komentowania.
 9. Całość lakierowana tak jak pisałem we wstępie (mieszanka satin i gloss microscale) i może niepotrzebnie dodałem gloss.... Może lepiej było dodać mat... Nie będę poprawiał, bo efekt połysku na zdjęciach jest zwiększony oświetleniem, a przy świetle dziennym tak bardzo nie razi. H307 Co do świecenia to jest tak jak pisałem wyżej. Na warsztat jakoś nie mogę się zdecydować. Zestaw farb; gdzieś czytałem, że Alclad white alu wydaje się być OK i poszedł jako baza, a potem próbowałem super stainless, silver c8 i smoke podpatrując jednocześnie zdjęcia. Na stożek dałem H303.
 10. Witam, poszukuję ACMI pod w skali 1/48. Może ktoś nie wykorzystał np. z zestawu F-16 C/N Tamiya.
 11. Jeżeli nie uda się zdobyć podwieszeń to daj znać, może uda mi się pomóc.
 12. Dziękuję wszystkim za komentarze. Tak jak pisał Wachmistrz "papier toaletowy" nieco zakłóca odbiór. Tak, trochę ten ręcznik papierowy (papier toaletowy wykorzystuję do czego innego; ale co kto woli.., może w warsztacie się przydaje ) nie pasuje... Po prostu użyłem tego co mi wpadło w ręce i niestety nie pomyślałem o walorach estetycznych. Postaram się zapamiętać. Próbowałem wykonać głowicę naprowadzającą i przez to zestawowe elementy przeźroczyste nie za bardzo pasowały. Może i dobrze, bo według mnie są trochę za bardzo wystające/obłe. No i trzeba było szkiełka zrobić samemu... Tak jak pisał Leszek.Sz. i ja we wstępie samolot był pomalowany jednym kolorem (przez to dość długo zastanawiałem się jak podejść do tematu). Mimo to da się zauważyć pewne różnice w odcieniach paneli oraz podmalówki, które starałem się zaakcentować na kadłubie. Dodatkowo postanowiłem jeszcze je trochę pocieniować. Przyznam, że na skrzydłach z kolei efekt na zdjęciach wygląda na przesadzony (może w ogóle go nie powinno być...z taką opinią też się liczę). W rzeczywistości kontrast tak nie razi.
 13. Jeżeli jeszcze jesteś zainteresowany tym modelem to daj znać. Mam taki. Pozdrawiam
 14. Witam, zapraszam do galerii ostatnio skończonego modelu. Z modelu jestem dość zadowolony; zestaw znany i lubiany i składało się dosyć przyjemnie i bez niespodzianek. Zrobiony praktycznie z pudła plus żywiczne rakiety. Malowany alcladami (white alu) plus Mr.color super stainless i silver c8. Trochę pocieniowany Tamiya smoke. Na całość lakier Microscale mieszanka satin i gloss. Nie chciałem go bardzo "brudzić", także ślady eksploatacji raczej dość ograniczone (wash z palety MIGa blue black i AK rust sreaks). Oryginał był w srebrzance, mimo to zdecydowałem się na delikatne zróżnicowanie paneli, które potem "gasiłem" white alu. Zapraszam do oglądania i komentowania .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.