Jump to content

MAREK74

Members
 • Content Count

  38
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

MAREK74 last won the day on November 12 2018

MAREK74 had the most liked content!

Community Reputation

20 Excellent

Personal Information

 • Location
  Zamienie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Całość lakierowana tak jak pisałem we wstępie (mieszanka satin i gloss microscale) i może niepotrzebnie dodałem gloss.... Może lepiej było dodać mat... Nie będę poprawiał, bo efekt połysku na zdjęciach jest zwiększony oświetleniem, a przy świetle dziennym tak bardzo nie razi. H307 Co do świecenia to jest tak jak pisałem wyżej. Na warsztat jakoś nie mogę się zdecydować. Zestaw farb; gdzieś czytałem, że Alclad white alu wydaje się być OK i poszedł jako baza, a potem próbowałem super stainless, silver c8 i smoke podpatrując jednocześnie zdjęcia. Na stożek dałem H303.
 2. Witam, poszukuję ACMI pod w skali 1/48. Może ktoś nie wykorzystał np. z zestawu F-16 C/N Tamiya.
 3. Jeżeli nie uda się zdobyć podwieszeń to daj znać, może uda mi się pomóc.
 4. Dziękuję wszystkim za komentarze. Tak jak pisał Wachmistrz "papier toaletowy" nieco zakłóca odbiór. Tak, trochę ten ręcznik papierowy (papier toaletowy wykorzystuję do czego innego; ale co kto woli.., może w warsztacie się przydaje ) nie pasuje... Po prostu użyłem tego co mi wpadło w ręce i niestety nie pomyślałem o walorach estetycznych. Postaram się zapamiętać. Próbowałem wykonać głowicę naprowadzającą i przez to zestawowe elementy przeźroczyste nie za bardzo pasowały. Może i dobrze, bo według mnie są trochę za bardzo wystające/obłe. No i trzeba było szkiełka zrobić samemu... Tak jak pisał Leszek.Sz. i ja we wstępie samolot był pomalowany jednym kolorem (przez to dość długo zastanawiałem się jak podejść do tematu). Mimo to da się zauważyć pewne różnice w odcieniach paneli oraz podmalówki, które starałem się zaakcentować na kadłubie. Dodatkowo postanowiłem jeszcze je trochę pocieniować. Przyznam, że na skrzydłach z kolei efekt na zdjęciach wygląda na przesadzony (może w ogóle go nie powinno być...z taką opinią też się liczę). W rzeczywistości kontrast tak nie razi.
 5. Jeżeli jeszcze jesteś zainteresowany tym modelem to daj znać. Mam taki. Pozdrawiam
 6. Witam, zapraszam do galerii ostatnio skończonego modelu. Z modelu jestem dość zadowolony; zestaw znany i lubiany i składało się dosyć przyjemnie i bez niespodzianek. Zrobiony praktycznie z pudła plus żywiczne rakiety. Malowany alcladami (white alu) plus Mr.color super stainless i silver c8. Trochę pocieniowany Tamiya smoke. Na całość lakier Microscale mieszanka satin i gloss. Nie chciałem go bardzo "brudzić", także ślady eksploatacji raczej dość ograniczone (wash z palety MIGa blue black i AK rust sreaks). Oryginał był w srebrzance, mimo to zdecydowałem się na delikatne zróżnicowanie paneli, które potem "gasiłem" white alu. Zapraszam do oglądania i komentowania .
 7. Ładnie i starannie wykonany model. O ile się nie mylę to patrząc od tyłu łopaty śmigieł powinny być czarne. Sprawdź to i jeżeli mam rację to można to jeszcze poprawić.
 8. Dziękuję za komentarze. Naciągi zrobiłem z "wyciągniętej" ramki o grubości z tego co pamiętam takiej jak mówi instrukcja. Nie miałem pod ręką odpowiedniej grubości sztywnego drutu. W każdym razie na żywo nie straszą tak bardzo swoją topornością. Na rury Gunze steel, potem pigment rust, lakier matowy, tusze Tamiya - ciemny i niebieski i lakier półmat. Hmm, w sumie racja z tymi lotkami. Jakoś w ogóle o tym nie pomyślałem... Praktycznie równolegle robiłem P.7 w malowaniu rumuńskim i go właśnie skończyłem - no i lotki nie oddzielone... Rozważałem jeszcze, by coś z tym zrobić ale chyba już zostawię tak jak jest. Mam jeszcze P.7 i P.11 w magazynku to przy następnym modelu postaram się o tym pamiętać.
 9. Witam, pierwszy sklejony przeze mnie model Arma Hobby. Sklejało się bezproblemowo (pomijając nadlewki, które są praktycznie na każdej części) jeśli chodzi o spasowanie części. Malowany Hataką, obicia robione Hataka light Polish khaki oraz kredkami. Dodałem coś od siebie w kabinie - torba na maskę, zawór gaśnicy, Viet, pare kabelków oraz na zewnątrz linki napędu steru kierunku, cięgna hamulców, zagłówek i lusterko. Zapraszam do oglądania i komentowania.
 10. Gratulacje. Bardzo ładnie wygląda, zwłaszcza góra, która jak dla mnie jest pobrudzona z wyczuciem. Widać brudzenie ale nie razi po oczach. Nie odpadł Ci przypadkiem od niego jeden sensor na dole nosa..?
 11. Z tyłu jest gniazdo na minijacka - widać je na zdjęciach. Model jest sterowany dwoma przełącznikami w pojemniku (dołączonym do zestawu) na 6 baterii R-14.
 12. Witam, pewnego dnia w latach 80-tych w sklepie CSH "rzucili" czołgi na baterie . Szybko do domu, jak już wybłagałem forsę od rodziców, szybko do składnicy. Jaka ulga, jeszcze coś zostało, a został właśnie KW-85. Następnego dnia rano już jeździł. Wiele bitew przeszedł... żal było wyrzucać, leżał latami w rozsypce w jakiejś siatce. W tym roku zajrzałem do niej. Połamany, kilku części brak, pomalowany kilkoma warstwami farb nieznanego pochodzenia... Znowu; żal wyrzucać. Stwierdziłem, że na ile umiem to go wskrzeszę. Generalnie pancerki nie sklejam ale przez sentyment... No i jest - coś tam dorobiłem, przerobiłem, merytorycznie pewnie ma błędy ale mam satysfakcję, że odrestaurowałem pamiątkę z dzieciństwa. Aha - no i bardzo ważna rzecz - jeździ ! Ostatnie zdjęcie robione przy innym oświetleniu i coś z balansem bieli nie mogłem dojść do ładu. Pozostałe zdjęcia trochę z kolei za bardzo blade, w rzeczywistości jest odrobinę żywiej.
 13. Witam, model miał być prosto z pudełka ale dręczyły mnie pewne rzeczy więc kilka przerobiłem/dorobiłem. Kalkomanie firmy Syhart. Produkt całkiem niezły. Niestety dwa elementy uszkodziłem i musiałem się posiłkować drugim zestawem, w którym od razu pociąłem największe elementy kalek na mniejsze części i nakładałem je tak jak radzi producent czyli dużo wody i bez SETa. W zestawie były tylko dwa zbiorniki, a potrzebowałem trzy, i tu podziękowania dla kolegi Mates za podarowanie jednego zbiornika.
 14. Nie wiem jak jest w Revellu, u mnie w HB nie było żadnych świateł z przeźroczystego plastiku. Wszystko wypiłowałem/spiłowałem, potem dałem mały miedziany pomalowany na srebrno drucik i na to kropelka Bondicu (próbowałem też z Micro Kristal Klear i też było OK - ale trzeba było czekać aż wyschnie... dlatego ostatecznie poszedł Bondic).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.