Jump to content

MAREK74

Members
 • Content Count

  81
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

MAREK74 last won the day on December 10 2019

MAREK74 had the most liked content!

Community Reputation

84 Excellent

Personal Information

 • Location
  Zamienie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. MAREK74

  MAREK74

  Uff... Nie znałem tego zdjęcia. Dzięki RAV. Najgorsze jest to, że czasami nie wiadomo czy instrukcje mówią prawdę czy nie. Tu miałem trochę szczęścia. No ale co by nie było tak kolorowo, to wystarczy spojrzeć kilka zdjęć w górę na PZL P.24G, któremu zaaplikowałem kalkomanie na górze skrzydeł, a raczej nie powinno ich tam być - tu instrukcja z kolei mówi, że mają być. Odkryłem to całkiem niedawno przy zbieraniu materiałów do innego modelu. Może ktoś to przeczyta i wykorzysta przy budowie greckiego P.24G nr 129.
 2. MAREK74

  MAREK74

  Nie zastanawiałem się nad tym za bardzo. Zrobiłem według instrukcji gdzie było napisane, że mają być po obu stronach statecznika. https://www.mojehobby.pl/products/PZL.-42-Polish-Light-Bomber.html W instrukcji do modelu Mirage hobby w skali 1/48 schemat malowania mówi tak samo. Rozumiem, że pytanie postawione nie bez kozery. Nie powinno ich tam być?
 3. MAREK74

  MAREK74

  Ciągnik C2P, FTF, 1/72 Panzer II Ausf.c, FTF, 1/72 KTF P.24A, Azur, 1/72
 4. Bardzo ładnie to wygląda. Czy można się dowiedzieć czym robisz te śrubki/nity? Wyglądają extra - są równe i o tej samej głębokości.
 5. Dziękuję za komentarze. Na zdjęciach zauważyłem, że światła nawigacyjne zielone i czerwone się wytarły - poprawiłem to i już są. Koła też jakoś mi nie pasowały - za mały skos - też już poprawione. Nawet nie zauważyłem, że coś jest z tymi grzebieniami nie tak, czyli odpowiadając na pytanie - nic z nimi nie robiłem. Teraz kilka głębszych oddechów i jak wena wróci to wracam do Jaka-23 - już się boję...
 6. Mam dwie 18tki na składziku, za które trzeba się będzie kiedyś wziąć. Cieszę się, że mogę oglądać taki warsztat.
 7. Oglądam od początku z zaciekawieniem. Bardzo podoba mi się walor edukacyjny Twojego warsztatu. Fajnie, że to pokazujesz i możemy coś "podkraść" do swoich warsztatów.
 8. W przerwie prac nad Jakiem 23 skleiłem taki oto modelik. W związku z tym, że model ma przedstawiać PZL P.24A produkowanego na licencji przez KTF stąd taki tytuł galerii... To jest mój drugi P.24 Azura i uważam, że jest to całkiem fajny modelik i "daje radę". Spasowanie jest dobre, żywiczne chłodnice oleju, szybka vacu i dobre kalkomanie. Wykorzystałem trochę blaszek Parta od P.11c do kokpitu oraz zbiornik paliwa i wyrzutniki bomb. Tablica przyrządów Yahu. Zestawowy fotel nie był ciekawy i wykorzystałem fotel z p.11ki IBG zaopatrując go w otwory i poduszkę. Zmodyfikowałem też podłogę w kokpic
 9. Coś mi tam świta, że w tym konkursie na samolot szkolny preferowany był samolot z silnikiem o sprężarce odśrodkowej uważanej za mniej awaryjną, co ma dodatkowe znaczenie w przypadku samolotu szkolnego. Silnik Iskry ma sprężarkę osiową i jakby to powiedzieć... mimo swoich walorów nie została wybrana na samolot szkolny Układu Warszawskiego.
 10. Możesz też spróbować wyciąć pasy z folii aluminiowej od wieczka śmietany lub serka homogenizowanego albo z taśmy maskującej Tamiya, Zrób z kilku materiałów i wybierzesz to co najlepiej wygląda.
 11. W sprawie mechanicznych wskaźników wysunięcia podwozia otrzymałem odpowiedź. Na muzealnym Jaku w Krakowie nie ma żadnych śladów aby coś takiego występowało. Ponadto po sprawdzeniu muzealnej biblioteki i archiwum materiałów dotyczących tych maszyn można wnioskować, że Jak-23 nie posiadał tych wskaźników. Co do modelu to na razie odpoczywa, a i ja odpoczywam od niego. Rozgrzebałem PZL P.24A z Azura, coś przy nim porobię i wrócę do Jaczka.
 12. PZL P.24 A-G Andrzeja Glassa wyd. Kagero przy opisie zmian dla P.24E podaje: "wyrzutnik łusek zastosowany dla środkowych k.m." i na rysunku według mnie widać te osłony. Tak na marginesie to właśnie myślę, żeby rozgrzebać Azura tyle, że w tureckim malowaniu. Pozdrawiam.
 13. Dzięki serdeczne. Takich planów nie widziałem. Dzwoniłem dzisiaj do Muzeum lotnictwa w Krakowie. Pewien uprzejmy pracownik obiecał zajrzeć do hangaru i sprawdzić organoleptycznie jak to jest z tymi "chopkami".
 14. Wkleiłem przegrodę, kokpit i dorobioną część silnika. Kulkami stalowymi dociążyłem dziób (mam nadzieję, że starczy). Kilka z nich dałem promieniowo i będą lekko widoczne od przodu wlotu powietrza "imitując" komory spalania. Dzisiaj zamykam kadłub. Zacząłem doprowadzać skrzydła do jako takiego wyglądu - powierzchnia jest nierówna i ze skazami, które trzeba uzupełniać szpachlówką. Uprzedzając ewentualne pytanie - będę je nitował. Mam pytanie do znawców tematu. W monografii przeczytałem, że Jak-23 miał mechaniczne wskaźniki wysunięcia podwozia -"żołnierzyki"/"chopki", jednak nie mogę znaleźć ich
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.