Jump to content

MAREK74

Members
 • Content Count

  96
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

MAREK74 last won the day on January 19

MAREK74 had the most liked content!

Community Reputation

101 Excellent

Personal Information

 • Location
  Zamienie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wspomniałeś wyżej o MiGu-21. Jeżeli masz zestaw Eduarda to możesz wziąć S24 i UB16 z tego zestawu.
 2. Przy takim mikrusie to za każdy detal należy się duży plus. Ja bym nie dał rady... Model prezentuje się świetnie.
 3. Świetna praca. Co do zużycia powierzchni w tym kamuflażu, to się nie będę wypowiadał ale warsztat malarski do pozazdroszczenia.
 4. Bardzo ładna praca. Górna powierzchnia płata pomalowana wyśmienicie, o dolnej trudno coś powiedzieć. Nie myślałeś, by naciąć lotki? Trochę się zlewają z całością płata. Osłona silnika świeżo po wymianie. U mnie w kolejce też czeka ten model w tym malowaniu.
 5. Mam taki aerograf. Niestety jest bez uszczelki zbiornika na farbę, poza tym wszystko jest. Jeżeli jesteś zainteresowany to daj znać na pw.
 6. MAREK74

  MAREK74

  Te jeżdżące to robię jako przerywnik między latającymi - taki powiedzmy wątek poboczny. Kupiłem ich (FTF) całe pudło i czasami coś z niego wyciągam...
 7. Czas powrócić do tematu Jaka. Owiewka odcięta. Całość polerowałem i przenitowałem. Muszę jeszcze to dokładnie obejrzeć, bo być może trzeba będzie jeszcze te nity poprawić. Na razie sezonuje się po sido. Trochę grzebię przy wnęce przedniego podwozia. Masakra jakaś tam była i stwierdziłem, że obuduję tę wnękę od środka hipsem. Na razie wygląda tak: Jak dobrze podeschnie to spróbuję wygładzić powierzchnie i wtedy dodam jeszcze jedną ściankę. Powierzchnie skrzydeł i sterów doprowadzone do akceptowalnego dla mnie wyglądu i przenitowane: Jak ktoś ma jaki
 8. Szczerze mówiąc to nie zastanawiałem się nad rozmiarem celowników. Zamontowałem to co oferował zestaw.
 9. MAREK74

  MAREK74

  PZL P.11a, IBG, 1/72
 10. Przedstawiam ostatnio sklejony model. W kokpicie wykorzystałem kilka blaszek z zestawu Parta do P.11c oraz dodałem kilka elementów we własnym zakresie. Kupiłem zestaw kalkomanii do malowania węgierskiego ale nie polecam. Po nałożeniu wychodziły białe krawędzie spod czerwonych pasków oraz było widać jakieś pęknięcia w ciemnym kolorze na białych polach. Skończyło się tak, że zdjąłem je i kliny malowałem sam. Tablica Yahu. Kadłub przenitowałem ale chyba trochę za mocno - wydaję mi się, że nity są za bardzo widoczne. Malowany Hataka orange. Zdecydowałem się na średni khaki. Ogólnie bezproblemowy
 11. Bardzo mi się podoba. Widać włożony trud. Też mam go w składziku ale widzę, że trudno będzie osiągnąć efekt jak wyżej na zdjęciach.
 12. Nie mój krąg zainteresowań ale model robi bardzo dobre wrażenie. Warsztat malarski do pozazdroszczenia. Pomijając kwestie merytoryczne poruszane wcześniej to słoje na śmigle extra.
 13. Mnie również się podoba. Malowanie świetne. Trzy kolorowe lampeczki na spodzie wydają się być nierówno pomalowane - może to tylko moje wrażenie. Koło lewej boby jakaś samotna jaśniejsza plama. Ma tak być czy to jakiś wypadek? Brudzenie bardzo mi się widzi. Można podpytać jaki werniks poszedł na koniec?
 14. Tylko bez nerwów... bo zaszkodzisz modelowi... Z IPA trzeba uważać, można go użyć jako zmywacza, a odtłuszczać nim to raczej przed położeniem podkładu. Po podkładzie jak sam widzisz jest ryzyko. Po odtłuszczeniu spróbuj pomalować cały model Mr.color GX2 (czarny połysk) i na to metalik. Jak nie masz GX2 to daj jakiś inny akrylowy czarny połysk. Najpierw daj jedną jego warstwę i po przeschnięciu sprawdź dokładnie model czy nie ma niedoróbek i skaz powierzchni. Jak będzie OK to druga warstwa dosyć dobrze rozcieńczonym i "buduj" połysk - uwaga na zacieki. Potem metalik i masz ładny NMF. Mam nad
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.