Jump to content

MAREK74

Members
 • Content Count

  57
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

MAREK74 last won the day on December 10 2019

MAREK74 had the most liked content!

Community Reputation

43 Excellent

Personal Information

 • Location
  Zamienie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. MAREK74

  MAREK74

  Kolejne zdjęcia modeli: PzKpfw I Ausf.B, FTF, 1/72 F-16C Block 50, Tamiya, 1/48 Praga RV, FTF, 1/72 PZL P.11g Kobuz, IBG, 1/72
 2. MAREK74

  MAREK74

  Witam, korzystając z chwili wolnego czasu postanowiłem zamieścić trochę zdjęć moich modeli. Zacząłem kleić modele w latach 80-tych, nie było takiego bogactwa jak teraz. Kleiło się wszystko co się upolowało. Modele kartonowe z Małego Modelarza, plastikowe ZTS Plastyk, KP i modele radzieckie. Niestety nic z tego nie dotrwało do dnia dzisiejszego. Potem w latach 90-tych pojawiło się więcej modeli i kilka z nich udało mi się zachować. Następnie miałem ponad dwudziestoletnią przerwę w modelarstwie. Po powrocie to był dla mnie inny świat. Wiele rzeczy się zmieniło: chemia modelarska, narzędzia, techniki... Na początek kilka zdjęć modeli z lat 90-tych, które ocalały: PZL 37 Łoś, ZTS Plastyk 1/72 (kolejny, bo pierwsze sklejone nie przetrwały...) RWD-8, Spójnia, 1/48 Su-7, OEZ, 1/48 F-4J Phantom, Monogram, 1/48 Potem była wspomniana wyżej przerwa i po powrocie zacząłem od Iskry. TS-11 Iskra, ZTS Plastyk, 1/72 SZD-16 Gil, PZW, 1/72 Lim-2, Trumpeter, 1/48 PZL P.24G, Azur, 1/72 Zlin 42M, Toga, 1/72 Tu-154M Lux, Plasticart, 1/100 F-102A Delta Dagger, Revell, 1/48 PZL 42, IBG, 1/72 PZL 23A Karaś, IBG, 1/72 T-34/85, Zvezda, 1/72 KW-85, Ogoniok, 1/30 Dassault Rafale, Hobby Boss, 1/48 PZL P.7, Arma Hobby, 1/72 PZL P.7, Arma Hobby, 1/72 7TP, FTF, 1/72 MiG-21 PFM, Eduard, 1/48
 3. Całkiem fajnie wygląda. Można jeszcze delikatnie wyprostować linki przy podwoziu np. wykałaczką i dokleić rurkę pitota. Szybki trochę mało przeźroczyste; może małym pędzelkiem polakieruj je rozcieńczonym lakierem błyszczącym, ewentualnie Humbrol clear cote albo nawet sido.
 4. Tak sobie myślę, że liczenie na to, że wypływający klej to wyrówna, to proszenie się o kłopoty (brak kontroli) i w efekcie słabo to będzie wyglądać. W p.11g jest ten sam problem - te gniazda na zastrzały są lekko za duże. Ja podszlifowałem drugi koniec zastrzału (ten od kadłuba) tak aby w skrzydle siadł w miarę na środku, następnie w szparę zaaplikowałem wash i polakierowałem bardziej matowym lakierem niż reszta skrzydła. Chyba, że spróbować zrobić jeszcze inaczej tzn. po sklejeniu zastrzału daj w szparę Micro Kristal klear, potem patyczek do uszu, woda, schnięcie, wash, lakier...
 5. Zależy jak często używał tych luf, wiemy na pewno że ich używał. Czy by się pojawiły te okopcenia, to nie wiem... W modelu chciałem pokazać, że samolot strzelał i to strzelał jak wiemy skutecznie...
 6. Model elegancko wykonany. Malowanie i brudzenie robi duże wrażenie. Mi się bardzo podoba.
 7. Witam, przedstawiam ostatnio sklejony model. Przyjemnie się go kleiło. Kadłub ponitowany, śmigło i kołpak wyciągnięte z innych zestawów. Wykonałem parę elementów w kokpicie. Nie chciałem użyć plastikowej przeźroczystej osłony (jest dość gruba), więc postanowiłem spróbować wykonać tę osłonę z załączonej blaszki i poległem... Dopasowałem tylko elementy z osłony natomiast nie mogłem dopasować "szybek" w wiatrochronie i w końcu zrobiłem je z Micro Kristal Klear. Na zdjęciach trochę różnią się przeźroczystością i/lub połyskiem ale na żywo wygląda lepiej. Malowany Hataką i na całość mieszanka Microscale flat i satin. Linki anteny z Ammo Mig rigging 0,03 - pierwszy raz użyłem i przyznam, że podoba mi się ten produkt. Zapraszam do oglądania i komentowania.
 8. Nie wiem czy w dobrym kierunku poszedłem... Trochę urozmaiciłem tę plandekę.
 9. Mi było szkoda wyrzucać i przez sentyment odrestaurowalem KW-85. Fajna pamiątka z dzieciństwa. Jest gdzieś w galerii pojazdów na tym forum.
 10. Dzięki za komentarze. Plandekę zostawię, bo nie wiem nawet co i jak mógłbym zmienić, a model zrobiony jako relaksacyjny. Mam jeszcze jedną taką ciężarówkę, to zrobię bez plandeki.
 11. Witam, przedstawiam mój ostatni modelik. Spodobały mi się modele z serii "Wrzesień 1939" więc sobie trochę ich kupiłem i od czasu do czasu w przerwie między modelami ze skrzydłami jakiś sobie robię. Taki modelarski "skok w bok". Kilka detali dorobiłem (niestety jeden mały element pod lewą częścią przedniej szyby odpadł - zobaczyłem dopiero na zdjęciach. Dorobię w wolnej chwili.) Miał być w barwach niemieckich ale w trakcie klejenia zmieniłem zdanie... Szybki robiłem z Kristal Klear. Malowany Hataką i polakierowany Microscale. Nie gustuję w bardzo "styranych" modelach więc wszelkie zabiegi ograniczone do minimum. Zapraszam do oglądania i komentarzy. Pozdrawiam.
 12. Mnie też się podobają subtelne ślady eksploatacji i model bardzo fajny w odbiorze. Zwróciłem tylko na jedną rzecz uwagę. Chodzi o linię brudzenia chowanej w kadłub części skrzydła na jego spodniej stronie. Po schowaniu w kadłub ta linia na modelu nie będzie się "zgrywać" z kadłubem. Nie powinna być odgięta w drugą stronę? Przejrzałem pod tym kątem trochę zdjęć ale może tak też może być...
 13. Ładnie wygląda i mi też się podoba. Klosze świateł nawigacyjnych na wlocie powietrza nie powinny być bezbarwne? Na owiewce są jakieś kropki, to paprochy do usunięcia czy coś tam się stało... Jeżeli mogę zapytać to z czego zrobiłeś "baranka" na fotelu oraz jakie jest spasowanie tego zestawu (głównie wlot powietrza i osłona radaru z panelami doklejanymi na dziobie przed kokpitem)? Fajnie by było zobaczyć jakieś zdjęcia spodu modelu.
 14. Nie mój krąg zainteresowań modelarskich ale model mi się bardzo podoba. Dolne powierzchnie ładnie pomalowane i przybrudzone tak, że uniknąłeś efektu "zabawki" co czasami widać w modelach tego samolotu. Z przybrudzeń kół jesteś zadowolony? Messing urodził się w Górze Kalwarii, to chyba Polak... W czasie wojny Messing sfinansował budowę dwóch samolotów myśliwskich. Jeden otrzymał Konstantin Kowaliow, a drugi był dla lotników Pułku Warszawa.
 15. Obserwuję, bo coś tak nabieram smaka na taką deltę... Jeżeli mogę coś zasugerować to odczekaj trochę przed dalszymi krokami malarskimi. Jak używasz szpachli jednoskładnikowej to miej na uwadze, że się zapada i szkoda by było włożonej pracy, a na razie ładnie to wygląda. Sprawdź dolną część kadłuba zaraz za linią krawędzi spływu skrzydeł, na zdjęciu widać tam chyba "schodek". Ciekaw jestem opinii co do spasowania (zwłaszcza okolicy wlotów powietrza), bo chyba kupię Mirage III, tylko nie wiem czy brać Eduarda czy Kinetica IIIE (można zrobić praktycznie to samo malowanie). Czy słyszałeś coś na temat opinii o Kineticu?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.