Jump to content

Wittt78

Members
 • Content Count

  59
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Wittt78

 • Birthday 06/02/1978

Personal Information

 • Location
  Kielce

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. długi weekend minął ale znalazło się trochę czasu na malowanie, na pierwszy ogień poszedł jasnoniebieski na starcie pojawił się trabol bo malować miałem akrylami ale kolor trzeba było samemu dorobić i niestety wymieszanie matowej i błyszczącej farby z Mr.Hobby powodowało zważenie się farby nie mam doświadczenia z akrylami więc olałem je i zrobiłem sobie farbę mieszając dwa olejne Humbrole, tu mieszanie matu z glossem nie powoduje żadnych niespodzianek niestety jak to z olejami bywa farba musiała sobie trochę poschnąć a ja udałem się na majówke:) po tygodniu przystąpiłem
 2. jako, że wielkimi krokami zbliża się kładzenie kamo siadłem do planów i zacząłem myśleć nad układem plam kamuflażu .... chcąc pomalować model w miarę wiernie bo robię w końcu konkretny egzemplarz nazbierałem możliwie dużo dokumentacji i tu jak zawsze zaczynają się schody...))) bo nie może być za łatwo trzy różne źródła i każde ma inny układ plam ...!!!!!!!!wrrrrrrrr siadłem więc i na podstawie dostępnych zdjęć narysowałem swój własny kamuflaż niestety układ plam na górze na pewno nie jest idealny bo brak jakiegokolwiek zdjęcia góry, podobnie rzecz ma się z de
 3. jedno pytanko mam techniczne:) jak kolega tak pięknie równiutko maluje linie preszejdingu ...? model wygląda wzorowo:)
 4. Może i racja ))) za bardzo przejęty byłem i malowałem bez stanilizatora w płynie )))
 5. To prawda ale wolałbym mieć większa kontrole nad tym bo gdzieniegdzie wyszły fale Dunaju )) Wszytko malujcie w powietrzu w rekach czy używacie jakichs podstawek?
 6. Wczoraj wreszcie udało się trochę porobić w Kanciapie. Moja łaciata suka wreszcie jest szykowana do malowania, ostatnie dwa spotkania była zabawa z Surfacerem i poprawki szlifierskie, teraz wreszcie zaczeła sie poważna zabawa z aero i od razu mam pytanko do bardziej zaawansowanych kolegów, czy macie jakieś sposoby malowania żeby te linie robić równiej:)))? łapa mi się trzęsie tak że niestety efekt taki jak na zdjęciach.
 7. Moje doświadczenie podpowiada, że część leży gdzieś na biurku w szpargałąch albo przyczepiła się do ubrania. Inna sprawa, że blaszka 2-3 mm to olbrzym, ja tam znajdowałem na podłodze takie poniżej 1 mm. Fakt, że godzina szukania może być za mało. przez pierwsze 10 min jeszcze się z tego śmiałem i byłem pewny, że leży gdzieś pod biurkiem:) później już pojawiły się epitety ))
 8. jak co środę zameldowaliśmy się z Piterem w naszej Kanciapie z ambitnym planem nadgonienia zaległości i popchnięcia roboty do przodu. Piter skupił się na malowaniu a ja chciałem zamknąć wreszcie kabinę i przygotowywać model pod Surfacer. Do zamknięcia kabiny brakowało mi tylko wkleić HUD z blaszek Eduarda i prysnąć wszystko czarnym matem. I to by było tyle jeśli chodzi mój o plan:)))))) podczas doginania tego cholerstwa z Eduarda o wielkości 2-3mm wystrzeliło mi toto w bliżej nieokreślonym kierunku....wrrrrr godzinę straciłem na szukanie aż w końcu się poddałem po trzech łykach usp
 9. bardzo lubię ten samolot, mam kilka sztuk w poczekalni więc kupiłem popcorn i zasiadam w fotelu !!!
 10. Ja robię Zvezdę i nie wiem jak to się skończy :-D Wiem natomiast, że firanki trochę zasłonią na szczęście, bo moja kabina wygląda jakoś biedniej :-P nie wiem czy biedniejsza ale na pewno masz dobrze wklejone drążki w kabinie:)))))))))
 11. Tak ja kleję Suke z zestawu Italerii. Nie polerowałem owiewki bo wyglądała całkiem znośnie, za to o ile pamiętam poleciałem ją Sidoluxem dawno temu:) i przed wklejeniem jeszcze raz to zrobię od wewnątrz.
 12. zgodnie z planem owiewka od wewnątrz pryśnięta i gotowa do montażu a tutaj przymiarka na sucho
 13. miałem chwilę przerwy ale już wracam do pracy przy mojej Suczce. ostatnio udało mi się delikatnie podrasować wnętrze kabiny i pooklejać szybę przed malowaniem, dziś powinno udać się to pomalować na czarny mat i będzie można zamykać kabinę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.