Jump to content

Mateusz Z

Members
 • Content Count

  156
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

Personal Information

 1. Dziękuje i cieszę się, że się podoba Dokładnie to było takie coś i na tej samej zasadzie chciałem to odtworzyć w modelu, tzn. taśmy są zrobione z zawijanej blaszki ołowianej i wewnątrz znajdują się naciągi, co z kolei determinowało szerokość taśmy względem okucia przy wspornikach/zastrzałach. Taśmy powinny być i owszem węższe, ale z powodu terminów i chęci skończenia modelu nie zdecydowałem się na przeróbkę okuć.
 2. I pojawił się kolejny... Więcej tutaj: https://modelwork.pl/topic/35202-ansaldo-balilla-a-1-karaya-148/
 3. Witam, mam przyjemność zaprezentować model włoskiego samolotu Ansaldo Balilla, na którym latał Merian Cooper w 7 Eskadrze ok. roku 1920. Krótkie przybliżenie sylwetki maszyny: Model "Balilla" powstał we włoskiej wytwórni Societa Goivanni Ansaldo w 1917 r., głównym konstruktorem był inż. Giuseppe Brazzi. Prototyp samolotu, ukończony wiosną 1917 r. i oblatany w lipcu tegoż roku okazał się dość szybki i łatwy w pilotażu. Nie był on jednak pozbawiony wad, do najpoważniejszej można zaliczyć małą zwrotność maszyny. Samolot dopuszczono do produkcji seryjnej dopiero w 1918 r. Ansaldo A
 4. Mam przyjemność zaprezentować kolekcję samolotów z okresu walk o niepodległość Polski wykonanych przez uczestników Pracowni Modelarskiej MDK Świdnica, czyli Jakuba Gotfryda, Arkadiusza Walerowicza, Mateusza Zapotocznego, Szymona Mazura oraz Mateusza Grzelaka.Wszystkie modele wykonane są z zestawów Eduarda z różnymi dodatkami w postaci kalkomanii, karabinów czy śrub rzymskich w skali 1:48. Kolekcja została wykonana oczywiście w związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości, a pracę nad nią trwały rok. Obecnie znajduje się ona w Muzeum Dawnego Kupiectwa na wystawie czas
 5. Jeżeli ktoś jest naprawdę zainteresowany tematem to znajdzie modelarnie. U mnie na przykład rodzima modelarnia w Świdnicy działa bardzo dobrze, Wrocław też ma z tego co mi wiadomo kilka miejsc, poza tym na konkursach widać, że kategorie Junior i Młodzik nie świecą pustkami więc o czymś to świadczy. Nie ma się co oszukiwać, że nagle zaczną powstawać we wszystkich szkołach i świetlicach zajęcia modelarskie, bo po prostu kto je poprowadzi? Moim zdaniem nie ma sensu roztrząsać tematu, bo dostęp do modeli jest(na początek jeżeli już tak komuś zależy na Mistercraftach to można je kupić w papiernic
 6. Taki wyszedł i nie chce być inny. Z dodatków blaszka Voyagera, malowany Tamiya, brudzenie siuwaksy AK i MiG-a.
 7. Całkiem fajnie wychodzi. Przy okazji: lepiej łączyć górę od FtF i dół od Mirage czy Mirage wypada ogólnie lepiej? Do tego oczywiście blachy Parta i gąsienice z blaszki.
 8. Wg. mnie za bardzo schematyczny, jeśli chodzi o brudzenie. I o co chodzi z tymi białymi kropkami? Jasne obicia czy jakieś błoto? Poza tym podoba mi się zdetalowanie i malowanie.
 9. Dobra, już wiem jak to było z hurricanem, skrzydła zostały zaszpachlowane na gładko i wyryto w nich na nowo linie.
 10. Dziękuje w imieniu wszystkich autorów Nie bardzo wiem co odpowiedzieć, bo to nie ja jestem autorem, ale z tego co pamiętam to w zestawie już takie były(wydaje mi się, że były 2 zestawy airfixa, jeden z płóciennymi, a drugi z metalowymi skrzydłami).
 11. Dziękuje Trochę zabrzmiało to jakbym był tam wychowawcą, a ja jestem jednym z podopiecznych
 12. No to dobrze, dziękuje
 13. A teraz? Lepiej by było zrobić nowy temat, bo jedna strona będzie tylko o widoczności zdjęć
 14. Dobra, już wiem czemu, zapomniałem udostępnić zdjęcia. Jak teraz?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.